Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Piły ręczne składane

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 22

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 22

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Piły ręczne składane

Piły ręczne to niezawodne narzędzia, pomocne nie tylko przy przygotowywaniu drewna na ognisko. Usprawniają proces budowania schronień w lesie i pomogą usunąć grubsze gałęzie roślin na działce. Zobacz, jakie piły ręczne do drewna nadają się do bushcraftu, biwakowania i survivalu.

Dlaczego warto mieć piły ręczne składane?

Być może potrzeba posiadania piły ręcznej na obozowisku, dla niektórych może wydawać się dziwna. Jednak warto zastanowić się nad tym, do czego można takiego sprzętu użyć. Pozyskiwanie i rozdrabnianie gałęzi na ognisko oraz budowanie obozowiska to podstawowe zastosowania piły w outdoorze. Możliwość złożenia narzędzia sprawia, że nie zajmuje ono wiele miejsca i da się wygodnie je transportować. Dlatego piły ręczne składane to jeden z przydatnych akcesoriów, które warto wziąć ze sobą w teren.

Czym piły ręczne składane różnią się od tradycyjnych pił?

Oprócz walorów użytkowych piły ręczne wyróżniają się lekkością i wygodą. Nie wymagają źródła energii elektrycznej, więc można je stosować dosłownie wszędzie. Ponadto są ciche, dlatego nawet przygotowywanie drewna na nocne ognisko nie zakłóci spokoju pozostałych biwakowiczów. Dostępne u nas piły składane Silky charakteryzują się specjalną technologią szlifowania zębów. Dzięki temu nie klinują się one podczas pracy z drewnem. Piłowanie przebiega bezproblemowo i szybko. Piły ręczne składane mają konstrukcję, która umożliwia szybkie złożenie po zakończeniu cięcia gałęzi. Zanim dokonasz zakupu, przyjrzyj się rękojeści i wybierz taką, która nie zepsuje się pod wpływem działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. W takich okolicznościach sprawdza się np. laminat, który jest odporny na wilgoć i różnice temperatur. Wbrew pozorom, modele składane, jak np. piła ręczna Silky Gomboy mają solidne ostrze. Dlatego, korzystając z pił składanych, będziesz w stanie pociąć nawet twarde drewno na kawałki.

Jak wybrać piłę ręczną składaną?

Wybierając piłę ręczną na biwak, zwróć uwagę na jej wielkość, wagę i jakość wykonania. Najlepsze będą lekkie i poręczne modele. Ważna jest też jakość brzeszczotu. Odpowiedni układ zębów zapobiega klinowaniu się drewna. Dlatego, mimo niewielkich rozmiarów i uniwersalnego charakteru, piły składane są pełnowartościowym narzędziem nadającym się do cięcia drewna. Dostępna w naszym sklepie kabłąkowa piła Gerber Freescape Camp wykonana została z giętkiej i odpornej na pękanie stali. W tym modelu rękojeść została wykonana z kompozytu pokrytego gumą, co zapewnia solidny chwyt i zapobiega wyślizgiwaniu się narzędzia z rąk.

Niezawodne piły ręczne składane to przydatny element ekwipunku miłośnika biwakowania. W naszym sklepie znajdziesz doskonały wybór produktów, które zajmują niewiele miejsca i ułatwią Ci przygotowywanie drewna na opał lub do budowy obozowiska.