Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Pirotechnika sygnalizacyjna

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Pirotechnika sygnalizacyjna

Nawet podczas bezpiecznych wycieczek i solowych wypraw może spotkać Cię coś niespodziewanego. Dlatego warto mieć przy sobie pirotechnikę sygnalizacyjną, która w trudnych sytuacjach jest w stanie uratować Ci życie. Do czego jeszcze może posłużyć? Przeczytaj i wybierz dla siebie odpowiednią ich ilość w naszym sklepie!

Zastosowanie pirotechniki sygnalizacyjnej

Zwłaszcza służby mundurowe i ochroniarze mają na swoim wyposażeniu granaty hukowe i dymowe. Sprawdzają się podczas nagłych akcji, ale też w czasie szkoleń. Pirotechnika sygnalizacyjna służy również zwykłym obywatelom np. podczas drużynowych potyczek w paintball czy ASG. Może się przydać na survivalowych wypadach, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego. Granaty dymowe i hukowe mogą powiadomić innych o wypadku, który cię spotkał, ale też odstraszyć dziką zwierzynę. Dlatego warto mieć przy sobie w takich momentach co najmniej jeden granat tego typu.

Jak stosować pirotechnikę sygnalizacyjną?

Trzeba powiedzieć wprost, że pirotechnika sygnalizacyjna stosowana zgodnie z instrukcją jest bezpieczna. Nie trzeba mieć na nią również dodatkowych zezwoleń czy uprawnień do stosowania. Dla przykładu granat dymny GD-10 stosuje się zwykle do symulowania pola walki. Posiada on charakterystyczną zawleczkę, którą należy energicznie, ale nie gwałtownie pociągnąć wzdłuż osi granatu. Po wyciągnięciu zespołu odpalającego trzeba odrzucić granat od siebie w wyznaczone miejsce. Nie można przetrzymywać go w dłoni dłużej niż 1,5 sekundy, ponieważ zaraz po wyciągnięciu zawleczki zaczyna on dymić. Efekt utrzymuje się ok. 10 sekund.

Innym typem pirotechniki sygnalizacyjnej jest np. granat hukowo-błyskowy GH2. To produkt pomocny zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych, gdy chcesz ostrzec innych o zagrażającym ci niebezpieczeństwie. Chociaż stosują go głównie służby mundurowe, ty również możesz go mieć przy sobie podczas solowych wypraw survivalowych. Pirotechnika sygnalizacyjna tego typu generuje bardzo głośny dźwięk do 140 decybeli, dlatego po wyjęciu zawleczki trzeba odrzucić go od siebie na co najmniej 10 metrów. Taki granat dźwiękowy może uratować Ci życie i powiadomić innych o Twojej sytuacji i położeniu.

Wybierz dla siebie zapas pirotechniki sygnalizacyjnej

Zawodnicy ASG, ale też survivalowcy i amatorzy samotnych przygód powinni mieć przy sobie co najmniej jeden granat z każdego rodzaju. Dzięki nim o wiele łatwiej zachować spokój w sytuacji kryzysowej, ale też skutecznie wygrać potyczkę w drużynowych zmaganiach. Dlatego już dziś sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego i sięgnij po te akcesoria pirotechniczne, które są Ci niezbędne!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com