Koszyk 0
0,00 zł

Noże ratownicze

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Noże ratownicze

Noże ratownicze przydają się w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Podczas wypadków samochodowych i akcji ratowniczych, w chwilach zagrożenia życia, takie noże potrafią sprawić, że zwiększają się szanse na poradzenie sobie w krytycznym momencie. Poznaj noże ratownicze – prawdziwie przydatne gadżety, które powinien mieć każdy, komu leży na sercu bezpieczeństwo!

Jak wyglądają noże ratownicze i jakie pełnią funkcje?

Noże ratownicze są często noszone i wykorzystywane przez przedstawicieli służb mundurowych. Strażacy, ratownicy i policjanci znają i noszą je na co dzień i podczas akcji. Umożliwiają np. wyciągnięcie osoby poszkodowanej z zepsutego w wypadku samochodu. Dzięki nim można szybciej wydobyć ludzi z auta i rozpocząć akcję resuscytacyjną.

Noże tego typu są wyposażone w wygodną pochewkę wykonaną z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Często kolor pokrowca jest jaskrawy, aby można było łatwo i szybko odnaleźć nóż w razie potrzeby oraz aby się on nie zgubił. Taki futerał ma nóż Morakniv Companion F Rescue, który został wykonany ze stali typu Sandvik. Oprócz tego często sam nóż ma elementy w intensywnym kolorze, aby można go było szybko zlokalizować i udzielić pomocy. Rękojeść narzędzia zazwyczaj jest wykonana z solidnego plastiku i dodatkowo pokryta gumą. Dzięki temu modele ratownicze dobrze i stabilnie leżą w dłoni, co zwiększa bezpieczeństwo ich użycia we wszystkich warunkach pogodowych. Takim nożem można posługiwać się nawet w rękawiczkach, ponieważ materiał rękojeści gwarantuje pewne ułożenie w dłoni ratownika.

Nóż ratowniczy jako zbijak szyb samochodowych

W ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne noże ratownicze firm takich jak Morakniv i Walther. Oprócz standardowej funkcji cięcia noże te wyposażone są w dodatkowe atrybuty. Elementem, który odróżnia modele ratownicze od innych noży, jest tzw. awaryjny zbijak do szyb samochodowych. Takie rozwiązanie jest zastosowane w modelu Walther Pro Rescue. Zastosowana w tym nożu stal typu Sandvik 12C27 charakteryzuje się regularnym rozkładem węglików. Część służąca do zbijania szyb jest wykonana z węglika wolframu, który nadaje ostrzu twardość. Nóż ten wyróżnia się dużą odpornością zarówno na ścieranie, jak i korozję.

Nóż do przecięcia pasów bezpieczeństwa

Noże z tej kategorii mogą zostać użyte również do przecięcia pasów bezpieczeństwa. Ostrze ze stali nierdzewnej poradzi sobie z tym zadaniem. Czubek noża jest zaokrąglony, co minimalizuje ryzyko skaleczenia siebie i ratowanej osoby podczas operowania nożem. Ząbkowana klinga o długości około 10 cm może służyć do przecięcia taśm i ubrań, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zastosowanie stałej klingi zwiększa stabilność noża i gwarantuje, że będzie on niezawodny nawet podczas cięcia twardych materiałów.

Noże ratownicze są doskonałym uzupełnieniem ekwipunku wyprawowego. Mogą przydać się w różnych okolicznościach, dlatego dobrze jest mieć je pod ręką. Jaskrawe elementy ułatwiają odnalezienie noża w torbie wyprawowej, a charakterystyczne elementy konstrukcji umożliwiają zbicie szyby samochodowej lub przecięcie pasów bezpieczeństwa, aby dostać się do osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com