Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże kuchenne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 27

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 27

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

NOŻE KUCHENNE

Niemożliwa jest wydajna praca w kuchni, w której nie ma dobrych noży. A im bardziej profesjonalne to miejsce, tym odpowiednich ostrzy robi się więcej. W warunkach domowych korzystasz z innego rodzaju narzędzi niż uznany szef kuchni kilkugwiazdkowej restauracji. Jednak coś was łączy – potrzebujecie dobrej jakości noży, by móc jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Nóż kuchenny to absolutna podstawa kuchennej działalności.

Jak kupić nóż kuchenny wysokiej jakości?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego niż znalezienie noża kuchennego. To w końcu najbardziej powszechne narzędzie, z powodzeniem można je znaleźć w każdym domu. Gotowanie bez niego byłoby praktycznie niemożliwe. Istnieją kultury, które nie używają widelców, ale w każdej pojawia się nóż kuchenny, który pozwala kroić, siekać i przygotowywać posiłki.

Rodzaje noży, które ułatwią ci gotowanie

Najlepiej zacząć jest od jego rodzaju. Najprostszy podział przewiduje, że nóż kuchenny może być ceramiczny lub wykonany ze stali. Ceramiczne są twardsze i bardziej ostre od stalowych, dlatego są w stanie posłużyć przez dłuższy czas. Z kolei te stalowe są łatwiejsze do naostrzenia – ostrzałki są po prostu dużo tańsze i bardziej dostępne. Tego typu narzędzia do pracy można podzielić też ze względu na ich przeznaczenie. Dlatego istnieją noże:

  • Do obierania

  • Do plastrowania

  • Do szatkowania

  • Do krojenia mięsa

  • Do krojenia warzyw i owoców

  • Do krojenia sera

Wszystkie one dość znacząco różnią się między sobą wielkością oraz kształtem. To akcesoria kuchenne, które są wyspecjalizowane, a przez to mocno potrafią ułatwić gotowanie i cały proces przygotowywania posiłków.

Częstotliwość korzystania

To kolejny z czynników, który musisz wziąć pod uwagę, jeśli szukasz idealnego noża dla siebie. Jeżeli gotowanie posiłków jest dla Ciebie przyjemnością i sposobem spędzania wolnego czasu – po prostu lubisz gotować lub masz dużą rodzinę, którą musisz nakarmić, będziesz korzystać z noży zdecydowanie częściej niż osoba, która zagląda do kuchni wyłącznie okazjonalnie. To wpłynie na to jak szybko będą się zużywać Twoje narzędzia do gotowania.

W tym drugim przypadku możesz zdecydować się na akcesoria kuchenne, które są nieco tańsze, bo i tak nie zamierzasz używać ich zbyt często, dlatego możesz trochę zaoszczędzić kosztem jakości. Jednak jeśli masz znacznie ambitniejsze plany, zdecyduj się na produkt wysokiej klasy – taki, który posłuży Ci dłuższy czas i nie straci nic na swoich właściwościach. Tutaj sprawdź też, jak taki nóż będzie leżał w dłoni – Twój komfort pracy ma tutaj ogromne znaczenie.

Zdolności manualne

To też ma ogromne znaczenie, gdy wybierasz akcesoria kuchenne. Zwłaszcza jeżeli nie chcesz zrobić sobie żadnej krzywdy podczas ich użytkowania, a przy tym chcesz pracować wygodnie i bez żadnych większych problemów. Bardzo ważne jest to, by Twoje akcesoria kuchenne były dopasowane do poziomu Twoich umiejętności. Zwłaszcza gdy to Ty będziesz się nimi posługiwać. Jeśli kupisz produkt, który nie będzie dopasowany do Twoich zdolności manualnych, możesz łatwo się pokaleczyć. Nie bez znaczenia jest tu także szybkość Twojej pracy – od niej też sporo zależy.

Jakość noży

To kolejna kwestia, którą musisz wziąć pod uwagę. Dobrej klasy nóż kuchenny swoje kosztuje, ale posłuży Ci na dłużej i nie będziesz musiał ich tak często wymieniać. Dlatego cena nie powinna być dla Ciebie głównym – ani jedynym – kryterium wyboru. Weź pod uwagę ich trwałość, to jak leżą w dłoni i czy nie ślizgają się w niej podczas wykonywanej pracy. Dużo lepiej na tym wyjdziesz, a w dłuższej perspektywie także zaoszczędzisz pieniądze, bo nie będziesz musiał zmieniać noży tak często.

Ostrzenie noży

To też jest ważne. Najpopularniejszymi nożami są te stalowe i ceramiczne. Te pierwsze ostrzy się bardzo łatwo, a ostrzałki są tanie i powszechnie dostępne. Z tymi ceramicznymi jest dużo trudniej – są one co prawda ostrzejsze i twardsze, a przez to trwalsze, ale gdy już się stępią, trudniej przywrócić je do stanu pierwotnego. Jest to możliwe, choć produkty do ich ostrzenia są odpowiednio droższe.