Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże myśliwskie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 19

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 19

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Noże myśliwskie

Polowania to Twoja pasja? Dobry nóż myśliwski to podstawa! W tej kategorii znajdziesz najlepsze noże dla pasjonatów myślistwa.

Najważniejsze cechy dobrych noży myśliwskich

Noże myśliwskie to historycznie ważne narzędzia, które w niektórych okolicznościach mogą pełnić także funkcję broni. Służą do oprawiania upolowanego zwierzęcia, ale także do dobicia go, a także do ochrony przed dzikimi mieszkańcami lasu. Noże tego typu mają zwykle charakterystyczny design nawiązujący do tradycji myśliwskiej. Szczególnie dobrze to widać w konstrukcji i wzornictwie rękojeści i pokrowca, a także w specyficznym kształcie ostrza. Budowa noży związana jest z ich wykorzystaniem. Używa się ich nie tylko do dobijania, ale też do patroszenia, skórowania, usuwania wnętrzności i cięcia zwierzyny łownej. 

Zamiast jednego noża do tych wszystkich czynności, możesz wybrać zestaw, np. Morakniv Hunting Set składający się z dwóch noży (do trybowania i skórowania) i ostrzałki. Z uwagi na charakter sytuacji, w których sięga się po takie noże, muszą one gwarantować niezawodność i precyzję podczas pracy. Dlatego wybieraj modele, które da się otworzyć jedną ręką. Zwróć uwagę na to, aby rękojeść umożliwiała wygodny i stabilny chwyt. Przy ostrzu powinna się znajdować blokada od strony rękojeści, która zapobiega przypadkowemu skaleczeniu.

Noże myśliwskie – jak o nie dbać?

O dobre noże myśliwskie należy dbać regularnie. Pielęgnacja powinna składać się z czyszczenia i ostrzenia. Ostry nóż to gwarancja bezpieczeństwa i precyzji cięcia. Dlatego zawsze po użyciu najpierw dokładnie wyczyść ostrze i rękojeść, a następnie naostrz z wykorzystaniem dobrej jakości ostrzałki. Może przydać się ostrzałka kieszonkowa, osełka lub kamień. Pamiętaj o tym, by prowadzić ostrze pod kątem. Na początku procesu ostrzenia stosuj niskie ziarnistości, aby stopniowo je zwiększać. Czysty i naostrzony nóż przechowuj w etui, z dala od czynników atmosferycznych.

Które noże przydają się podczas polowania?

Podczas polowania można korzystać z uniwersalnego, składanego noża. Mnogość jego zastosowań sprawia, że jest to wygodne i funkcjonalne narzędzie. Ponadto jest dość lekki i po złożeniu łatwo można go nosić przy sobie w kieszeni spodni lub plecaka. Kolejny rozkładany model to nóż Victorinox Hunter Pro. Jego ostrze jest duże i niezawodne. Solidna czarna rękojeść z tworzywa sztucznego umożliwia pewny chwyt. Dodatkowo ten model jest wyposażony w etui, zaczepiane na pasek, dzięki czemu możesz zawsze mieć go w zasięgu rąk.

Ostry i niezawodny nóż myśliwski to podstawa podczas polowania. Zadbaj o to, aby dobry nóż znalazł się w Twoim ekwipunku.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com