Teleskop OPTICON Discovery 114F900AZ (OPT-37-000095)

Special Price 369,00 zł Darmowa dostawa

Normalna cena: 379,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Duży, niezwykle uniwersalny teleskop o ogromnym potencjale obserwacyjnym. Przy projektowaniu instrumentu pamiętano o tym co najważniejsze - prostocie obsługi oraz mocnym powiększeniu. Zwierciadło główne o średnicy 114 mm oraz ogniskowa 900 mm zapewniają bardzo dobre osiągi, co w połączeniu z wysoką jakością soczewek gwarantuje jasne, wyraźne i kontrastowe obrazygwiazd, planet oraz Księżyca. Optyka teleskopu pozawala na zobaczenie faz Wenus, pierścieni Saturna oraz zarejestrowanie tranzytów księżyców Jowisza.

Teleskop Discovery wyposażono w aż 3 wymienne okulary oraz soczewkę Barlowa podwajającą zakres dostępnych powiększeń. Tubę optyczną osadzono na pełnowymiarowym statywie z głowicą AZ, która została zaprojektowana z myślą o początkujących obserwatorach. Dzięki temu namierzanie obiektów na niebie jest wyjątkowo łatwe. Dodatkowa luneta z krzyżem (szukacz) ułatwia precyzyjne celowanie. Po zastosowaniu znajdującej się w zestawie soczewki prostującej, teleskop może spełniać funkcję lunety do obserwacji przyrodniczych i krajobrazowych (oglądania ptaków, samolotów, odległych budynków etc.).

Teleskop Discovery sprawdzi się w dzień i w nocy, dostarczając całej rodzinie setek godzin inspirujących obserwacji. Wraz z teleskopem otrzymasz wszystko co niezbędne do wkroczenia w fascynujący świat astronomii: mapy nieba, programy komputerowe, poradniki praktyczne, film dokumentalny w HD na płycie DVD oraz wspaniałą, bogato ilustrowaną książkę „Szlakiem gwiazd”, napisaną przez ekspertów z myślą o początkujących miłośnikach kosmosu. Tylko teraz otrzymasz także ekskluzywną trójwymiarową galerię oraz okulary 3D.

Sprzęt wyposażono w pełni profesjonalny wyciąg okularowy typu Rack&Pinion przystosowany, do używania standardowych akcesoriów 1,25"", dzięki czemu możliwa jest łatwa rozbudowa zestawu o dodatkowe elementy.

Wszystkie teleskopy Opticon są testowane przez specjalistów oraz objęte pełną dwuletnią gwarancją producenta.


Długość tubusu [cm]: 140 cm
Luneta celownicza:6 x 30 mm
Maks. teoretyczne powiększenie:450 x
Odwracacz obrazu:Tak, powiększenie 1,5 x
Ogniskowa [mm]: 900 mm
Soczewka Barlowa: Barlow 2 x
Sugerowany do obserwacji: Planety wraz z księżycami, konstelacje gwiezdne, mgławice, galaktyki, DSO
Średnica [mm]: 114 mm
Światłosiła: f/7,89
Typ montażu:Azymutalny
Układ optyczny: Reflektor (teleskop zwierciadlany)
Waga [g]: 8700 g
Wyciąg okularowy: 1,25"
Załączone okulary: Huygens H 20 mm|Huygens H 12,5 mm|Ramsden SR 4 mm
Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 12,6 mag
Zdolność rozdzielcza: 1,21

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Opinie
zamawiam Zamknij