Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Piły drutowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę

PIŁY RĘCZNE, SKŁADANE, DRUTOWE I ŁAŃCUCHOWE

W życiu należy być przygotowanym na wiele najróżniejszych sytuacji, również tych bardzo ekstremalnych. Z tym stwierdzeniem zgadza się naprawdę wielu ludzi, jednak jest ono bliskie przede wszystkim tym, którzy żywo interesują się sztuką przetrwania lub dopiero planują się nią zainteresować i szukają informacji na ten temat. Także jeśli chcesz po prostu dobrze bawić się na obozie i zorganizować sobie wygodnie przestrzeń, przyda Ci się piła do gałęzi.

Dlaczego może ci się przydać piła do gałęzi?

Wiele narzędzi może Ci się przydać, gdy planujesz spędzić czas na świeżym powietrzu. Jednym z takich narzędzi jest z całą pewnością piła do gałęzi. Zdobycie drewna często ma kluczowe znaczenie – w ten sposób jesteś w stanie zbudować obozowisko, zebrać drewno na ognisko czy też – na przykład – zadbać o to, by żadne uszkodzone gałęzie nie złamały się w najgorszym momencie. Pomoże Ci też w oczyszczeniu drogi z opadłych, połamanych konarów. Dlatego piła składana jest ogromnie użyteczna w wielu sytuacjach – warto się nimi zainteresować. Zrób to zwłaszcza wtedy, gdy chcesz sobie radzić z dala od cywilizacji, stworzyć dobry obóz lub uporządkować swój własny ogród. To bardzo uniwersalne narzędzie.

Jak wybrać piłę?

Istnieją różne rodzaje pił. Najbardziej znana jest, oczywiście, piła mechaniczna, łańcuchowa. Nie zawsze jednak potrzebujesz aż tak zaawansowanego sprzętu. Czasami po prostu przyda Ci się piła drutowa – wygodna w używaniu, a przy tym można się nauczyć jej obsługi w stosunkowo szybkim czasie. Zastanów się, do czego przede wszystkim będzie Ci potrzebna piła. Inna nada się, gdy chcesz po prostu pociąć niewielkie gałęzie, inna, gdy walczysz z wielkimi konarami. Każda piła do gałęzi musi być odpowiednio ostra, ale nie zawsze musi być duża. Czasem bardzo dobrym rozwiązaniem jest piła składana, ze względu na swoją uniwersalność i poręczność.

Piła składana

Piła składana to nic innego jak narzędzie, które możesz wygodnie złożyć i przenosić bez zbędnego obciążenia i zajmowania miejsca. Z reguły charakteryzują się one też bardzo wygodną rączką. Leży ona w dłonie pewnie nawet jeśli jest ona mokra lub nosisz rękawice. Mają też specjalne blokady, dzięki nim nie złożą się w czasie pracy – to zabezpieczenie na wypadek różnych, niespodziewanych wypadków. Należy do narzędzi dość uniwersalnych, a przy tym nadaje się również dla osób, które nigdy wcześniej nie używały żadnej piły. Choć, jeżeli w Twoje dłonie po raz pierwszy trafi piła składana, to zawsze najpierw się z nią zapoznaj w kontrolowanych warunkach. Stawiaj też na jakość, bo właśnie ona idzie w parze z Twoim bezpieczeństwem.

Piła drutowa

Piła drutowa charakteryzuje się lekkością i zajmuje niewiele miejsca – jeśli złożysz ją umiejętnie, możesz ją nosić nawet w kieszeni. Jednocześnie jest w stanie przecinać naprawdę duże powierzchnie w krótkim czasie. Nadaje się do pracy, która wymaga pewnej precyzji, a także doskonale radzi sobie z cięciem gałęzi. Z tego powodu jest niezbędna na różnego rodzaju biwakach i obozach – także tych survivalowych. Łatwo jest ją chwycić, a także utrzymać w nienagannej czystości. Z tego powodu piła drutowa jest tak lubianym narzędziem, z którym możesz spotkać się stosunkowo najczęściej.

Piła łańcuchowa

To pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, gdy potrzebna Ci piła do gałęzi. Słynie jako wydajna i skuteczna, jest w stanie poradzić sobie nie tylko z gałęziami, ale też z grubymi konarami. Najczęściej napędzana jest poprzez silnik elektryczny lub spalinowy. Wymaga pewnego doświadczenia w posługiwaniu się piłami i nie jest raczej zalecana dla osób, które po raz pierwszy w życiu trzymają taką piłę w dłoni. Zależnie od modelu może mieć całkiem potężną moc, dlatego należy się nią posługiwać przy zachowaniu pełnej ostrożności. Te elektryczne są lżejsze niż spalinowe, nie produkują też spalin. Te spalinowe z kolei mają z reguły dużo większą moc, więc są szybsze i bardziej wydajne w pracy – nadają się nawet do najcięższych i najbardziej skomplikowanych robót.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com