Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Czujniki dymu, gazu, czasu

Czujniki dymu, gazu, czasu
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Ze statystyk straży pożarnej wynika, że każdego roku w Polsce z powodu pożarów i zatrucia tlenkiem węgla życie traci kilkaset osób. Do tragedii przyczynia się nie tylko zaprószenie ognia, ale także ulatniający się gaz czy właśnie określany mianem cichego zabójcy bezbarwny i bezzapachowy tlenek węgla, czyli czad. Nawet niewielkie jego stężenie w powietrzu potrafi doprowadzić człowieka do śmierci w niespełna pół godziny. Przed tragedią uchronić nas mogą zainstalowanie w prawidłowy sposób detektory gazu, dymu i czadu.

Niebezpieczeństwo obcowania z gazem o różnym składzie chemicznym wynika z użytkowania kuchenek, piecyków czy kominków. Wykorzystujemy gaz, jesteśmy nim otoczeni, ale nie zawsze jest to zdrowe i dobre dla nas. W Polsce zbyt często dochodzi do wybuchu gazu oraz do zatrucia tlenkiem węgla, który nazywany jest cichym zabójcą. Aby wykryć ten bezbarwny i bezwonny gaz, trzeba dysponować specjalistycznym sprzętem.

Dla kogo oferujemy czujniki czadu i gazu?

Produkty, które oferujemy w tej kategorii, są kierowane przede wszystkim do osób, które cenią sobie bezpieczeństwo i święty spokój. Przede wszystkim czujniki gazu mają za zadanie wykryć jego obecność i zaalarmować domowników. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja.

Czujniki czadu i gazu są więc niezbędne w każdym domu, gdzie występuje dopływ gazu, np. do kuchni, ale także przy piecykach gazowych do ogrzewania pomieszczeń oraz przy kominkach i piecach. Wszędzie tam może pojawić się bowiem czad oraz inne związki.

Jak działa detektor gazu?

Aby zrozumieć, w jaki sposób czujnik tlenku węgla może uratować nam życie, trzeba wiedzieć, że wydziela się on z niewłaściwego spalania, a przy tym jest bezwonny i bezbarwny. Człowiek nie jest w stanie go wykryć.

Dlatego korzystanie ze specjalnych urządzeń pozwala na zapobieganie tragedii. Czujniki dymu czy czujniki czadu mają za zadanie monitorowanie powietrza i alarmowanie sygnałami dźwiękowymi oraz świetlnymi, kiedy stężenie gazu niebezpiecznie się zwiększy. Wówczas tylko szybka reakcja urządzenia jest w stanie pomóc i uratować życie.

Rodzaje czujników gazu i czujników czadu

Wśród produktów, które znajdziesz w tej kategorii, oferujemy kilka rodzajów czujników:

  1. czujniki dymu - wykrywają obecność dymu w pomieszczeniu i pozwalają na wykrycie zarzewia ognia, zanim jeszcze się on rozprzestrzeni.

  2. czujnik tlenku węgla - specjalny czujnik, który wykrywa bezwonny i bezbarwny czad, czyli tlenek węgla. Pozwala to na uratowanie życia, ponieważ już po pół godzinie przebywania w pomieszczeniu z czadem, następuje śmierć mózgu poprzez niedotlenienie.

  3. detektor gazu - ogólny model, który wykrywa obecność różnych gazów, w tym popularnego czadu, ale także silnie wybuchowych: metanu, propanu i butanu.

Charakterystyka czujnika tlenku węgla i innych gazów

Nasze produkty zostały dokładnie sprawdzone, by gwarantować Ci najwyższą jakość i stuprocentową skuteczność wykrywania gazów i dymu. Czujniki gazu są tak skonstruowane, by monitorować powietrze co kilka sekund i poddawać analizie pobrane próbki. Dzięki temu na bieżąco znają stężenie niewłaściwych substancji i dzięki temu są w stanie zaalarmować, gdy przekroczy ono dopuszczalne normy, które uznawane są za nieszkodliwe dla człowieka. Dzięki takim urządzeniom jak czujniki czadu i gazu można łatwo uchronić się przed niebezpieczeństwem. Nasze produkty są niezawodne i zadbają o Twoje zdrowie.

Czujniki dymu i inne – modele

Jeśli szukasz szerokiego wyboru detektora gazu, zajrzyj do naszej oferty. Znajdziesz w niej między innymi:

  • Czujnik czadu, tlenku węgla i dymu Kidde 10SCO – jeden z doskonałych czujników czadu, który dodatkowo wyczuwa także obecność dymu oraz innych substancji zagrażających zdrowiu człowieka. To specjalnie przystosowany, czuły detektor, który spełnia wszystkie normy europejskie. Dodatkowo jego wewnętrzny system monitorowania sprawności powiadomi Cię od razu, gdy wykryje, że któraś z funkcji nie pracuje prawidłowo. To gwarancja bezpieczeństwa i ochrony.

  • Czujnik gazów wybuchowych MTG-3000H – bardziej przemysłowy czujnik, który wychwytuje obecność w powietrzu takich gazów silnie wybuchowych jak propan, metan czy butan. W momencie przekroczenia przez nie norm, detektor wydaje z siebie dźwięk o sile 85 dB oraz sygnalizuje potrzebę reakcji światłem.

Wybierz odpowiedni czujnik i ciesz się spokojem i pewnością, że żaden niewidzialny zabójca nie zakradnie się do Twojego domu. Trzymaj rękę na pulsie!

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com