Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże treningowe

Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Noże treningowe

Trening walki nożem może być doskonałą formą rekreacji i nauki samoobrony. Na samym początku warto zadbać o własne bezpieczeństwo i zaopatrzyć się w specjalny nóż treningowy. W tej kategorii znajdziesz noże wykonane z gumy, które idealnie nadają się do ćwiczeń.

Z czego wykonane są noże treningowe?

Noże treningowe zwykle są wykonane z solidnej, grubej gumy lub z giętkiego tworzywa sztucznego. Zdarzają się także modele wyprodukowane z metalu, jednak – z oczywistych względów – do ćwiczeń najbezpieczniejsze są noże gumowe. Akcesoria do treningu samoobrony dostępne w naszej ofercie pochodzą od czeskiego producenta ESP. Noże z wysokiej jakości gumy charakteryzują się doskonałymi parametrami. Do ćwiczeń należy używać właśnie takich gumowych kopii zamiast ostrych noży ze stali. Noże wykonane z gumy są miękkie, dlatego nawet pchnięcie przeciwnika taką atrapą broni nie stanowi żadnego zagrożenia dla jego zdrowia. Doskonałym przykładem takiego noża jest nóż treningowy ESP gumowy. Tzw. gumiak jest całkowicie bezpieczny podczas ćwiczeń walki wręcz lub obezwładniania, dlatego nie ma ryzyka skrzywdzenia przeciwnika. Ponadto nóż prezentuje się bardzo profesjonalnie.

Na czym polega trening z użyciem noży?

Mimo tego, że użycie noży treningowych gwarantuje bezpieczeństwo ćwiczeń, należy zachować rozwagę podczas ich używania. Pamiętaj o tym, aby przed rozpoczęciem zajęć zdjąć z siebie biżuterię i inne elementy, o które mógłby się zaczepić nóż. Warto wyznaczyć sobie miejsce treningu i pozbyć się z otoczenia przeszkód, a także przypilnować, aby osoby trzecie i zwierzęta nie zbliżały się do osób ćwiczących w trakcie treningu. Takie przygotowania do ćwiczeń z użyciem noża pozwalają ograniczyć ryzyko kontuzji.  

Jakie noże treningowe dla początkujących?

Miękkie noże treningowe wyprodukowane z elastycznej gumy są idealne dla osób rozpoczynających treningi metod samoobrony. Takie narzędzia często wykorzystywane są podczas szkoleń przeprowadzanych jako element edukacji służb mundurowych. Dzięki temu w bezpieczny sposób można przetrenować zarówno obronę, jak i obezwładnienie agresora. Do ćwiczeń polecane są miękkie i poręczne noże, np. nóż treningowy ESP gumowy.

W naszym asortymencie każdy znajdzie dla siebie bezpieczne noże treningowe, które pomogą zdobyć nowe umiejętności w ćwiczeniu skutecznych metod samoobrony – zarówno do obrony przed atakiem nożownika, jak i do obrony z użyciem noża. Mogą być wykorzystywane także do treningu sztuk walki, które uwzględniają użycie takiej broni oraz do pokazów.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com