Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Broń czarnoprochowa

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 26

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 26

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Broń czarnoprochowa

Bogaty asortyment naszego sklepu Broń.pl obejmuje m.in. produkty z kategorii Broń czarnoprochowa. Oferujemy wyjątkowe repliki rewolwerów sprzed ponad 200 lat, które zachwycają swoją unikalną stylistką, niepowtarzalnym klimatem, ale także zaskakują techniką działania. Nasze produkty charakteryzują się idealnym odwzorowaniem oryginałów, dlatego sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników tradycyjnego sprzętu i kolekcjonerów klasycznej broni czarnoprochowej.

Czym jest broń czarnoprochowa?

Broń czarnoprochowa oferowana w naszym sklepie Broń.pl to repliki oryginalnego sprzętu produkowanego przed 1885 rokiem, odznaczające się precyzją wykonania i idealnym odwzorowaniem, jak na przykład kultowy Rewolwer czarnoprochowy Pietta 1851 Navy Yank SF .44 7,37". Zgodnie z ustawą z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, nie wymaga ona pozwolenia i może być legalnie posiadana przez osoby, które ukończyły 18 lat. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z niej jest możliwe wyłącznie na licencjonowanych strzelnicach. Czarnoprochowce to rodzaj broni palnej rozdzielnego ładowania — oznacza to, że ładowanie ładunku miotającego i pocisku odbywa się oddzielnie.

Na czym polega działanie czarnoprochowców?

Wystrzelenie pocisku w broni czarnoprochowej odbywa się w efekcie gwałtownego spalania czarnego prochu. Obecnie produkowane repliki działają z wykorzystaniem bezdymnych prochów nitrocelulozowych. Aby przygotować rewolwer do użycia, należy wyciągnąć bębenek, napełnić go odmierzoną ilością prochu z prochownicy, który następnie zasypuje się go przebitką. Kolejnym krokiem jest umieszczenie kul w każdej z komór oraz dociśnięcie ich za pomocą praski, tak aby żadna z nich nie wystawała poza krawędzie. Po ponownym umieszczeniu bębenka w rewolwerze zakłada się kapiszony, które inicjują wybuch prochu.

Jaki jest najpopularniejszy rodzaj broni czarnoprochowej?

Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem broni czarnoprochowej jest rewolwer. W naszej ofercie czarnprochowców posiadamy szeroki wybór klasycznych rewolwerów włoskiego producenta Pietta, który w krótkim czasie podbił amerykański rynek. Jednym z nich jest sześciostrzałowy Rewolwer czarnoprochowy Pietta Remington New Army Sheriff SF.44 5,5" 1858, ładowany odprzodowo. Tak jak inne modele, odznacza się starannością wykonania i elegancką stylistyką — jego oksydowana na czarno rama wykonana jest ze stali, a okładki poręcznego uchwytu z drzewa orzechowego.

Czarnoprochowce w postaci replik XIX-wiecznych rewolwerów są idealną propozycją dla pasjonatów klasycznego sprzętu, który zabiera swojego posiadacza w ekscytującą podróż w czasie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą kategorii Broń czarnoprochowa.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com