Koszyk 0
0,00 zł

Środki do czyszczenia i pielęgnacji

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Środki do czyszczenia i pielęgnacji

Odzież i obuwie turystyczne wymagają odpowiedniego traktowania. Akcesoria tego typu są zwykle zaimpregnowane, jednak w trakcie użytkowania ta warstwa ulega starciu. Zmywa się też podczas czyszczenia. Dlatego niezwykle istotne jest ponowne impregnowanie i stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji.

Buty taktyczne – jak i kiedy je czyścić?

Buty do zadań specjalnych, takie jak buty taktyczne i trekkingowe, należy czyścić zawsze wtedy, gdy ich powierzchnia jest zabrudzona. Zalegające na materiale zanieczyszczenia, np. piasek i pył mogą powodować tarcie i niszczyć zewnętrzną część tkaniny. Nie za każdym razem konieczne jest mycie w ciepłej wodzie i detergencie. Jest to niezbędne tylko wtedy, gdy buty są naprawdę mocno zabłocone. Drobne zabrudzenia z łatwością wyczyścisz przy pomocy wilgotnej ściereczki lub miękkiej szczotki. Takie postępowanie pozwoli przedłużyć trwałość pary butów.

Jak wybrać odpowiedni produkt do impregnacji butów?

Obuwie taktyczne należy czyścić przy użyciu specjalnych środków do czyszczenia i pielęgnacji. Wybieraj produkty przeznaczone do mycia materiału, z którego zostały wytworzone buty. Do impregnacji obuwia skórzanego użyj impregnatu Nikwax NI-05. W naszym sklepie znajdziesz preparaty w postaci emulsji w opakowaniu z wygodnym aplikatorem, a także w sprayu. Jeden i drugi wygodnie nałożysz na powierzchnię butów. Aplikacja za pomocą sprayu może być używana w pomieszczeniu o dobrej wentylacji, a najlepiej na otwartej przestrzeni.

Jak impregnować kurtki przeciwdeszczowe?

Wraz ze zużyciem, stopniowo zmniejszają się właściwości przeciwdeszczowe odzieży z membraną. Pranie jest szczególnym momentem, w którym warstwa impregnatu zostaje usunięta. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór środków do czyszczenia i pielęgnacji ubrań wodoodpornych. Impregnat Nikwax NI-03 Direct Wash-in używa się tak samo, jak zwykły płyn do prania. Produkt sprawia, że uprana odzież jest odświeżona, a jej właściwości oddychające i przeciwdeszczowe pozostają doskonałe. Kurtki tego typu można prać w pralce lub ręcznie.

Pranie butów i kurtek z membraną – o czym trzeba pamiętać?

Membrany stosowane w konstrukcji butów i ciuchów outdoorowych o właściwościach oddychających i przeciwdeszczowych wymagają innej pielęgnacji, niż zwykłe ciuchy. Aby przedłużyć trwałość tych ubrań i obuwia, nie należy używać do ich prania sypkiego proszku. Do prania takich akcesoriów w pralce warto wybrać specjalny płynny detergent przeznaczony do czyszczenia tkanin z membraną. Nie dodawaj płynu do zmiękczania. Pralkę nastaw na cykl prania syntetycznych ubrań. Zwróć uwagę na temperaturę, która nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza. Ważne jest też odpowiednio delikatne wirowanie. Należy pamiętać o tym, aby nie używać żadnych mocnych środków czyszczących i dokładnie wypłukać materiał po zakończeniu prania.

Regularna pielęgnacja odzieży i obuwia do celów turystycznych przedłuża ich żywotność. W naszym sklepie znajdziesz specjalistyczne produkty brytyjskiej marki Nikwax: impregnaty, mydła i spraye do tkanin. Dzięki nim Twoje buty i kurtki taktyczne pozostaną w doskonałym stanie przez długi czas.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com