Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Wiatrówki karabinki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 193

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 193

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Kategoria ta została stworzona z myślą o miłośnikach wiatrówek – broni klasycznej i skutecznej. W tym wypadku prezentujemy wiatrówki karabinki, które charakteryzują się dużą celnością oraz łatwością obsługi. Karabinki pneumatyczne stosujemy przy strzelaniu na dłuższy dystans. Wystrzeliwują pociski ołowiane śrutowe i są oparte na działaniu mechanizmu pneumatycznego. To podstawowe wyposażenie strzelców rekreacyjnych i sportowych.

Wiatrówka karabinek – rodzaje

W systematyce broni wyróżnia się kilka wiatrówek typu karabinek. Jest to specjalny rodzaj wiatrówki. Wyróżniamy kilka rodzajów w zależności od kilku aspektów:

  • Ze względu na zasobność magazynka – jednostrzałowe lub wielostrzałowe z magazynkiem.
  • Ze względu na sposób sprężania powietrza - wiatrówki sprężynowe , wiatrówki zasilane kapsułami CO2, wiatrówki PCA i wiatrówki z zasobnikiem na sprężone do 200 bar powietrze. Wszystko zależy od tego w jaki sposób pneumatyczne działanie broni jest wytwarzane

Wiatrówki sprężynowe dzielą się na karabinki klasycznie łamane i te z dolnym naciągiem sprężyny.

Konstrukcja wiatrówek pneumatycznych

Wiatrówka karabinek jest bronią pneumatyczną, a więc jej konstrukcja opiera się o działanie sprężonego powietrza. W ten sposób komora przetwarza sprężone powietrze, które wprawia w ruch pocisk. Konstrukcja wiatrówek pneumatycznych jest więc uzależniona od rodzaju broni.

Wiatrówki długie – jak się nimi posługiwać?

Posługiwanie się wiatrówką nie jest trudne. Jest to broń, której energia pocisku nie musi przekraczać 17 dżuli, a co za tym idzie jest dostępna bez zezwoleń. Jej działanie jest bardzo proste. Po załadowania pocisków śrutowych, wystarczy broń przeładować – w inny sposób, uzależniony od rodzaju magazynku – i oddać strzał. Wiatrówki sprężynowe mają niewielki odrzut przy strzale. Wiatrówki zasilane CO-2, PCP – zasilane powietrzem lub PCA – działające za pomocą sprężenia powietrza w komorze są bezodrzutowe więc bardzo celne.

Wiatrówki łamane czy nie?

Wśród wiatrówek pneumatycznych z rodzaju karabinków wiatrówek długich najpopularniejsze są wiatrówki łamane. Są to produkty wysokiej klasy, niezawodne, których sposób naciągu jest dość charakterystyczny. W tego rodzaju modelach lufa łamie się w określonym miejscu odsłaniając port do załadowania śrutowych pocisków, które broń obsługuje. Jest to niezawodny i sprawdzony mechanizm.

Kiedy używać wiatrówek sprężynowych?

Wiatrówki sprężynowe są najczęściej używane do strzelania tarczowego oraz trafiania w ruchome lub nieruchowe cele strzeleckie. Wiatrówka sprężynowa to najpowszechniej stosowana broń, która nie może przekraczać 17 dżuli – wówczas nie jest potrzebne na nią pozwolenie i rejestracja.

Najpopularniejsze produkty z tej kategorii

Wśród wielu produktów z tej kategorii, oferujemy najwyższą jakość wykonania oraz niezawodność. Do prezentowanych modeli warto także dokupić liczne akcesoria i dodatki.

Oto klika popularnych modeli:

  • Model Beeman 1153 Quiet Tek – jedna z ciekawszych, choć dość prostych wiatrówek długich. Ma klasycznie łamaną lufę, jest bronią sprężynową, jej kaliber to 4,5 mm.
  • Nowocześnie wyglądający Kral Puncher Armour – to wiatrówka o niezwykłym wyglądzie oraz osiągach. Jej kaliber to 4,5 mm, a moc nie przekracza 17 dżuli. Jest to jedna z najnowocześniejszych broni strzeleckich, nazywana futurystycznym bullpupem.
  • Cichy Kral Puncher Braker S – model nie do powstrzymania. Jest niezwykle cicha w działaniu i bardzo precyzyjna. Wykonana z polimeru, jej kaliber to 5,5 mm. Posiada magazynek z pojedynczą indeksacją, co daje większe możliwości działania jako wiatrówka wielostrzałowa.

Wyjątkowe akcesoria

Do każdego modelu wiatrówki długiej możesz dokupić potrzebne akcesoria, by doposażyć ją zgodnie z własnym uznaniem. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystywać ten rodzaj broni nawet do zaawansowanych treningów strzeleckich.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com