Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Kamery samochodowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Kamery samochodowe

Obserwowanie otoczenia podczas jazdy autem jest niebezpieczne. Dlatego dla poprawy komfortu jazdy warto wyposażyć się w kamery samochodowe. Ich liczba, rodzaj i wielkość powinny być dostosowane do Twoich oczekiwań i potrzeb. Sprawdź w naszym sklepie najciekawsze oferty kamer samochodowych!

Na co zwrócić uwagę wybierając kamerę samochodową – ekran

Jest wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie. Kamery samochodowe występują w wielu wariantach rozmiarowych. Znajdziesz wśród nich sprzęty:

  • kilkucalowe (zwykle 2 lub 3 cale);
  • bez ekranów (wideorejestrator przekazuje obraz na urządzenie przenośne lub zapisuje na dysku);
  • w formie lusterka wstecznego (wyposażone w spore ekrany).

Przykładem świetnego wideorejestratora w formie lusterka jest Xblitz Park View Ultra. To produkt wyposażony w dwie kamery i przekątną ekranu 5 cali. Montuje się ją w miejscu lusterka wstecznego i może wyświetlać obraz przed maską auta, jak również za autem. Tylny rejestrator może funkcjonować również jako kamera cofania. Sprzęt ten wyróżnia się również komunikacją miniUSB, nagrywaniem w Full HD (kamera przednia) oraz HD (kamera tylna).

Wybór kamery samochodowej a szerokość pola widzenia

Na nic zda się sprzęt, który nie uchwyci kluczowego momentu podczas stłuczki. Dlatego kamery samochodowe powinny mieć szeroki kąt obiektywu, dzięki czemu obejmą wszystkie strefy przed i za autem. Spójrz, chociażby na kamerę samochodową HIKVISION B1 1080p WiFi. To wideorejestrator, który posiada pole widzenia w wariancie 123° × 150°. Poza tym nie posiada on wbudowanego ekranu i można go umieścić dyskretnie w niezauważalnym miejscu. Przez moduł Wi-Fi łączy się z innymi sprzętami np. smartfonem. Zapewnia bardzo dobrą jakość rejestrowanego obrazu oraz dźwięku, który możesz zapisywać w pamięci wewnętrznej (do 128 GB na karcie pamięci).

Ile kamer jest potrzebnych do auta?

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Obecnie standardem są dwie kamery samochodowe – jedna z przodu druga z tyłu. W ten sposób zyskujesz niemal kompletny obraz sytuacji. Jednak taki wariant zwykle ma związek z poprowadzeniem przewodów do kamery umiejscowionej z tyłu. Dla osób nietechnicznych może to być wyzwanie. Dlatego niektórzy sięgają po kamerę przednią jako jedyny wideorejestrator w samochodzie. Spełnia ona swoje zadanie i jest bardzo dobrym narzędziem do sporządzania materiału dowodowego.

W przypadku osób zawodowo zajmujących się przewożeniem pasażerów warto wyposażyć się również w kamerę wewnętrzną. Dlaczego? Dzięki niej można realizować nagrania w sytuacjach niebezpiecznych lub używać jej do nagrywania samego siebie np. na potrzeby wideo recenzji czy vlogów.

Wybierz kamerę do swojego auta już dziś!

Dla wielu kierowców kamera samochodowa to absolutna podstawa. Ty też chcesz wyposażyć swoje auto w taki sprzęt? Skoro tak, już teraz sięgnij po najciekawsze propozycje kamer, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dzięki nim żadna stłuczka, czy szkoda parkingowa Ci nie umknie. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami naszego sklepu!