Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Światło chemiczne

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Światło chemiczne

Światło chemiczne, inaczej lightstick to przydatny gadżet, który może okazać się wybawieniem w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Jest to rurka wykonana z tworzywa sztucznego. W jej wnętrzu zachodzi reakcja, w wyniku której emitowane jest światło. W tej kategorii znajdziesz światło chemiczne w różnych kolorach, które może przydać się podczas wypraw survivalowych.

Jak wytwarza się światło chemiczne?

We wnętrzu lightstick’a znajdują się dwie ciecze, które po połączeniu wytwarzają mieszaninę. Powstaje wtedy jasne światło o intensywnym kolorze. W naszym asortymencie znajdziesz lightstick’i w różnych kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym i niebieskim, świecące przez wiele godzin.

Świecenie powstaje w wyniku reakcji chemicznej. Nadtlenek wodoru znajdujący się w jednej części rurki łączy się z estrem kwasu szczawiowego. Obecny w estrze fluorescencyjny barwnik pod wpływem reakcji daje określony kolor światła. Aby aktywować świecenie, należy zgiąć polietylenową obudowę sticka aż do momentu pęknięcia szklanej kapsułki z cieczą. Po chwili pojawi się światło, które będzie świecić co najmniej przez kilka godzin. Przykładowo, światło chemiczne Helikon 6” świeci przez około 7 godzin.

Kiedy przydaje się światło lightstick?

Wiele zastosowań glow stick’ów sprawia, że może się ono przydać dosłownie każdemu i wszędzie. Światło chemiczne doskonale nadaje się do użycia podczas imprez organizowanych wieczorem i nocą. Pełni wtedy funkcję dekoracyjną i praktyczną. Rewelacyjnie oświetli niewielką przestrzeń pod wiatą lub namiotem. Okaże się pomocne w czasie wieczornej wędrówki po lesie i parku. Nie tylko piesi mogą być użytkownikami światła glow stick’ów, ponieważ idealnie nadaje się ono także dla rowerzystów. Przyczepione do plecaka światło poprawia widoczność pieszego i cyklisty dla innych uczestników ruchu, gdy przemieszczają się oni po drodze.

Zalety glow stick’ów – niezawodność i wodoodporność

Jakie zalety światła chemicznego sprawiają, że warto je mieć? Jest ono małe, lekkie i poręczne. Z uwagi na to, że świecenie następuje w wyniku reakcji chemicznej, glow stick nie wymaga żadnego dodatkowego zasilania. Nie potrzebujesz prądu, akumulatora ani baterii. Dzięki temu światło jest zupełnie niezawodne i nie musisz się martwić, że rozładuje Ci się akumulator, gdy będziesz chciał użyć lightsticka. Czas świecenia trwa od kilku do kilkunastu godzin, a więc całkiem sporo. Swojego stick’a możesz używać w każdej pogodzie, ponieważ jest on wodoodporny.

Jakie światło chemiczne wybrać?

Jeśli zamierzasz kupić lightstick, powinieneś dowiedzieć się, na jakie jego cechy warto zwrócić uwagę. Jednym z istotnych parametrów jest czas świecenia. Zwykle jest to około 10 godzin. Taki czas ma dostępny w naszym sklepie glow stick światło chemiczne MFH. Ten model ma wygodny i praktyczny haczyk, ułatwiający przyczepienie go do plecaka lub torby. Dobrym pomysłem jest przyczepienie lighstick’a do breloczka, aby zawsze był on pod ręką.

W kategorii światło chemiczne znajdziesz akcesoria, które można wykorzystać w celach rozrywkowych, np. przy wieczornym grillu lub na koncercie. Dobrze sprawdzi się też w czasie wyprawy survivalowej lub awarii elektrycznej. Warto mieć je w plecaku wyprawowym lub w bagażniku samochodowym, aby być przygotowanym na niespodziewane sytuacje.