Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Nosze polowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Nosze polowe

Wypadki się zdarzają i nie zawsze można im zapobiec. Dlatego tak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Nie zawsze jednak osoba ranna może się przemieścić samodzielnie i o własnych siłach – czasami bardzo przydadzą się nosze polowe. W końcu nie można zostawić osoby potrzebującej, a nie zawsze, niestety, istnieje możliwość szybkiego wezwania karetki pogotowia ratunkowego we wszystkie miejsca. Dlatego nosze składane powinny być na wyposażeniu każdego, kto myśli o obozowaniu w lesie, górach czy o długich wędrówkach ze znajomymi po terenach oddalonych od cywilizacji.

Czym są nosze?

Nosze to po prostu urządzenie medyczne, które służy do przenoszenia osoby rannej i utrzymywania jej w bezpiecznej dla niej i najwygodniejszej pozycji leżącej. Bardzo powszechnie stosowane są przez wszelkiego rodzaju służby medyczne. Nosze można znaleźć też na wyposażeniu ambulansów – są one tam umieszczane obligatoryjnie. Mogą się przydać jednak nie tylko służbom medycznym, ale wszystkim, którzy chcą ewakuować osobę ranną lub chorą w sposób dla niej najbardziej komfortowy.

Kiedy przydadzą Ci się nosze składane?

Nosze składane są jednym z najbardziej poręcznych rodzajów noszy. Możesz je złożysz i nosić przytwierdzone do plecaka bądź torby albo nawet ukryte w ich wnętrzu. Jak są ważne doskonale zdają sobie sprawę harcerze, obozowicze, osoby, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i wszyscy, którzy potrafią udzielać pierwszej pomocy. Nosze składane przydadzą Ci się w lesie, podczas obozów wędrownych, w górach, a nawet w sytuacji, w której trzeba będzie szybko, bezpiecznie i skutecznie przetransportować osobę chorą, ranną lub nieprzytomną z terenów zagrożonych – na przykład przez klęskę żywiołową lub działania wojenne. Nosze taktyczne są rzeczą, która jest w stanie uratować życie w kryzysowej sytuacji.

Jak wybrać odpowiednie dla siebie nosze taktyczne?

Nosze mogą Ci się przydać częściej niż podejrzewasz, dlatego warto jest je mieć na swoim wyposażeniu. Zwłaszcza jeśli zajmujesz się sztuką przetrwania lub lubisz spędzać czas w lesie, na obozach lub podczas górskich wędrówek ze znajomymi. Nie musisz się jednak wyposażać w specjalistyczne nosze, takie, które są na wyposażeniu ambulansów czy posiadane są przez wykwalifikowane służby medyczne. Możesz się wyposażyć w nosze taktyczne, które są równie skuteczne, a przy tym bardzo łatwe do przenoszeni i magazynowania, gdy akurat nie są potrzebne. Dlatego tak ważne jest to, by je odpowiednio wybrać. Zdecyduj się na takie nosze taktyczne, które są łatwe do przenoszenia – mają odpowiednie pętle, dzięki którym łatwo jest je chwycić nawet w kilka osób i bezpiecznie transportować osobę ranną lub chorą. Wybierz też takie, które łatwo jest złożyć i przytwierdzić do plecaka albo umieścić w jego wnętrzu. Nosze polowe w końcu najlepsze są wtedy, gdy możesz je przenosić bez większych problemów.

Materiał najlepszy na nosze polowe

Żeby mieć najlepsze nosze polowe, najważniejsze jest zadbanie o to, by były one wytrzymałe. Nie ma bardziej niebezpiecznej sytuacji niż ta, w której nosze taktyczne pękają pod ciężarem osoby transportowanej lub nie można ich wygodnie uchwycić, bo na to nie pozwalają. Za jeden z najlepszych materiałów uchodzi nylon. Jest on nie tylko bardzo trwały i może posłużyć przez długie lata, ale też stosunkowo niewiele kosztuje, dlatego każdy może sobie pozwolić na takie nosze składane. Poza tym jest to materiał, który ma wysoką odporność na ścieralność i inne tego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Różne rodzaje noszy

Nosze polowe mogą Ci się przydać w terenie, ale to nie jest jedyny rodzaj noszy, z którymi możesz się spotkać. W razie potrzeby możesz nawet samodzielnie skonstruować sobie nosze prowizoryczne z tego, co akurat znajdziesz na danym obszarze. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale w wielu przypadkach musi być wystarczające. Poza noszami polowymi możesz jednak zakupić tez inne jego rodzaje w tym nosze koszowe i podbierakowe. Takie zróżnicowanie pozwala na lepsze dostosowanie ich do określonych warunków działania.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com