Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże myśliwskie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Noże myśliwskie

Polowania to Twoja pasja? Dobry nóż myśliwski to podstawa! W tej kategorii znajdziesz najlepsze noże dla pasjonatów myślistwa.

Najważniejsze cechy dobrych noży myśliwskich

Noże myśliwskie to historycznie ważne narzędzia, które w niektórych okolicznościach mogą pełnić także funkcję broni. Służą do oprawiania upolowanego zwierzęcia, ale także do dobicia go, a także do ochrony przed dzikimi mieszkańcami lasu. Noże tego typu mają zwykle charakterystyczny design nawiązujący do tradycji myśliwskiej. Szczególnie dobrze to widać w konstrukcji i wzornictwie rękojeści i pokrowca, a także w specyficznym kształcie ostrza. Budowa noży związana jest z ich wykorzystaniem. Używa się ich nie tylko do dobijania, ale też do patroszenia, skórowania, usuwania wnętrzności i cięcia zwierzyny łownej. 

Zamiast jednego noża do tych wszystkich czynności, możesz wybrać zestaw, np. Morakniv Hunting Set składający się z dwóch noży (do trybowania i skórowania) i ostrzałki. Z uwagi na charakter sytuacji, w których sięga się po takie noże, muszą one gwarantować niezawodność i precyzję podczas pracy. Dlatego wybieraj modele, które da się otworzyć jedną ręką. Zwróć uwagę na to, aby rękojeść umożliwiała wygodny i stabilny chwyt. Przy ostrzu powinna się znajdować blokada od strony rękojeści, która zapobiega przypadkowemu skaleczeniu.

Noże myśliwskie – jak o nie dbać?

O dobre noże myśliwskie należy dbać regularnie. Pielęgnacja powinna składać się z czyszczenia i ostrzenia. Ostry nóż to gwarancja bezpieczeństwa i precyzji cięcia. Dlatego zawsze po użyciu najpierw dokładnie wyczyść ostrze i rękojeść, a następnie naostrz z wykorzystaniem dobrej jakości ostrzałki. Może przydać się ostrzałka kieszonkowa, osełka lub kamień. Pamiętaj o tym, by prowadzić ostrze pod kątem. Na początku procesu ostrzenia stosuj niskie ziarnistości, aby stopniowo je zwiększać. Czysty i naostrzony nóż przechowuj w etui, z dala od czynników atmosferycznych.

Które noże przydają się podczas polowania?

Podczas polowania można korzystać z uniwersalnego, składanego noża. Mnogość jego zastosowań sprawia, że jest to wygodne i funkcjonalne narzędzie. Ponadto jest dość lekki i po złożeniu łatwo można go nosić przy sobie w kieszeni spodni lub plecaka. Kolejny rozkładany model to nóż Victorinox Hunter Pro. Jego ostrze jest duże i niezawodne. Solidna czarna rękojeść z tworzywa sztucznego umożliwia pewny chwyt. Dodatkowo ten model jest wyposażony w etui, zaczepiane na pasek, dzięki czemu możesz zawsze mieć go w zasięgu rąk.

Ostry i niezawodny nóż myśliwski to podstawa podczas polowania. Zadbaj o to, aby dobry nóż znalazł się w Twoim ekwipunku.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com