Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Latarki rowerowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Latarki rowerowe to obowiązkowy element wyposażenia dla każdego rowerzysty, niezależnie od tego, na jakich trasach podróżuje czy jak często jeździ rowerem.

 

Dobra latarka rowerowa pozwala oświetlić odpowiednio drogę przed rowerzystą, zapewnia odpowiednie oznakowanie pojazdu i widoczność roweru też dla innych kierowców czy korzystających z drogi. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, bo dobra latarka rowerowa powinna nam służyć długie lata. Latarki rowerowe mogą być zarówno na baterie, jak też korzystać z akumulatora – musimy zdecydować, jaka opcja jest dla nas najwygodniejsza i też tańsza w eksploatacji.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie latarki rowerowej?

Podstawowymi parametrami i cechami latarki rowerowej, które warto wziąć pod uwagę, będą np. czas działania na jednej baterii/ jednym ładowaniu akumulatora, ciężar latarki rowerowej czy sposób montażu. Można wybierać spośród latarek rowerowych o różnym stopniu odporności na wilgoć - podczas wypraw może się przydać latarka wodoszczelna. Producent podaje też np. żywotność diody, czyli okres, po jakim można się spodziewać, że trzeba będzie ją wymienić na nową.

Lampki rowerowe przednie do codziennej jazdy po mieście

Jeśli rower to dla Ciebie codzienny środek komunikacji, jeździsz nim głównie po mieście, do pracy czy po zakupy, to lampki rowerowe przednie są niezwykle potrzebne. Co prawda rowerzyści nie mają obowiązku wyposażenia roweru w latarkę rowerową, ale już za jazdę po zmroku bez świateł można dostać mandat. Nie powinno być to jednak jedyną motywacją do zakupu lampek rowerowych przednich, podstawą jest Twoje bezpieczeństwo, bez latarki rowerowej jesteś po prostu niewidoczny dla innych uczestników ruchu drogowego i narażasz się na niebezpieczeństwo. Latarka rowerowa do jazdy miejskiej powinna być sprawna, trwała, dawać wystarczająco dużo światła, by rowerzysta sam był widoczny (oczywiście do tego też są niezbędne tylne oświetlenie roweru) i dobrze widział drogę przed sobą. Latarki rowerowe led mogą się tu bardzo dobrze sprawdzić.

Latarki rowerowe LED dla profesjonalistów

Fani jazdy rowerem po lesie czy w terenie mniej uczęszczanym, mogą postawić śmiało na latarki rowerowe LED. Jest bardzo wiele modeli latarek LED do rowerów, które mają co najmniej kilka programów, czyli kilka stopni jasności i intensywności światła, które można stosować w zależności od aktualnych warunków pogodowych.

 

Latarki rowerowe LED są bardzo popularne wśród miłośników survivalu, latarki bazujące na systemie LED służą też bardzo dobrze pracownikom służb mundurowych. Mocne, solidne latarki rowerowe LED to dobry wybór dla osób, które wolą zdecydowanie jazdę w terenie, niż tylko przemieszczanie się po mieście. Teren zabudowany, miejski, zwykle jest w miarę doświetlony choćby latarniami miejskimi, w dużych miastach jazda po zmroku wymaga rzeczywiście zamontowania lampki rowerowej przedniej, ale dopiero w lasach, puszczach czy parkach krajobrazowych rowerzysta może zrozumieć, co znaczy jazda po ciemku i w trudnych warunkach. W takich miejscach brak jest kompletnie jakiegokolwiek oświetlenia poza tym posiadanym przez podróżnika, w wypadku wyjazdów rowerowych będą to właśnie latarki rowerowe LED.

 

 

 

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com