Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Rewolwery czarnoprochowe

Rewolwery czarnoprochowe
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 27

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 27

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Oferta zawiera przede wszystkim repliki rozdzielnego ładowania broni czarnoprochowej, która została wykonana przed 1885 rokiem. Tego typu broń jest w naszym kraju dostępna bez zezwolenia, co zapisane jest w ustawie o broni i amunicji. Dzięki temu możemy zaproponować Ci zupełnie nową kategorię broni, która pozwoli Ci przenieść się w czasie i dotknąć historii w sposób bezpośredni. Dlatego ta kategoria jest przewidziana przede wszystkim dla miłośników historii oraz dla osób, które cenią sobie poszerzanie swoich kolekcji broni.

Broń czarnoprochowa – czym jest?

Jest to niezwykły rodzaj broni palnej, której efektem gwałtownego spalania czarnego prochu jest wystrzelenie pocisku. Stąd jej nazwa - broń czarnoprochowa. W dzisiejszych broniach spalanie odbywa się poprzez prochy bezdymne, tzw. nitrocelulozowe. Każda broń ręczna (a także działa) przed XIX wiekiem była tego typu bronią, a więc zakup jednego z naszych egzemplarzy otwiera przed Tobą możliwość obcowania z replikami broni sprzed ponad 200 lat.

Dopiero w XIX wieku powstawać zaczęły inne bronie, ponieważ dopiero wówczas wynaleziono inne i skuteczniejsze materiały miotające nie wytwarzające dymu. To sprawiło, że bronie czarnoprochowe przestały być używane i z czasem zniknęły, ale dziś pojawiają się na rynku jako repliki. Teraz Ty także możesz mieć jedną z nich. Wystarczy, że wybierzesz swój ulubiony model w naszym sklepie.

Jak działały czarnoprochowce?

Ideą działania broni na czarny proch było osobne załadowanie odprzodowo komory osobno prochem oraz pociskiem lub wieloma pociskami. Następnie poprzez proch następował wybuch i miotanie pociskiem przez lufę. Choć najbardziej klasyczne czarnoprochowce są ładowane odprzodowo, w konstrukcji niemieckiej można znaleźć rewolwery ładowane odtylcowo.

Co ciekawe w późnej broni działającej na proch w kolorze smoły zaczęto stosować amunicję scaloną bocznego lub centralnego zapłonu. Występowała ona w papierowych glizach lub łuskach. A dziś cały proces można zaobserwować na własnej replice, którą możesz zamówić w naszym sklepie internetowym.

Dla kogo repliki rozdzielnego ładowania?

Przygotowując asortyment, nie mogliśmy nie zadbać o to, by miłośnicy historyczni, kolekcjonerzy, pasjonaci broni i militariów mogli cieszyć się bronią przygotowaną przed XIX wiekiem. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić kategorię broni czarnoprochowej, w której odwzorowaniu zadbaliśmy o każdy szczegół. Za jakość poszczególnych modeli odpowiadają między innymi marki Pietta oraz Uberti.

Nawet osoby, które doskonale znają się na broni i w swojej kolekcji posiadają wiele modeli z lat późniejszych, z drugiej połowy dziewiętnastego stulecia lub z wieku XX, będą zaskoczone niezwykłym sposobem obsługi takiej broni. Z replik rozdzielnego ładowania korzystało się inaczej niż z broni bardziej współczesnej działającej na bazie prochów niedymiących, co sprawia, że jeszcze bardziej przybliży Cię do realiów historycznych, w których się znajdziesz.

Podstawowe marki i modele – Pietta, Uberti

Wśród wielu modeli, które przygotowaliśmy dla Ciebie, znajdują się takie, które zostały wykonane według dawnych zapisów i są dokładnym odwzorowaniem tego, co w kwestii militariów wiedziano w wieku XIX i wcześniej. W tworzeniu broni czarnoprochowych, ale ich replik, przodują dziś dwie włoskie marki -  Pietta oraz Uberti, których produkty znajdziesz w naszym asortymencie.

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi modelami i odkrycia historii wojskowości, militariów i broni ręcznej na własnej skórze

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com