Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Optyka

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 848

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 848

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Optyka

Wyraźne dostrzeżenie celu robi różnicę. Nie ma przy tym znaczenia, czy obserwujesz ptaki, krajobraz, a może pierścienie Saturna. Chcesz dostrzegać więcej, widzieć bardziej szczegółowo i wyraźniej. Dlatego do różnych zastosowań obserwacyjnych przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie szereg typów sprzętów i akcesoriów optycznych – bez względu na to czy jesteś adeptem ornitologii, czy profesjonalistą w dziedzinie astronomii. Przyjrzyj się uważniej naszej liście!

Do czego mogą przydać się sprzęty optyczne?

Przybliżanie obrazu może przydać się w wielu sytuacjach. Uwielbiamy przyrodę, ciała niebieskie i mikroorganizmy. Aby dostrzec ogromne obiekty i te nieuchwytne dla oczu potrzebne są urządzenia optyczne. W przypadku tych pierwszych problemem jest odległość, jaka dzieli nas od niego. W drugim natomiast chodzi o rozmiar. Dlatego w przeglądanej przez ciebie kategorii umieściliśmy celowniki optyczne, lunety, lornetki, mikroskopy, teleskopy i akcesoria optyczne dopasowane do każdego z nich. W ten sposób dołączysz do swojego zestawu przyrządów obserwacyjnych te, których Ci do tej pory brakowało.

Wszystko po to, by z daleka móc obserwować niesamowite kolory rzadkich gatunków ptaków, dostrzegać zagrożenia ze sporej odległości, badać nieeksplorowane dotąd tereny, czy przybliżać sobie widok latających w przestworzach samolotów. Sami uwielbiamy to robić i dlatego pasję przekuliśmy w ofertę skierowaną do fanów obserwacji przyrody i ciał niebieskich. Opiera się ona na produktach takich marek jak:

 • DELTA OPTICAL;

 • LEAPERS;

 • CELESTRON;

 • SKY-WATCHER;

 • VORTEX OPTICS.

Spójrz, co umieściliśmy w sklepie właśnie dla Ciebie!

Jakie sprzęty obserwacyjne warto mieć na polowaniu?

Jeśli obserwujesz przyrodę gołym okiem, to wiesz, jak bardzo jest ono ograniczone wobec obiektów znajdujących się daleko. Dlatego dla wielu miłośników polowań, nieodłącznym elementem wyposażenia są celowniki optyczne. Ich funkcjonalność wybiega zdecydowanie dalej poza cechy szczerbinki i muszki. Dlaczego? Świetnym przykładem są celowniki kolimatorowe znanych producentów np. DELTA i VORTEX. Są one przygotowane z myślą o broni krótkiego zasięgu, ponieważ nie są wyposażone w możliwość przybliżania obrazu. Układ elektroniczny kolimatora nanosi na soczewkę czerwoną kropkę, która odpowiada za miejsce trafienia. Aby pozycja kropki pokrywała się z faktycznym punktem na obiekcie, do którego celujesz, należy odpowiedniego go skalibrować przy pomocy elementów dodatkowych kolimatorowego celownika.

Bardziej zaawansowanym typem sprzętu celowniczego dla miłośników ASG czy polowań są celowniki laserowe. Do czego służą? Ich zadaniem jest generowanie punktu strzału na powierzchni celu. Opisywane produkty, takie jak np. Celownik Laserowy Umarex, emitują wiązkę laserową w wybranym kolorze (najczęściej czerwonym), która umieszczona jest na obiekcie. Taka funkcja ma dodatkowe właściwości. Z jednej strony zapewnia precyzyjne celowanie w szybkim czasie, ale może służyć również jako wskazówka dla innego rodzaju broni. Dzięki znacznikowi laserowemu na powierzchni obiektu można na niego naprowadzić pociski sterowane np. na podczerwień.

