Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Ziemne

Ziemne
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Wykrywacze metali przeznaczone są do rekreacyjnego poszukiwania różnego rodzaju metalowych przedmiotów, jak ukryte monety, metale zwykłe i kolorowe, które znajdują się na przykład w ziemi. Poszukiwania z wykrywaczem to doskonała zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny, która znajduje w naszym kraju coraz więcej miłośników. Natomiast każdy fachowy poszukiwacz doskonale wie, jak ważny jest odpowiedni dobór sprzętu.

W tej części naszego sklepu internetowego znajdują się zarówno ziemne wykrywacze metalu, które pozwalają znaleźć metalowe przedmioty zasypane ziemią, jak i wykrywacze służące do rewizji osobistej, przydatne przy kontrolach na lotnisku czy też kontroli nadawanych paczek i listów, gdzie metalowy przedmiot, jak na przykład broń, powinien zostać wykryty. 

Co roku na polskich plażach i w wielu innych miejscach nie brakuje osób, które za cel postawiły sobie znalezienie skarbów. Pomagają w tym wykrywacze metali, które są tak zaprojektowane, by wychwytywać sygnały co ważniejszych stopów. Jednak ich zastosowanie jest zdecydowanie dalej idące i nie ogranicza się tylko do rekreacyjnego poszukiwania cennych przedmiotów. Jak działają, jak są skonstruowane i jakie są różne ich modele?

Do czego służą wykrywacze metali?

Wykrywacz do metalu jest przeznaczony przede wszystkim do poszukiwania przedmiotów metalowych w ziemi. W zależności od modelu, wykrywa on zgromadzone pod ziemią pokłady różnych kruszców, ale także może służyć do rekreacyjnego szukania zgubionych obrączek, kolczyków czy monet. To także sposób na poszukiwania starodawnych, ale cennych archeologicznie i finansowo skarbów. Jednak aby móc poszukiwać skarbów i innych przedmiotów ziemnym wykrywaczem metali trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt.

Jak zbudowane są ziemne wykrywacze metali?

Każdy wykrywacz do metalu jest skonstruowany na bazie czujnika, który reaguje na sygnał metalu. W jego strukturze znajduje się cewka, która wytwarza pole elektromagnetyczne. Obiekty znajdujące się w jego sąsiedztwie ulegają wzbudzeniu i reagują, wytwarzając swoje pole elektromagnetyczne. W ten sposób docierają one do cewki, która reaguje ich wykryciem. W zależności od skomplikowania i rodzaju wykrywacza metali, mogą one analizować obiekty i określać ich przydatność.

Choć to cewka jest punktem centralnym wykrywacza, to istotna jest także bateria, która dba o zasilanie wykrywacza oraz panel kontrolny. Zawiera on układy elektroniczne, dzięki czemu może odbierać przetworzone sygnały od cewki, np. kod alarmu. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu parametrów wykrywacz może sygnalizować tylko w przypadku obiektów niesklasyfikowanych jako obiekty niechciane, czyli najczęściej tzw. ferromagnetyki.

Jak działa wykrywacz metali?

Wykrywacz ziemny do metalu jest dość prostym urządzeniem, którego działanie opiera się na prawach fizyki. Cewka magnetyczna tworzy w jego wnętrzu pole elektromagnetyczne, które emituje specjalne fale. Przenikają one glebę i gdy docierają do cząstek metalowych, wzbudzają strukturę przedmiotu, który zaczyna samodzielnie emitować pole elektromagnetyczne.

Dalej emitowane przez przedmioty fale trafiają więc z powrotem do urządzenia, które skanuje sygnał i szereguje go jako nieistotny, nieprzydatny lub wymagający alarmu. Wówczas na panelu pojawia się odpowiedni symbol oraz dźwięk, który sygnalizuje bliskość przedmiotu. W zależności od modelu ziemnego wykrywacza metali, tak dokładne informacje o położeniu przedmiotu można uzyskać.

Co można odnaleźć za pomocą wykrywacza do metali?

Szukając skarbów, można natrafić na różnego rodzaju elementy niechciane. Są to często ferromagnetyki, czyli przedmioty reagujące na przyciąganie magnesowe. Zwykle szuka się w ten sposób monet, metali zwykłych i kolorowych, które są ukryte w ziemi, np., kilkanaście centymetrów pod powierzchnią. W naszym kraju pojawia się coraz więcej miłośników tego rodzaju rozrywki z wykrywaczem metali, ponieważ jest to świetna zabawa, lekcja historii i rozrywka dla całej rodziny na świeżym powietrzu.

Jednak wykrywacze są używane nie tylko do szukania przedmiotów w ziemi, ale także do o wiele bardziej prozaicznego przeszukiwania osób, np. podczas kontroli na lotnisku lub przy nadawanych paczkach i listach. W takich miejscach metalowy przedmiot, np. pistolet, musi zostać wykryty. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu wykrywacza.

Modele wykrywaczy do metali

W naszym asortymencie znajdują się różnorodne rodzaje i modele wykrywaczy, które przydadzą się nie tylko amatorom wrażeń, ale także osobom profesjonalnie zajmującym się poszukiwaniami oraz przeszukaniami i inną pracą z wykrywaczem. Wśród produktów znajdziesz:

  • Wykrywacze do metali renomowanej, amerykańskiej firmy Fischer. Modele Fischer F22 9” czy Fischer F44 11” różnią się od siebie między innymi pojawieniem się koncentrycznej sondy o innej średnicy. Oba są jednak przeznaczone do pracy w trudnych warunkach pogodowych i posiadają szereg funkcji, które ułatwiają poszukiwania i właściwe ustawienie sprzętu.

  • Prostsze wykrywacze, takie jak MD3005II, który jest prostszy w obsłudze, wodoszczelny i stosunkowo lekki, a więc bardziej polecany osobom niedoświadczonym w szukaniu skarbów.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com