Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Alkomaty

Alkomaty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Potrzebne w podróży, by mieć pewność, że możesz prowadzić. Potrzebne, gdy chcesz zmierzyć swój lub czyjś poziom upojenia alkoholowego. Wykorzystywane w wielu miejscach i przy różnych okazjach. Alkomaty, które znajdziesz w ramach tej kategorii to urządzenia niezawodne i niezwykle przydatne. Wybierz właściwy model.

Jak działa alkotest?

To proste – alkomat jednorazowy czy wielokrotnego użytku działa podobnie. Za pomocą sensora analizuje, czy w wydychanym powietrzu nie znajdują się promile alkoholowe. W ten sposób określa ich stężenie we krwi – przeliczając je z wydychanego powietrza. Alkotest jest w zasadzie stuprocentowo skuteczny, choć może zdarzyć się tak, że jego wynik będzie się od ostatecznego pomiaru nieco różnił.

Warto także pamiętać, że alkomat pokazuje alkohol zgromadzony w wydychanym powietrzu, dlatego tak samo da wynik po zjedzeniu czekoladek z procentami, mimo że formalnie we krwi związki te nie będą się znajdowały.

Rodzaje alkomatów – alkomat jednorazowy, alkomat elektroniczny

Zasadniczym podziałem, według którego klasyfikujemy alkomaty jest rodzaj sensora.

  1. Sensor półprzewodnikowy;

  2. Sensor elektrochemiczny.

Na podstawie tego sensora alkomat podaje wynik testu. Czym różnią się oba rodzaje?

Za sensorem elektrochemicznym stoi rzecz jasna alkomat elektrochemiczny. Jest to najbardziej dokładny rodzaj urządzenia mierzącego poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Ma on lepszą rozdzielczość wskazań oraz o wiele mniejszy margines błędu. Jest jednak droższy.

Z kolei alkomaty półprzewodnikowe nieco inaczej reagują z otoczeniem. Wpływ na wynik może mieć w nich np. pogoda, dlatego zawsze trzeba dokonywać alkotestu zgodnie z tym, co oferuje nam producent. Liczy się czas wykonywania badania oraz warunki. Dopiero wówczas wynik można uznać za rzetelny.

Charakterystyka używanych alkomatów elektrochemicznych

Warto szukać najlepszych rozwiązań, dlatego polecamy nasze produkty. Mamy pewność, że są to urządzenia rzetelne, od renomowanych firm, które dają dobre wyniki. Polecamy szeroką gamę alkomatów elektronicznych, które zapewniają najlepsze pomiary.

Jednak w naszym asortymencie znajdziesz wiele różnych modeli i marek alkomatów, które nadają się do różnorodnego zastosowania. To najważniejsze kryterium, ponieważ przeznaczenie alkomatu elektrochemicznego odgrywa najważniejszą rolę przy wyborze parametrów, na których będzie Ci zależało.

Podstawowe modele alkomatów półprzewodnikowych i elektronicznych

Wybierając urządzenie określające ilość alkoholu w wydychanym powietrzu, nie kieruj się ceną. Najważniejsze to zapłacenie za produkt, który da Ci racjonalne odczyty. Nie wierz darmowym alkotestom internetowym. Są bezużyteczne. W naszej ofercie znajdziesz szereg różnych modeli, między innymi:

  • FITalco NEON F1 – jeden z najbardziej dokładnych alkomatów elektronicznych. Czuły sensor jest stabilny i daje rzeczywiste odczyty, nawet w krótkich odstępach czasu. Dokładność pomiaru wynosi aż 0,05 promila.

  • Test&Drive Hubertus – certyfikowany alkomat jednorazowy, który daje dokładne wyniki do 0,8 promila w wydychanym powietrzu. Wystarczy dmuchnąć, by przekonać się, czy można prowadzić samochód czy nie. Alkomat ten jest podręczny i łatwy w użyciu. Można zawsze mieć go przy sobie. Posiada certyfikaty, które gwarantują jego skuteczność.

Przejrzyj całą naszą ofertę i wybierz odpowiednie urządzenie do mierzenia poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com