Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże ratownicze

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Noże ratownicze

Noże ratownicze przydają się w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Podczas wypadków samochodowych i akcji ratowniczych, w chwilach zagrożenia życia, takie noże potrafią sprawić, że zwiększają się szanse na poradzenie sobie w krytycznym momencie. Poznaj noże ratownicze – prawdziwie przydatne gadżety, które powinien mieć każdy, komu leży na sercu bezpieczeństwo!

Jak wyglądają noże ratownicze i jakie pełnią funkcje?

Noże ratownicze są często noszone i wykorzystywane przez przedstawicieli służb mundurowych. Strażacy, ratownicy i policjanci znają i noszą je na co dzień i podczas akcji. Umożliwiają np. wyciągnięcie osoby poszkodowanej z zepsutego w wypadku samochodu. Dzięki nim można szybciej wydobyć ludzi z auta i rozpocząć akcję resuscytacyjną.

Noże tego typu są wyposażone w wygodną pochewkę wykonaną z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Często kolor pokrowca jest jaskrawy, aby można było łatwo i szybko odnaleźć nóż w razie potrzeby oraz aby się on nie zgubił. Taki futerał ma nóż Morakniv Companion F Rescue, który został wykonany ze stali typu Sandvik. Oprócz tego często sam nóż ma elementy w intensywnym kolorze, aby można go było szybko zlokalizować i udzielić pomocy. Rękojeść narzędzia zazwyczaj jest wykonana z solidnego plastiku i dodatkowo pokryta gumą. Dzięki temu modele ratownicze dobrze i stabilnie leżą w dłoni, co zwiększa bezpieczeństwo ich użycia we wszystkich warunkach pogodowych. Takim nożem można posługiwać się nawet w rękawiczkach, ponieważ materiał rękojeści gwarantuje pewne ułożenie w dłoni ratownika.

Nóż ratowniczy jako zbijak szyb samochodowych

W ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne noże ratownicze firm takich jak Morakniv i Walther. Oprócz standardowej funkcji cięcia noże te wyposażone są w dodatkowe atrybuty. Elementem, który odróżnia modele ratownicze od innych noży, jest tzw. awaryjny zbijak do szyb samochodowych. Takie rozwiązanie jest zastosowane w modelu Walther Pro Rescue. Zastosowana w tym nożu stal typu Sandvik 12C27 charakteryzuje się regularnym rozkładem węglików. Część służąca do zbijania szyb jest wykonana z węglika wolframu, który nadaje ostrzu twardość. Nóż ten wyróżnia się dużą odpornością zarówno na ścieranie, jak i korozję.

Nóż do przecięcia pasów bezpieczeństwa

Noże z tej kategorii mogą zostać użyte również do przecięcia pasów bezpieczeństwa. Ostrze ze stali nierdzewnej poradzi sobie z tym zadaniem. Czubek noża jest zaokrąglony, co minimalizuje ryzyko skaleczenia siebie i ratowanej osoby podczas operowania nożem. Ząbkowana klinga o długości około 10 cm może służyć do przecięcia taśm i ubrań, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zastosowanie stałej klingi zwiększa stabilność noża i gwarantuje, że będzie on niezawodny nawet podczas cięcia twardych materiałów.

Noże ratownicze są doskonałym uzupełnieniem ekwipunku wyprawowego. Mogą przydać się w różnych okolicznościach, dlatego dobrze jest mieć je pod ręką. Jaskrawe elementy ułatwiają odnalezienie noża w torbie wyprawowej, a charakterystyczne elementy konstrukcji umożliwiają zbicie szyby samochodowej lub przecięcie pasów bezpieczeństwa, aby dostać się do osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym.