Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Strzały do łuków

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 16

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 16

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Strzały to podstawowe akcesorium do łuków. Jest wykorzystywane zarówno w łucznictwie sportowym, jak i amatorskim. Wszystkie oferowane przez nas strzały do łuku zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i są dopasowane do różnorodnej oferty samych urządzeń, które również posiadamy w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z całą gamą produktów i wyboru właściwych strzał do własnych potrzeb.

Z czego wykonuje się strzały do łuku?

W całej ofercie naszego sklepu posiadamy trzy podstawowe typy strzał łuczniczych:

strzały aluminiowe,

strzała drewniana,

strzały z włókna szklanego,

strzały z włókna węglowego.

Najwięcej obecnie produkuje się strzał z włókna, gdyż jest ono najbardziej elastyczne i najprościej się je formuje. Są one wykorzystywane na zawodach sportowych. Warto pamiętać, że strzały do każdego rodzaju łuku mogą być także wykonane w różnej długości i mieć inne wartości charakterystyczne.

Krótkie wyróżniki elementów dodatkowych

Obok samej konstrukcji podstawowej strzał, każdy z produktów musi posiadać lotki poziomujące i utrzymujące stabilność w locie oraz grot. Większość grotów strzał, które oferujemy zostało wykonanych z metalu. Co ważne, wszystkie strzały do łuku, które oferujemy zostały przygotowane specjalnie w taki sposób, by krawędzie osady były idealnie gładkie, a co za tym idzie, by strzała nie niszczyła cięciwy. Lotki wykonane są z gumoplastiku lub materiału polimerowego.

Strzały aluminiowe – charakterystyka

Prezentowane przez nas w ramach tej kategorii strzały aluminiowe to wysokiej klasy produkty, które są jednak dość rzadko stosowane. Najczęściej spotyka się je w łucznictwie sportowym gdyż dużą rolę tego typu strzały odgrywają przy zawodach sportowych, między innymi w konkurencji Field Shooting.

• Model Blue 1916 29” – aluminiowa strzała o wyrazistym kolorze niebieskim. Grot metalowy, zaokrąglony na końcu. W tylnej części znajduje się plastikowa nasadka przytrzymująca cięciwę.

Specyfikacja strzał z włókna szklanego i węglowego

Najczęściej spotykany rodzaj strzały łuczniczej. Strzały z włókna szklanego oraz włókna węglowego są wytrzymałe i często stosowane w sportowych zawodach wysokiej rangi.

• Model Poe Lang 28” – promienie wykonane z włókna szklanego – wytrzymałego i precyzyjnego oraz szybkiego materiału. Strzały niewrażliwe na wilgoć i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nasady z tworzywa sztucznego są idealnie gładkie i nie niszcząc cięciwy.

Starodawna strzała drewniana – kiedy używać?

Strzała z drewna używana jest w łukach stylizowanych na średniowieczne. Strzała ta jest dość precyzyjna i dość ostra. Każdy model przygotowywany jest z wysokiej jakości drewna.

• Model z ostrym grotem 29” – wysoko wyselekcjonowane drewno, stabilny lot i wrażenie, że strzała porusza się niczym w średniowiecznych łukach. Doskonała tylko w kompanii z łukami drewnianymi. Ostro zakończony grot i lotki gwarantują stabilny lot na dalekie odległości.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com