Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noże

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 634

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 634

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Noże

Ostry i niezawodny nóż to praktyczne narzędzie, które jest podstawą wyposażenia podczas wielu aktywności w terenie. Bez niego trudno sobie wyobrazić biwakowanie, wyprawę na ryby, polowanie i zbieranie grzybów. W naszym sklepie zaopatrzysz się w profesjonalne noże znanych firm.

Jak wybierać noże terenowe?

Aby nóż survivalowy sprawdzał się w praktyce, jego ostrze nie może być tępe. Oprócz tego, wybierając noże, warto zwrócić uwagę na kształt i profil. Ważna jest też konstrukcja noża, która wpływa na zakres zastosowań i wygodę przechowywania oraz transportu. Na bezpieczeństwo wpływa sposób zamykania noża i obecność lub brak pokrowca. Dlatego jeszcze przed zakupem warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Najważniejsze z nich to:

  • główne zastosowanie noża,
  • sposób noszenia noża.

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór różnego rodzaju noży. Mamy w sprzedaży zarówno noże wojskowe, wyspecjalizowane modele myśliwskie, noże motylkowe jak i ratownicze. Wielbiciele grzybów zaopatrzą się tu w przydatne akcesoria, np. niezawodny składany nóż Joker na grzyby.

Nóż wszechstronny czy model o konkretnym przeznaczeniu?

W naszym sklepie znajdziesz zarówno noże uniwersalne, jak i modele dedykowane do konkretnego zastosowania. Jeśli planujesz brać swój nóż ze sobą pod namiot lub na wycieczkę do lasu, zwróć uwagę na modele taktyczne i składane. Z kolei dla profesjonalistów lepiej nadają się wyspecjalizowane produkty myśliwskie. W naszym sklepie znajdziesz również kategorię noży do rzucania i noży kuchennych.

Czym różnią się noże składane od noży z głownią stałą?

Konstrukcja noża z głownią stałą (fix) różni się od modeli z głownią składaną (folder). Mają one odmienne zastosowania oraz swoje plusy i minusy. Zasadniczo głownia stała jest bardziej solidna, przez co nadaje się do wykonywania trudniejszych zadań oraz przecinania mocniejszych materiałów. Takie noże doskonale sprawdzą się podczas polowań i survivalu. Z kolei wszechstronne składaki zajmują mniej miejsca i są bezpieczne w transporcie. To sprawia, że są one idealnym gadżetem na biwak. Foldery świetnie nadają się do schowania w kieszeni lub przytroczenia do torby turystycznej, dzięki czemu zawsze mogą być pod ręką.

Jak dobrać model noża do sposobu jego noszenia?

Transport, przechowywanie i noszenie noża nie może stwarzać zagrożenia dla osoby noszącej i innych osób oraz zwierząt. Dlatego każdy, kto planuje zakup noża, powinien dobrze zastanowić się nad sposobem jego noszenia. Popularne noże składane można nosić w kieszeni. Często są wyposażone w specjalny klips, który umożliwia ich przymocowanie do odzieży, paska lub plecaka. Najlepiej, gdy nóż składany jest tak, aby po wyjęciu z kieszeni dało się go łatwo rozłożyć i uniknąć ryzyka przypadkowego skaleczenia. Taki nóż dobrze spoczywa w dłoni i gwarantuje wygodny chwyt. Z kolei nóż ze stałą głownią nosi się przy plecaku, przy pasku lub na szyi. Wtedy najlepiej jest wybrać model z pokrowcem, jak nóż Morakniv Companion, który idealnie nadaje się do użytku przez miłośników outdooru.

Solidne i ostre noże są potrzebne w wielu sytuacjach – podczas pikniku, pod namiotem i w czasie wypraw na ryby. W naszym szerokim asortymencie na pewno znajdziesz model, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com