Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Namioty

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Namioty

Jakość, wielkość i typ namiotu mają bezpośredni wpływ na komfort odpoczynku na łonie natury. Prezentujemy więc sprawdzone i przetestowane przez fanów outdooru namioty turystyczne, trekkingowe i lekkie dopasowane do niewymagających warunków. W tej kategorii znajdziesz też świetne akcesoria namiotowe, bez których postawienie takiej konstrukcji byłoby niemożliwe. Przetestuj je!

Jak wybrać namiot na pozamiejskie wycieczki – wielkość schronienia

Jest kilka zasad wyboru odpowiedniego namiotu, a pierwsza z nich dotyczy liczby osób w nim przebywających. Producenci zwykle podają wielkość schronienia bez uwzględnienia wyposażenia. Dlatego namioty 5-osobowe zwykle są w stanie pomieścić maksymalnie 3 osoby wraz z ekwipunkiem. To ważna zasada, której należy się trzymać przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu. Może się bowiem okazać, że namiot mający zmieścić całą rodzinę wystarczy tylko dla kilku osób, a reszta nie będzie miała gdzie spać.

Namioty turystyczne i outdoorowe a ich wyposażenie

Zwłaszcza kilkuosobowe namioty powinny być przygotowane na zapewnienie komfortu przebywania. Dlatego niemal obowiązkiem jest spory przedsionek przed główną częścią schronienia. Namioty z przedsionkiem mogą być nieco droższe od modeli bez niego, ale zapewniają nieporównywalnie większy komfort mieszkania, zwłaszcza w grupie. Kolejna kwestia to tropik. Jest to materiał zapobiegający przedostawaniu się deszczu do wnętrza. Tropik powinien sięgać aż do ziemi, szczególnie wtedy, gdy namiot jest wykorzystywany na dłuższych wyprawach.

Wybór namiotu a jego zastosowanie

Co mamy na myśli? Jeśli jesteś początkującym biwakowiczem, stworzone są dla ciebie namioty 3-sezonowe. To konstrukcje dobre do przebywania pod nimi na wiosnę, w lecie i na jesieni. Zapewniają najlepszy poziom wentylacji, chronią przed deszczem i są lekkie. Jeżeli jednak potrzebujesz namiotu zdającego egzamin w warunkach zimowych, wtedy postaw na model 4-sezonowy. Jest on dodatkowo wzmacniany i zapewnia mniejszy poziom wentylacji. Dzięki temu jest w nim po prostu cieplej. Jednak wbrew nazwie, takie egzemplarze nie nadają się na całoroczne podróże. Ich zastosowaniem jest głównie chłodniejsza i zimowa aura.

Najważniejsze dodatki do namiotu

Oczywiście namioty to nie wszystko – musisz też mieć akcesoria, które pomogą ci go rozbić i zapewnią mu stabilność. Dlatego wartym uwagi wyborem jest stelaż aluminiowy, który jest lekki i wytrzymały. Postaw też na wytrzymałe i odporne na wyginanie szpilki namiotowe wykonane z aluminium. Zawsze miej pod ręką zapas szpilek namiotowych, by nie zaskoczył cię ich brak podczas rozbijania namiotu!

Wybierz namiot już dziś!

Na koniec pamiętaj o jeszcze jednej kwestii – wadze. Jeśli namiot będziesz nosić na plecach razem z resztą ekwipunku, najlepiej jest wybrać jak najlżejszy model. A co, jeśli masz już wybrany model namiotu dla siebie? Skoro tak, sięgnij po niego już teraz. Skorzystaj z możliwości zamówienia go w naszym sklepie internetowym i ciesz się świetnym schronieniem na najbliższym wypadzie!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com