Obserwacja przyrody i otoczenia dla pasjonatów

Kolejnym typem sprzętu obserwacyjnego są lornetki. Mają przeróżne zastosowanie – od śledzenia zwierzyny w lesie, przez oglądanie wydarzeń sportowych na stadionach, po dostrzeganie szczegółów na spektaklach teatralnych i operowych. Oczywiście do wszystkich tych zadań nie może służyć jeden typ lornetki. Te przyrządy optyczne można podzielić na następujące kategorie lornetek:

 • myśliwskie;

 • wojskowe;

 • turystyczne;

 • kompaktowe;

 • żeglarskie;

 • astronomiczne;

 • teatralne;

 • monokulary.

Niektóre z nich, takie jak sprzęty turystyczne czy kompaktowe można stosować do obserwowania wielu obiektów o różnej charakterystyce. Zaleca się jednak dobranie przyrządu obserwacyjnego do jego zastosowania. Czym więc różnią się lornetki?

Sprzęty te produkowane są w dwóch najpopularniejszych typach – porro i dachowym. Sprzęty porropryzmatyczne bazują na zjawisku odbicia światła od pryzmatów, co wymaga zwiększenia rozmiarów tubusów, a co za tym idzie całej lornetki. To powoduje, że urządzenia typu porro zwykle nie znajdują się w gamie sprzętów kompaktowych, chociaż nie jest to regułą. Są jednak niezawodne, tańsze i zapewniają wysoki poziom przepuszczalności światła. Generują również bardziej naturalny obraz zbliżony do trójwymiarowego.

Natomiast produkty dachowe to bardziej kompaktowe sprzęty obserwacyjne. Nie mają konstrukcji łamanej, bo zastosowano w nich okulary i obiektywy ustawione w tej samej osi. Zamknięcie całego sprzętu w nieruchomej obudowie powoduje, że urządzenia tego typu są najchętniej wybierane przez osoby wymagające wysokiej odporności mechanicznej, wodnej i przeciwpyłowej. Są jednak nieco droższe od swoich odpowiedników typu porro.

Przyrządy obserwacyjne dla miłośników gwiazd

Skoro cały czas obserwowaliśmy obiekty ziemskie, przyjrzyjmy się teraz czemuś kosmicznemu. Teleskopy to przyrządy optyczne, których zadaniem jest szczegółowe przybliżanie obrazu ciał niebieskich. Bazują na dwóch sprawdzonych konstrukcjach – soczewkowej i lustrzanej. Przyrządy soczewkowe nazywane również refraktorami, wykorzystują zjawisko załamania światła. Promienie docierające do soczewki uginają się i są skupiane w ognisku. Aby wyeliminować zjawisko różnych kątów załamania poszczególnych rodzajów fal, teleskopy astronomiczne tego typu posiadają kilka soczewek o różnej charakterystyce. Przez wielbicieli nocnego nieba są szczególnie cenione za dużą łatwość korzystania, brak konieczności przeprowadzania ustawień korekcyjnych oraz wysoki kontrast obrazów.

Drugim typem są teleskopy lustrzane zwane reflektorami. Bazują na zjawisku odbicia promieni świetlnych, które mają taką sama długość kąta wpadania i odbicia. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania dodatkowych soczewek redukujących różną długość rozchodzenia się fal. Wskutek zastosowania różnej wielkości luster głównych możliwe jest uzyskanie wyższej rozdzielczości obrazu. Za takim sprzętem przemawia również cena. Inna budowa teleskopu powoduje, że jego cena jest niższa. Dla wszystkich amatorów gwiezdnych obrazów teleskopy lustrzane mogą być świetną propozycją do wieczornych obserwacji.

Coś nieco bardziej przyziemnego

Pozostajemy w kategorii sporych możliwości obserwacyjnych, ale schodzimy na ziemię. Urządzenia do przybliżania bardzo odległych obiektów nie muszą być wcale tak duże jak teleskopy. Wystarczy sięgnąć po lunety i wybrać odpowiedni model dla siebie. Chociaż nie mamy w ofercie lunety Jack’a Sparrow’a, to bez wątpienia wybierając jedną z nich, możesz chociaż trochę poczuć się jak znany bohater filmowy. Lunety obserwacyjne to nic innego jak konstrukcje bardzo przypominające teleskopy. Są jednak zdecydowanie mniejsze, co czyni je mobilnymi przyrządami do obserwacji daleko położonych obiektów.

