Lornetki

Lornetki

Mogą być używane do rekreacji, obserwacji zawodowej lub jako element wyposażenia specjalistycznego. Ich zastosowanie jest wciąż szerokie i wciąż są obowiązkowym elementem ekwipunku wielu osób. Dzięki nim można patrzeć w dal i dostrzegać rzeczy, które niedostrzegalne są okiem ludzkim. Wystarczy wybrać dobry model lornetki

Do czego potrzebna jest nam lornetka?

Przybliżają to, co daleko, a więc ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Są używane nie tylko przez zawodowców, np. przez policjantów, myśliwych, służby graniczne czy celne czy korzystających z lornetki wojskowej żołnierzy, ale także przez zwykłych pasjonatów, np. spotterów. Lornetka jest ważnym wyposażeniem survivalowym, a skoro tak, trzeba wiedzieć, jak ją wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę.

Różne rodzaje lornetek – lornetka Delta Optical i inne

Na rynku możemy znaleźć szeroką gamę typów lornetek. Wśród nich z łatwością wyróżnimy np.:

  • lornetkę taktyczną

  • lornetkę turystyczną 
  • lornetkę wojskową

Są jednak i inne. Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz tego urządzenia. Nie zawsze każdy rodzaj tego osprzętu będzie konieczny, gdy chcesz obejrzeć samoloty, nie zawsze też wojskowe modele będą najlepsze.

Istotne jest to, by dokładnie określić, jakimi parametrami ma dysponować lornetka Delta Optical czy lornetka Bushnell. Zresztą marka to także element rozpoznawczy, którzy może wiele Ci powiedzieć o typie, budowie, sposobie działania oraz rozdzielczości i możliwościach danego sprzętu.

Na jakie parametry należy zwracać uwagę przy wyborze lornetek wojskowych?

Wybierając lornetki, często spotykasz się z oznaczeniami liczbowymi. To najważniejsze informacje, na podstawie których musisz podjąć decyzję, czy wybierasz lornetkę taktyczną czy też szukasz innego rozwiązania. O jakich parametrach mowa?

Oznaczenia możemy podzielić na dwie grupy:

  1. 10x50 – liczba przed literą x oznacza wielkość powiększenia. Gdyby w oznaczeniu lornetek widnieje 10-50x50, to oznacza, że dany model charakteryzuje się zmiennym powiększeniem od 10 do 50 razy.

  2. 10x50 – drugi parametr odnosi się do średnicy obiektywu. Im większa wartość, tym układ optyczny zastosowany w danym modelu pobiera więcej światła, a więc jest w stanie gwarantować jaśniejszy obraz.

To podstawowe kryteria, na podstawie których należy rozstrzygnąć, który model wybierasz.

Charakterystyka urządzeń przybliżających – lornetka taktyczna i inne

W naszej kategorii znajdziesz tylko wysokiej jakości produkty. Zadbaliśmy, by każda z lornetek, które tu proponujemy, była dokładnie sprawdzona i godna polecenia. Opisy są zgodne ze stanem faktycznym i pozwalają dobrze dobrać Ci odpowiednie parametry i sposób działania lornetki dla Twoich potrzeb.

Kilka modeli lornetek

Wśród naszych produktów znajdziesz między innymi:

  • Lornetka Delta Optical 10x50 ED – model statyczny, dość duży, ale poręczny. Gwarantuje dziesięciokrotne powiększenie. Jest używana przez myśliwych i do obserwacji cywilnej. Jest to model o niskiej wadze, dzięki czemu DELTA Optical 10x50 jest poręczna.

  • Lornetka Bushnell Fusion 1 – jest modelem wyjątkowym, bo oferuje także dodatkowe elementy wyposażenia, m.in. dalmierz. Powiększenie 10x42 sprawdza się przede wszystkim w myślistwie, ale nie tylko. Dodatkowym atutem są informacje wyświetlane na obrazie.

Znajdź swój własny model i ciesz się obrazem najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-32 of 224

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-32 of 224