Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Ogrzewacze

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Ogrzewacze

Nawet największy twardziel potrzebuje się czasem ogrzać. Wypad na ryby, biwak solo, czy wycieczka piesza w chłodne dni mogą sprawić, że Twoje dłonie lub stopy będą wymagały dodatkowego źródła ciepła. Dlatego warto mieć przy sobie ogrzewacze. To niewielkie akcesoria, które są niezwykle praktyczne. Sprawdź dlaczego!

Rodzaje i zasada działania ogrzewaczy

Dostępne w naszym sklepie internetowym ogrzewacze do dłoni występują w kilku wariantach:

  • benzynowym;
  • żelowym;
  • chemicznym.

Każdy z nich jest innym typem ogrzewacza i sprawdza się w odmiennych warunkach. 

Ogrzewacze benzynowe

Pierwszy rodzaj wykorzystuje benzynę ekstrakcyjną do oddawania ciepła przez żarnik. Taki ogrzewacz do rąk benzynowy MFH ma bardzo kompaktowe rozmiary i z powodzeniem zmieści się w niewielkiej kieszeni. Ogrzewacze na benzynę ekstrakcyjną oddają ciepło kilka godzin, a do swojego działania wymagają jedynie uzupełniania niewielkimi ilościami benzyny ekstrakcyjnej. Są odpowiednie dla tych osób, które wymagają długotrwałego oddawania ciepła. Można ich używać w ruchu, ale zawsze powinny być umieszczane w dedykowanym woreczku. Wymagają też płomienia do nagrzania katalizatora.

Ogrzewacze żelowe

To kolejny typ ogrzewaczy, które zjednują sobie coraz większą ilość fanów. Przykładem jest ogrzewacz do rąk żelowy MFH, który posiada w środku blaszkę i nietoksyczny żel. Po przełamaniu blaszki następuje reakcja chemiczna generująca ciepło. Można się nim cieszyć ok. 1,5 godziny. Ogrzewacze żelowe mają tę zaletę, że nie wymagają dolewania do nich żadnej substancji. Aby ponownie nadawały się do użytku, należy je zanurzyć na kilka minut we wrzątku i ostudzić. Czynność tę można powtarzać setki razy bez utraty na jakości. Są wielokrotnego użytku, dlatego chętnie wykorzystuje się je zwłaszcza w pieszych wędrówkach i na biwakach.

Ogrzewacze chemiczne

To najprostsze i jednocześnie bardzo małe torebeczki z substancjami generującymi ciepło. Ich działanie polega na wytworzeniu energii cieplnej przy kontakcie z powietrzem. Ogrzewacze chemiczne można nosić w rękawiczkach, ale należy uważać, by nie przykładać ich bezpośrednio do odmrożonej części ciała. Produkty chemiczne do ogrzewania są jednorazowe – po ustąpieniu efektu grzania należy je wyrzucić.

Dlaczego warto mieć przy sobie ogrzewacze?

Na wypadach do lasu, podczas wycieczek, polowania czy wędkowania zdarzają się trudniejsze momenty. Zwłaszcza wtedy, gdy ciało pozostaje bez ruchu, bardzo szybko ziębnie. Dlatego ogrzewacze są tak potrzebne osobom, które są wrażliwe na odczucie chłodu. W terenie warto w ten sposób zabezpieczyć sobie dłonie i stopy, zwłaszcza gdy chodzi się po wodzie lub w śniegu. Budowa tymczasowego schronienia na chłodzie lub mrozie wymaga niejednokrotnie używania nieosłoniętych dłoni, które szybko się wychładzają. Nie daj się zaskoczyć i miej przy sobie kilka ogrzewczy!

Sięgnij po ogrzewcze dla siebie!

W naszym sklepie internetowym znajdziesz najpopularniejsze typy ogrzewaczy spośród dostępnych na rynku. Dlatego nie czekaj do ostatniej chwili i już dzisiaj skompletuj zestaw potrzebny do ogrzania ciała. Sprawdź ofertę i dopasuj produkty do swoich potrzeb. Zapraszamy!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com