Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Filtry do wody

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Filtry do wody

Wycieczki piesze, biwakowanie i survival wymagają uzupełniania płynów. To jasne, że nie będziesz zabierać ze sobą kilku litrów wody. Musisz mieć przy sobie akcesoria, które umożliwiają jej oczyszczenie w naturalnych warunkach. Filtry do wody występują w kilku wariantach – sprawdź je w naszym sklepie!

Najpopularniejsze rodzaje filtrów do wody

Niekwestionowanym liderem wśród przedmiotów filtrujących jest aktywny węgiel. Stworzone przy jego obecności filtry do wody zapewniają dostęp do wody pitnej zaraz po przefiltrowaniu. W warunkach biwakowych czy podczas survivalu trudno jednak o stworzenie zestawu filtrującego dlatego trzeba go mieć ze sobą. Możesz w tym celu wykorzystać:

  • butelki filtrujące;
  • pojedyncze filtry;
  • tabletki do odkażania wody.

Które z nich przydadzą Ci się najbardziej?

Butelki filtrujące do wody pitnej

Najwygodniejszym sposobem uzyskiwania wody zdatnej do picia jest posługiwanie się butelką filtrującą. Świetnym przykładem jest butelka filtrująca Grayl GeoPress, która jest w stanie zapewnić ci do 2 litrów wody w jedną minutę. Poza tym butelkowe filtry do wody są niezwykle kompaktowe. Mają pojemność do 1 litra, dlatego bez trudu zmieścisz jedną w plecaku lub w bocznej kieszonce wykonanej z siatki. Ma ona bardzo praktyczny uchwyt, który pozwoli Ci ją nosić również przy karabińczyku. Wszystko po to, by mieć zawsze przy sobie sprzęt do uzdatniania wody!

Pojedyncze filtry do wody

To mniejsze akcesoria przydatne do uzyskiwania pitnej wody w terenie. Możesz skorzystać z filtra do wody LifeStraw Personal, który zapewnia do 4000 litrów czystej wody z zachowaniem standardów przydatności wody do spożycia. Ergonomiczne kształty, niska waga i bardzo dobrze wyprofilowany ustnik pozwalają na picie wody czystej, zdrowej i pozbawionej niepożądanych mikroelementów. Filtry do wody w takiej formie łatwiej jest zabrać do plecaka, bo zajmują mało miejsca i nie obciążają bagażu.

Tabletki do uzdatniania wody

Co zrobić, gdy w danej chwili nie masz dostępu do profesjonalnych filtrów? Tanim rozwiązaniem są tabletki do odkażania wody przeznaczonej do picia. Składnikiem aktywnym jest bezwonny dichloizocyjanuran sodu. Produkty tego rodzaju przeznaczone są do uzdatniania wody zaczerpniętej do menażki, butelki czy innego pojemnika. Zwykle wystarczy wrzucić 1 tabletkę na każdy litr wody i odczekać ok. 30 minut. Jeśli woda wydaje się podejrzana np. przez obecność w niej pełzaka czerwonki (Entamoeba histolytica), należy wrzucić 2 tabletki na jeden litr wody i odczekać godzinę.

Jakie korzyści dają filtry do wody?

Picie wody z górskich potoków, czy rzek jest atrakcyjne, ale głównie w filmach. Podczas biwaków twoje bezpieczeństwo jest bardzo ważne, dlatego nie pozwól sobie na picie wody z nieznanego źródła. Zamiast ją gotować i czekać na przestudzenie możesz wlać jej porcję do filtra lub umieścić w niej tabletkę. Filtry do wody usuwają bakterie, wirusy, rota wirusy, pierwotniaki pasożytnicze, pestycydy, chemikalia, metale ciężkie, a także mikro plastiki. Poprawiają smak, zapach i przejrzystość wody, przez usuwanie osadu, mułu i innych zanieczyszczeń.

Wybierz najlepsze filtry do wody już teraz!

Nie zostawiaj sprawy przypadkowi na biwaku czy wycieczce na łono natury. Już teraz skorzystaj z oferty w naszym sklepie internetowym i sięgnij po niezastąpione filtry do wody. Nie ryzykuj spożywania niesprawdzonej lub co gorsza, zanieczyszczonej wody. Postaw na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Zapraszamy!