Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Światło chemiczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 17

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 17

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Światło chemiczne

Światło chemiczne, inaczej lightstick to przydatny gadżet, który może okazać się wybawieniem w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Jest to rurka wykonana z tworzywa sztucznego. W jej wnętrzu zachodzi reakcja, w wyniku której emitowane jest światło. W tej kategorii znajdziesz światło chemiczne w różnych kolorach, które może przydać się podczas wypraw survivalowych.

Jak wytwarza się światło chemiczne?

We wnętrzu lightstick’a znajdują się dwie ciecze, które po połączeniu wytwarzają mieszaninę. Powstaje wtedy jasne światło o intensywnym kolorze. W naszym asortymencie znajdziesz lightstick’i w różnych kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym i niebieskim, świecące przez wiele godzin.

Świecenie powstaje w wyniku reakcji chemicznej. Nadtlenek wodoru znajdujący się w jednej części rurki łączy się z estrem kwasu szczawiowego. Obecny w estrze fluorescencyjny barwnik pod wpływem reakcji daje określony kolor światła. Aby aktywować świecenie, należy zgiąć polietylenową obudowę sticka aż do momentu pęknięcia szklanej kapsułki z cieczą. Po chwili pojawi się światło, które będzie świecić co najmniej przez kilka godzin. Przykładowo, światło chemiczne Helikon 6” świeci przez około 7 godzin.

Kiedy przydaje się światło lightstick?

Wiele zastosowań glow stick’ów sprawia, że może się ono przydać dosłownie każdemu i wszędzie. Światło chemiczne doskonale nadaje się do użycia podczas imprez organizowanych wieczorem i nocą. Pełni wtedy funkcję dekoracyjną i praktyczną. Rewelacyjnie oświetli niewielką przestrzeń pod wiatą lub namiotem. Okaże się pomocne w czasie wieczornej wędrówki po lesie i parku. Nie tylko piesi mogą być użytkownikami światła glow stick’ów, ponieważ idealnie nadaje się ono także dla rowerzystów. Przyczepione do plecaka światło poprawia widoczność pieszego i cyklisty dla innych uczestników ruchu, gdy przemieszczają się oni po drodze.

Zalety glow stick’ów – niezawodność i wodoodporność

Jakie zalety światła chemicznego sprawiają, że warto je mieć? Jest ono małe, lekkie i poręczne. Z uwagi na to, że świecenie następuje w wyniku reakcji chemicznej, glow stick nie wymaga żadnego dodatkowego zasilania. Nie potrzebujesz prądu, akumulatora ani baterii. Dzięki temu światło jest zupełnie niezawodne i nie musisz się martwić, że rozładuje Ci się akumulator, gdy będziesz chciał użyć lightsticka. Czas świecenia trwa od kilku do kilkunastu godzin, a więc całkiem sporo. Swojego stick’a możesz używać w każdej pogodzie, ponieważ jest on wodoodporny.

Jakie światło chemiczne wybrać?

Jeśli zamierzasz kupić lightstick, powinieneś dowiedzieć się, na jakie jego cechy warto zwrócić uwagę. Jednym z istotnych parametrów jest czas świecenia. Zwykle jest to około 10 godzin. Taki czas ma dostępny w naszym sklepie glow stick światło chemiczne MFH. Ten model ma wygodny i praktyczny haczyk, ułatwiający przyczepienie go do plecaka lub torby. Dobrym pomysłem jest przyczepienie lighstick’a do breloczka, aby zawsze był on pod ręką.

W kategorii światło chemiczne znajdziesz akcesoria, które można wykorzystać w celach rozrywkowych, np. przy wieczornym grillu lub na koncercie. Dobrze sprawdzi się też w czasie wyprawy survivalowej lub awarii elektrycznej. Warto mieć je w plecaku wyprawowym lub w bagażniku samochodowym, aby być przygotowanym na niespodziewane sytuacje.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com