Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Kompasy, busole, nawigacja GPS

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 31

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 31

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Kompasy, busole, nawigacja GPS

Wyznaczanie kierunku w nieznanym terenie może sprawiać trudności. Dlatego wprawieni biwakowicze i piechurzy wykorzystują kompasy, busole i nawigację GPS do lokalizowania swojego miejsca i wytyczania celu podróży. Który z wymienionych wcześniej akcesoriów przyda Ci się najbardziej? Sprawdź to w naszej ofercie!

Sprzęt nawigacyjny potrzebny do survivalu – kompas

Fani naturalnych warunków w swoich wycieczkach i biwakach stawiają głównie na kompasy, busole i nawigację GPS. Zwłaszcza pierwszy typ sprzętu nawigacyjnego jest dla odważnych śmiałków najcenniejszy. Dlaczego? Dzięki niemu można sprawdzić się w umiejętności wytyczania kierunku, ale też biegłości posługiwania się mapą. Przykładem bardzo poręcznego kompasu jest HELIKON Button Large - Czarny - One Size. To niewielki, ale niezwykle czytelny kompas, który posiada płynne wypełnienie. Dzięki temu igła magnetyczna niezawodnie wskazuje północ. Kompas ten posiada również fluoryzującą tarczę, co zapewnia bardzo dobry widok nocą.

Zaawansowany sprzęt wskazujący kierunki – busola

Innym typem urządzenia nawigacyjnego jest busola. To sprzęt, który umożliwia poruszanie się po nieznanym terenie po azymutach. Nie trzeba więc mieć do niego mapy, a jedynie wartość kątową kierunku. Kompasy, busole i nawigacja GPS to zupełnie różne urządzenia, jednak pod względem zaawansowania w połączeniu z brakiem elektroniki, busola jest najbardziej wymagająca. Poza igłą magnetyczną wskazującą północ ma również muszę, szczerbinkę, linijkę, zwierciadło i limbus. Przykładem takiego sprzętu jest model HELIKON Ranger Compass Mk2. Ta busola pryzmatyczna sprawdza się świetnie zwłaszcza wtedy, gdy nie masz pod ręką innych zaawansowanych technologicznie urządzeń. Nawet w nocy zapewni ci podążanie we właściwym kierunku dzięki fluoryzującej tarczy i punktach linki na elementach celowniczych.

Kompas czy busola – co wybrać?

Wybór między kompasem a busolą nie jest prosty. Dlaczego? Oba te urządzenia nawigacyjne mają swoje zasadnicze zalety, ale też i wady. Kompas to sprzęt dla osób posługujących się również mapą. Pozwala skutecznie odnaleźć drogę i jest niewielkich rozmiarów. Nie trzeba też umieć odczytywać wskazań sprzętu, tak jak w busoli, gdy idziesz po azymutach. Jednak kompas ma tę wadę, że wymaga posiadania przy sobie mapy. Jeśli jej nie masz, możesz iść jedynie po kierunkach, które widzisz. Natomiast busola zapewnia ci komfort podróżowania bez konieczności wpatrywania się w mapę. Wystarczy, że dokładnie znasz azymut i potrafisz posługiwać się busolą, a wtedy na pewno dotrzesz do celu. Jest to jednak bardzo czułe urządzenie i otwieranie go w pobliżu linii wysokiego napięcia, podczas burzy lub blisko sporych elementów metalowych może zaburzyć wskazania.

Co jeszcze przyda ci się do wytyczania kierunku?

Jeśli decydujesz się na biwakowanie i podróże, skorzystaj z dodatkowego wyposażenia. To np. mapniki i pokrowce na mapy, które znajdziesz w naszej ofercie. Dzięki nim nie będzie trzeba stale otwierać i zamykać mapy, trzymać jej w dłoniach czy chować jej w deszczu. Takie przedmioty są niezwykle przydatne podczas podróży pieszych, a ich walory docenisz już po pierwszych kilometrach.

Skompletuj zestaw nawigacyjny dla siebie!

Po co ryzykować zgubienie się w nieznanym terenie, skoro możesz zmierzać dokładnie do celu? Wystarczy, że zerkniesz na urządzenia nawigacyjne i akcesoria pomocnicze widoczne w naszym sklepie internetowym. Już dzisiaj wybierz najpotrzebniejsze sprzęty i korzystaj z nich już zawsze. Jesteśmy pewni, że zawsze wskażą ci odpowiedni kierunek. Udanych wycieczek!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com