Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Wiatrówki i akcesoria

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 665

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 665

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Wiatrówka to jeden z najpopularniejszych sprzętów strzeleckich w Polsce. Wybierają go amatorzy oraz zawodowcy, choć trzeba pamiętać, że może mieć szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Tego rodzaju sprzęt może być wykorzystywany przez osoby bez zezwolenia, pod warunkiem, że kaliber pocisku nie przekracza odgórnie ustalonych wartości. Zachęcamy do zapoznania się z różnymi podkategoriami tej kategorii sprzętów strzeleckich.

Rodzaje wiatrówek ze względu na typ

Współczesne modele wiatrówek dzielimy ze względu na typ na dwa rodzaje:

  • Modele krótkie – w tej podkategorii znajdziemy takie sprzęty strzeleckie jak pistolety – miedzy innymi model Beretta PX4 Storm z ruchomym zamkiem i dwustronnym magazynkiem - oraz rewolwery – np. Colt Peacemaker Single Action Army do złudzenia przypominający oryginalny model z 1872 roku.
  • Modele długie – tutaj wyróżnić należy modele karabinków – w tym Airmaster 200 TG z gwintowaną lufą i polimerową kolbą - oraz strzelb – np. Gamo Hunter 440 ze śrutem grzybkowym, tzw. diabolo 4.5.

Rodzaje wiatrówek ze względu na rodzaj zasilania i napędu

W tym wypadku mamy do czynienia z różnicami dotyczącymi działania oraz sposobu zasilania, a więc wprawiania w ruch pocisku. Wyróżniamy następujące podkategorie wiatrówek:

  • Tradycyjne modele sprężynowe – zwykle z magazynkami jednostrzałowymi;
  • Wiatrówki zasilane kapsułami CO2 – zazwyczaj wyposażone w magazynki wielostrzałowe;
  • Modele zasilane sprężonym powietrzem, wprost z zasobników kartuszowych – wyposażone najczęściej w magazynki wielostrzałowe.

Wiatrówki – kwestie prawne

Jeśli chodzi o kaliber oraz pozwolenie na posiadanie i użytkowanie wiatrówek w naszym kraju, to liczy się ich moc. W naszej ofercie znajdują się wiatrówki o czterech rodzajach kalibrów: stalowa kulka 4.46 mm, śrut ołowiany diabolo 4.5 mm oraz 5.5 mm i rzadko spotykany kaliber 6.35 mm. Aby wiatrówka mogła być używana bez rejestracji jako broń pneumatyczna, jej siła nie może przekraczać 17 J. Jest to prędkość około 250 m/s.

Akcesoria do wiatrówek

W naszej ofercie znajduje się także szereg akcesoriów do wiatrówek. W tym wypadku są to nie tylko różnego rodzaju naboje śrutowe czy kulkowe, ale także lunety, zestawy celownicze, tarcze, pokrowce, tłumiki czy okulary ochronne. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż nie tylko ułatwiają nam używanie wiatrówki, ale także umożliwiają jej właściwą konserwację i zapewniają nam bezpieczeństwo.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com