Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Kajdanki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Wybór kajdanek nie jest prosty. Są to produkty najczęściej wybierane przez służby, które nie tylko ćwiczą na nich, ale także używają ich w akcjach. Mogą być także stosowane przez osoby cywilne do samoobrony, np. gdy mają do czynienia z agresywną osobą, a muszą na czas do przyjazdu policji je unieszkodliwić lub gdy ma się do czynienia z osobami chorymi, które powinny być pod ścisłą ochroną. Czasami kajdanki mogą uratować życie. Dlatego warto zwrócić uwagę na ich wybór, jakość i rodzaj.

Czym są kajdanki stalowe i kto je stosuje?
Kajdanki to środki przymusu bezpośredniego, stosowane przez jednostki mundurowe oraz agencje ochrony do ograniczenia swobody wobec osób niebezpiecznych. Są to przedmioty często niezbędne podczas różnych interwencji, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno osoby, która jest zatrzymana, jak i otoczenia. Oznacza to, że kajdanek stalowych, ale także i innych modeli, używa się przede wszystkim do zabezpieczenia sytuacji.

To także środek, który ułatwia kontrolę nad zatrzymanym czy nad osobą agresywną. Pozwala ograniczyć mu ruchy i zapobiec ewentualnej szkodzie, jaką mógłby wyrządzić. Kajdanki powinny być jednak stosowane bardzo zapobiegawczo i z dużą dozą ostrożności. Są środkiem niezbędnym, ale którego użycie musi podlegać nieustannej kontroli. Kajdanki w obronie cywilnej raczej się nie przydają i nie są stosowane. Czasami osoby cywilne wybierają kajdanki łańcuszkowe.

Jak działają kajdanki łańcuszkowe i inne?
Są różne typy kajdanek, ale zasadniczo czy to kajdanki zawiasowe, czy inne, działają one bardzo podobnie. Przede wszystkim w ich środku znajduje się zawias sprężynowy, który reaguje na przekładnie, które są poruszane przez zaciskającą się obręcz. W ten sposób powodują zakleszczenie się obręczy i obrót tylko w jedną stronę – większego zacisku. Dzięki temu mogą się dopasować do niemalże wszystkich rodzajów nadgarstków, a jednocześnie zapewnić komfort noszenia osobie zatrzymanej.

Warto zwracać uwagę na jakość kajdanek. Staramy się, by wszystkie nasze produkty były najwyższej jakości. Współpracujemy z doświadczonymi dostawcami, którzy wiedzą, że nasz sklep od lat zajmuje się oferowaniem produktów najlepszych na rynku. To sprawia, że mamy już zaufanie nie tylko u osób cywilnych, ale także u służb. Nasze produkty są po prostu gwarantem dobrego działania, dokładnie takiego, jakie opisane jest przy każdym produkcie.

Kajdanki zawiasowe i inne
Na rynku znajdziecie wiele różnych modeli kajdanek stalowych. Najpopularniejsze są oczywiście kajdanki łańcuszkowe, jednak nie są one wcale najbardziej skuteczne. Są klasyczne, połączone łańcuchem, z mechanizmem zapadkowym. Drugim rodzajem są kajdanki zawiasowe, które połączone są specjalnymi zawiasami. Są bardziej sztywne i dają mniej możliwości ruchu osobie zatrzymanej. Trzeci rodzaj to kajdanki sztywne. Są całe obudowane i nie dają możliwości ruchu dłońmi. Są najbardziej niewygodne i stosowane zwykle u osób z podwyższonym ryzykiem negatywnych zachowań. Są jeszcze kajdanki taśmowe, czyli delikatne i lekkie, ale bardzo skuteczne. Jako alternatywa.

Różne modele kajdanek
W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych modeli kajdanek różnego typu. Są to między innymi:

Kajdanki łańcuszkowe GUARD 01 (YC-01-SR) – to model klasyczny, ale bardzo skuteczny. Są poręczne, łatwe w przenoszeniu. Wykonane z trwałej stali, dodatkowo pokryte niklem, by zapobiegać rdzewieniu. Również posiadają podwójna blokadę zapadki.

Kajdanki zawiasowe PERFECTA HC 600 – model dość sztywny, wykonany ze stali nierdzewnej, co zapobiega korozji. Są wyposażone w dwie blokady, która zapobiegają ich przesunięciu, w którąkolwiek ze stron.

Kajdanki sztywne ASP TRAINING – model używany przez służby głównie do treningów. Całkowicie sztywne, jednolite, przytrzymujące ręce sztywno, bez możliwości ruchu. Są wyposażone w dwie blokady bębenka zapadki.

Dodatkowo na naszej stronie warto znaleźć akcesoria do przechowywania kajdanek.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com