Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskopy astronomiczne

Teleskopy astronomiczne
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 51

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 51

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Teleskop astronomiczny – co to jest?

Teleskop to urządzenie, które służy do obserwacji przestrzeni kosmicznej. Znany od wieków, uwielbiany przez wielu daje niezwykłe wrażenie obcowania z innym wymiarem. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia teleskopowe to wysokiej klasy urządzenia, które docenią zarówno osoby nie zajmujące się obserwacją nieba na co dzień, jak i ci, którzy temu zajęciu poświęcili już wiele godzin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą astronomicznych urządzeń do obserwacji przestrzeni kosmicznej.

Poznaj rodzaje teleskopów astronomicznych

W ramach tej kategorii przedstawiamy Państwu teleskopy astronomiczne, które zasadniczo dzieli się na dwa rodzaje:

Teleskopy soczewkowe,

Teleskopy lustrzane.

Teleskop jest urządzeniem wysokiej klasy, służącym do obserwacji przestrzeni kosmicznej z powierzchni ziemi. Za jego pomocą można zaobserwować obiekty znajdujące się w znacznej odległości od ludzkiego oka. Mowa tu między innymi o księżycu, najjaśniejszych planetach czy mgławicach planetarnych. Jednocześnie jest to urządzenie przydatne specjalistom w dziedzinie astrofizyki, jak i laikom, lubującym się w oglądaniu gwiazd. To specjalistyczny sprzęt, który sprawi frajdę małym i dużym. To także znakomity pomysł na uniwersalny prezent zarówno dla młodej (dzień dziecka, komunie, urodziny, gwiazdka) jak i dorosłej osoby

Jak zbudowany jest teleskop?

Każdy z wymienionych powyżej dwóch rodzajów teleskopów jest zbudowany inaczej, oparty na innym optycznym schemacie działania. Z jednej strony mamy teleskop soczewkowy, który działa na zasadzie, czyli załamania światło. Padające światło zakrzywia się i załamuje, tworząc powiększony obraz w okularze.

Z kolei w przypadku teleskopu lustrzanego, możemy mówić o tzw. układzie Newtona. Polega on na umiejętnym wykorzystaniu odbicia światła, dzięki czemu uzyskujemy czysty i powiększony obraz. Istotą każdego z tych teleskopów jest więc przybliżyć świat oddalony o setki tysięcy kilometrów.

Wielofunkcyjność teleskopów astronomicznych

Oferowane w tej kategorii teleskopy astronomiczne to produkty wysokiej klasy, które zostały przygotowane z myślą o wielu odbiorcach. Z jednej strony będą znakomitym źródłem wiedzy dla małych odkrywców, z drugiej zadowolą specjalistów. Rodzaj soczewkowy, dzięki brakowi przesłony w okularze, daje lepszy kontrast. To z kolei pozwala sprawdzać się jako teleskop planetarny i ogólnoobserwacyjny. Są to teleskopy droższe i bardziej profesjonalne.

Z kolei teleskopy lustrzane mogą być wykorzystywane jako luneta do obserwacji przyrody czy krajobrazu, ale także do oglądania głębokiej przestrzeni, dlatego ich wielofunkcyjność jest często podkreślana przez specjalistów.

Teleskopy astronomiczne - dostrzeż różnice w każdym z modeli

Warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju modele teleskopów, które dla Państwa przygotowaliśmy.

Opticon Horizon EX – zwiększona ogniskowa tego teleskopu lustrzanego pozwala na doskonalsze obserwacje przestrzeni. Jest to teleskop o zwierciadle 76 mm. W połączeniu z soczewkami daje to wyraźne i kontrastowe obrazy gwiazd. Pozwala na zaobserwowanie księżyca, pierścieni Saturna czy faz Wenus.

Opticon Zodiac - zwierciadlany teleskop na statywie z profesjonalną głowicą EQ-II jest doskonały nie tylko dla początkujących, ale także dla doświadczonych obserwatorów. Zwierciadło główne ma 76 mm, natomiast ogniskowa została ustawiona w odległości 900 mm. Produkt wyposażony w trzy, wymienne okulary. Dzięki soczewce prostującej, która znajduje się w zestawie, ten rodzaj teleskopu astronomicznego może pełnić także funkcję lunety do obserwacji przestrzeni na Ziemi.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com