Koszyk 0
0,00 zł

Latarki czołowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 43

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
  1. Latarka czołowa Fenix HM23 (HM23)
    Cena promocyjna 125,10 zł Normalna cena 139,00 zł
    Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 119,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 43

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Latarki czołowe

Popularne czołówki to niezbędny gadżet każdego biwakowicza i miłośnika górskich wycieczek. Poprawiają bezpieczeństwo na drodze po zmroku, umożliwiają rozbicie obozowiska w nocy i ułatwiają przemieszczanie się w warunkach ograniczonej widoczności. Sprawiają też, że osoba, która ich używa, jest lepiej widoczna. Dobra latarka czołowa to podstawa, jeśli zamierzasz spędzić wieczór na łonie natury, lepiej jednak zawsze mieć ją przy sobie, tak na wszelki wypadek.

Najlepsze latarki czołowe – jak wybrać?

Idealna czołówka powinna być wygodna, wodoodporna i lekka. Solidna, dobra bateria, a także mocne światło to cechy, które są na wagę złota. Modele czołówek różnią się między sobą źródłem zasilania, trybami świecenia, wielkością i sposobem ułożenia opasek przytrzymujących latarkę na głowie.

Gdy chcesz porównać ze sobą różne latarki czołowe, zwróć uwagę na cechy takie jak światło i mocowanie. Jeśli chodzi o zasilanie, najczęściej można spotkać latarki na baterie AA i AAA, tzw. paluszki. Nieco bardziej ekonomiczne czołówki zasilane są przy pomocy akumulatora ładowanego przy użyciu kabla USB. Taka jest np. czołówka Nitecore HC33 dostępna w naszym sklepie, której moc wynosi aż 1800 lumenów. 

Rodzaj emitowanego światła to kolejny czynnik, którym różnią się od siebie poszczególne modele latarek czołowych. W naszym asortymencie znajdziesz czołówki o różnej maksymalnej mocy i zasięgu. Maksymalny czas pracy, źródło i kąt padania światła należy dobrać do aktywności. Wygodę i komfort zapewnia mocowanie latarki na głowie. Niektóre latarki czołowe mają pojedynczą elastyczną opaskę na głowę z możliwością regulacji w niewielkim zakresie. Bardziej zaawansowane modele mają dodatkowy pas przebiegający od przodu do tyłu. Większość czołówek można zamontować na kasku.

Jak dobrać latarkę czołową?

Obecnie trudno sobie wyobrazić wielogodzinną aktywność w outdoorze bez porządnej czołówki, która daje mocne światło o dużym promieniu i zasięgu. Takie oświetlenie przydaje się zarówno podczas wycieczek, wspinaczki, jak i w czasie wykonywania domowych czynności, do których potrzebne są wolne ręce. Latarki czołowe dostępne w naszym sklepie pochodzą od najlepszych producentów, takich jak Nitecore, Ledlenser, Fenix, Armytek i Black Diamond.

Czy każda czołówka jest taka sama? Absolutnie nie! Dlatego dobrze jest dobrać swoją czołówkę do aktywności tak, aby jak najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom. Zwróć uwagę na moc latarki oraz wydajność baterii, szczególnie wtedy, gdy nie będziesz mieć możliwości ładowania. Podczas wielu godzin marszu w ciemności niezawodne światło jest konieczne, aby wyprawa mogła być zaliczona do udanych. Ale nie tylko czas trwania aktywności ma znaczenie. Równie ważna jest temperatura otoczenia. Żywotność baterii to bardzo ważny parametr, gdy wybierasz latarkę na zimowe warunki. Także rodzaj źródła światła i jego zasięg ma duże znaczenie i należy je dopasować do własnych potrzeb.

Latarki czołowe do zadań specjalnych

Gdy planujesz wyprawę w zimowych warunkach lub wielogodzinną wymagającą wędrówkę, Twoja latarka czołowa musi być naprawdę niezawodna. Czołówki dostępne w naszym sklepie mają określone tryby pracy, które w niektórych okolicznościach mogą przedłużyć czas użytkowania na jednej baterii – na najniższym trybie określa się maksymalny czas pracy. Najlepsza latarka na rower, np. czołówka Nitecore NU10 charakteryzuje się niską wagą i dodatkową ochroną przed zabrudzeniem slotu USB, a jej obudowa wykonana została z poliwęglanu, co zwiększa jej wytrzymałość. Z kolei czołówki przeznaczone do pracy w jaskini będą charakteryzować się dużą wodoodpornością i mocowaniem przystosowanym do zakładania czołówki na kask. W tym przypadku ważna jest także możliwość odpięcia baterii w celu jej ogrzania.

Wybierz czołówkę dla siebie i nie zapomnij spakować ją do plecaka wyprawowego. Przyda się w różnych okolicznościach – podczas rozbijania obozowiska po zmroku, w czasie nocnej wędrówki, na wyprawie rowerowej i w jaskini.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com