Przed zakupem lunety, warto uwzględnić kilka ważnych czynników. Po pierwsze, zdolność przybliżania obrazu. Dla przykładu, jeśli luneta ma zbliżenie na poziomie 8x oznacza to, że obiekt będący w odległości 200 metrów będzie widoczny tak, jakby był od ciebie ok. 25 metrów. Lunety, podobnie jak lornetki, mają różne średnice obiektywu. Mówiąc ogólnie, im większy rozmiar obiektywu, tym większa ilość światła jest w stanie dotrzeć do twoich oczu. Dzięki temu dostrzeżesz po prostu więcej. Oczywiście spore rozmiary mogą przeszkadzać w łatwym transportowaniu lunety, dlatego musisz przyjrzeć się swoim potrzebom i upodobaniom również przez pryzmat wygody.

Inne sprzęty obserwacyjne

Przyglądanie się obiektom nie musi zawsze być związane z przybliżaniem obrazu przedmiotów znajdujących się setki metrów czy kilometrów od ciebie. Czasem zachodzi potrzeba zerknięcia pod mikroskopem na bardzo niewielkie organizmy lub fragmenty pewnych przedmiotów. Dlatego do szczegółowego widzenia malutkich obiektów, przyda się bardzo dobrej jakości mikroskop. Chyba każdy widział go przynajmniej dwa razy w życiu – raz w szkole a drugi w ofercie naszego sklepu. Na czym polega jego zasada działania?

Za powiększenie obrazu odpowiada obiektyw i okular. Każde z nich umieszczone jest w jednym tubusie. To powoduje, że wynik powiększenia jest mnożony przez możliwości każdego z nich. Zwykle mikroskopy optyczne posiadają wiele tubusów, które zapewniają powiększenie na różnych poziomach. Dodatkowo mogą być wyposażone w ekran lub umożliwiać obserwację bezpośrednią przez okular. Niektóre typy mikroskopów optycznych mają też możliwość podłączenia kamery, co zapewnia dodatkowe opcje wyświetlania i rejestrowania widocznego obrazu.

Dodatkowe akcesoria do optyki obserwacyjnej

Wybór wymarzonego przyrządu obserwacyjnego to jedno, a zadbanie o niego to drugie. Dlatego nie poprzestawaj jedynie na wyborze lornetki, teleskopu czy celownika optycznego. Są to wartościowe rzeczy, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać. Sprawdź kategorię akcesoriów optycznych, by zapewnić sobie dodatkowe wsparcie w codziennym użytkowaniu sprzętu optycznego. W tym miejscu sklepu znajdziesz również wymienne elementy, dzięki którym zadbasz o wymianę uszkodzonych lub zużytych części. Będziesz mógł również zmienić charakterystykę oakcesoriów optycznychptyczną swojego sprzętu, sięgając np. po różne filtry czy okular.

Zmiana parametrów sprzętu to jednak nie wszystko. Bardzo istotna jest troska o jego stan. Wystarczy chwila nieuwagi, by optyka przyrządu obserwacyjnego została porysowana lub uszkodzona w inny sposób. Nie pozwól sobie na stratę pieniędzy i nieprzewidziane wymiany elementów. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zastosowanie ochronnego etui i specjalnych futerałów na sprzęt. To właśnie dzięki takim akcesoriom będzie ci o wiele łatwiej zadbać o stan techniczny i wizualny zakupionego celownika, lunety czy teleskopu.

Już dzisiaj wybierz sprzęt dla siebie!

Wiemy, że ogromna ilość towaru może być przytłaczająca. Rozumiemy też, że chcesz wybrać dla siebie produkty o odpowiedniej jakości, dopasowaniu do potrzeb i w konkretnym przedziale cenowym. Dlatego zapewniamy ci właśnie to, czego szukasz. Poświęć czas na spokojne zapoznanie się z ww. kategoriami naszego sklepu i sięgnij po sprzęt z posiadanego przez nas asortymentu. Dzięki temu stworzysz kolekcję przyrządów obserwacyjnych, które będą pozwalały cieszyć Twoje oczy przez wiele lat. Sprawdź naszą ofertę już teraz!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com