Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Apteczki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 61

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 61

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Apteczki
Obowiązek posiadania apteczki nałożony jest na kierowców samochodów. Za jej brak, jak i braki w jej wyposażeniu, można otrzymać nawet mandat od policji.
Nie znaczy to jednak, że tylko kierowcy powinni ją posiadać. Apteczka może przydać się każdemu człowiekowi, dlatego warto mieć ją zawsze przy sobie.
W samochodzie, w domu, w zakładzie pracy – tam też jest to zresztą obowiązkowe – a także na ulicy. Bo wypadki mogą się zdarzyć wszędzie i zawsze warto jest być na to przygotowanym.

Apteczka – miej ją zawsze przy sobie

Szkolenia z pierwszej pomocy, także te, które trzeba obowiązkowo przejść przy kursie na prawo jazdy, podkreślają jak ważna jest obecność odpowiednich środków do ochrony życia i zdrowia.
Apteczka samochodowa to nie jest zbędny gadżet, który wymuszony jest przepisami – jest w stanie uratować życie i zdrowie ludzi.
Noś ją zawsze przy sobie, a być może nadejdzie dzień, w którym sam sobie za to podziękujesz.

Co powinna zawierać apteczka samochodowa?

Wiesz, że apteczka samochodowa musi się znaleźć w Twoim samochodzie. Czy jednak pamiętasz, co tam się znajduje?
Nie traktuj tego jako przykrego obowiązku – musisz wiedzieć, co jest wewnątrz, by móc szybko z tego skorzystać, gdy nadejdzie taka potrzeba.

Co powinna obowiązkowo zawierać Twoja apteczka?


• Maseczka do sztucznego oddychania
• Nożyczki
• Koc ratunkowy
• Rękawiczki lateksowe lub nitrylowe
• Trzy kompresy jałowe z gazy
• Opatrunek indywidualny
• Plastry opatrunkowe
• Plastry bez opatrunku
• Temblak (chusta trójkątna)
• Opaski półelastyczne lub elastyczne o różnych wielkościach
• Bandaże dziane
• Instrukcja dotycząca zasad udzielania pierwszej pomocy

Wbrew temu, co może się niektórym wydawać, w takiej apteczce nie powinno być żadnych leków – nigdy nie wolno podawać obcym ludziom żadnych leków, bo można im w ten sposób bardzo poważnie zaszkodzić.
Apteczka nie powinna zawierać też ligniny ani waty, bo tak łatwo można zanieczyścić ranę.
Zrezygnuj też ze środków do dezynfekcji – może zdarzyć się tak, że ich opakowanie ulegnie zniszczeniu, a zawarty wewnątrz środek zniszczy wszystkie inne przedmioty w apteczce.

Czym charakteryzuje się apteczka taktyczna?

Apteczka taktyczna to szczególny rodzaj apteczek. Korzystają z niej osoby, które mają przeszkolenie medyczne i wojskowe, a także wszyscy bardziej zaznajomieni ze sztuką udzielania pierwszej pomocy,
którzy chcą być przygotowani na wszystkie możliwe okoliczności.
Apteczka taktyczna jest w stanie pomieścić w sobie wyposażenie, które pomoże nawet w przypadku bardzo poważnych obrażeń – przy ranach penetrujących, także tych w obrębie klatki piersiowej,
odpowiednich do wykonania resuscytacji albo opanowania nawet niezwykle silnych krwotoków. Dlatego nie jest to apteczka dla wszystkich, jedynie dla ludzi,
którzy naprawdę znają się na zasadach udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach krytycznych.

Jak wybrać apteczkę?

Apteczki potrafią się znacząco od siebie różnić – apteczka samochodowa nie jest w końcu tym samym, co apteczka taktyczna, domowa lub taka, która nada się na obóz w górach.
Kieruj się przede wszystkim swoimi potrzebami, a w przypadku apteczki do samochodu, także obowiązującymi przepisami. Weź pod uwagę też swoje umiejętności – apteczka taktyczna może wydawać się bardzo kusząca,
bo zawiera w sobie najczęściej niezwykle specjalistyczny sprzęt, ale co Ci po nim, jeżeli nie będziesz potrafił go obsługiwać tak, jak należy. To może być dla Ciebie także pierwszy krok do tego,
by głębiej zainteresować się tematem i ukończyć profesjonalny kurs udzielania pierwszej pomocy.

Na jakie apteczki warto zwrócić uwagę?

Apteczka samochodowa czy dowolna inna musi przede wszystkim spełniać wymogi prawne. Są one niezwykle ważne – nie tylko dlatego, że można przez nie dostać mandat. Są ważne dlatego, że liczy się przede wszystkim jakość.
Możesz zdecydować się na apteczki od razu z wyposażeniem lub też skompletować je samodzielnie według swoich potrzeb.

Wybierz apteczkę trwałą, taką, którą łatwo jest szczelnie zamknąć, ale też otworzyć, gdy nastanie taka konieczność.


Dobrą cechą jest też łatwość w jej przenoszeniu z miejsca na miejsce, a także odpowiednia organizacja przestrzeni w jej wnętrzu.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com