Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże do rzucania

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Noże do rzucania

Lubisz nietypowe aktywności, które pozwalają dobrze się bawić i ćwiczyć precyzję? Prezentujemy noże do rzucania. Niektóre z nich są idealne na początek przygody z trafianiem do celu, a inne zadowolą nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.

Cechy idealnego noża do rzucania

Cechą, którą warto zaznaczyć na samym początku, jest to, że noże do rzucania nie powinny być ostre. Wynika to z zasad bezpieczeństwa oraz ze sposobu ich użytkowania. Takich noży nie stosuje się do cięcia, odcinania i strugania. Noże tego typu służą do celów rozrywkowych. W cel musi wbić się tylko ostra końcówka. Niezwykle istotna jest też kwestia wagi noża i jego długości. Jest to związane z wyważeniem. Konkretny model trzeba dobrać do umiejętności i techniki rzucania oraz indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej z takiego noża. Idealny stosunek długości do masy przedstawia się następująco: na każdy cal (2,54 cm) długości nóż powinien ważyć 1,5 oz (oz, czyli uncji – 1 uncja to równowartość 28,35 g). Zazwyczaj długość noży do rzucania zawiera się w przedziale od 6 do 12 cali.

Praktyczny pokrowiec ułatwia bezpieczne przechowywanie noży. Gdy wybierasz model dla siebie, upewnij się, że został on wykonany ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest niesłychanie trwały, więc wybierając go, przedłużysz czas użytkowania Twoich noży.

Noże do rzucania na początek – jakie wybierać?

Długie noże do rzucania obracają się wolniej, niż krótkie. Dlatego są chętnie wybierane przez początkujących. W naszym asortymencie znajdziesz doskonale wyważony nóż rzutkę Fox Outdoor o długości 22,5 cm. Jest to jedna z propozycji dla osób, które dopiero zaczynają swoją naukę precyzji w trafianiu nożem do celu. Warto przy tym zaznaczyć, że nie należy kierować się niską ceną, gdy kupujesz przedmiot dla osoby początkującej. Tanie rzutki zwykle wykonane są ze słabego materiału, ich rękojeść jest niewygodna lub są źle wyważone. Najlepszym metalem jest stal nierdzewna, a konstrukcja noża powinna być możliwie najprostsza. Tylko wtedy uda się zapewnić wygodę i precyzję rzutu, a o to przecież chodzi w tej zabawie.

Które noże do rzucania nadają się do profesjonalnego użytku?

Osoby wprawione w rzucaniu nożami mogą sięgnąć po krótsze modele. Takie noże obracają się szybciej. To z kolei wpływa na zwiększenie trudności zajęcia. Dlatego każdy, kto zdobył już pewne doświadczenie w rzucaniu do celu, może sięgnąć po taki model w ramach zdobywania kolejnego poziomu trudności. Nóż rzutka Joker dostępny w naszym sklepie wyróżnia się eleganckim, prostym designem. Efektowny wygląd idzie w parze z doskonałym wyważeniem. Każdy nóż tej hiszpańskiej marki wykonany jest z pojedynczego fragmentu stali nierdzewnej, dzięki czemu zachowują one dużą trwałość przez lata. Im cięższy jest nóż do rzucania, tym dalej położony cel można nim trafić.

Wybierając nóż do rzucania, koniecznie uwzględnij swoje doświadczenie. Modele dla osób początkujących umożliwiają trening precyzji i celności, natomiast noże dla profesjonalistów wymagają już zaawansowanych umiejętności. Odkryj swoją nową pasję i rozwijaj ją. Zaopatrz się w jakościowe rzutki i baw się dobrze podczas ćwiczenia rzutów do celu!