Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKMAK 127 SP OTA (DO.SW-3003)

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKMAK 127 SP OTA (DO.SW-3003)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKMAK 127 SP OTA (DO.SW-3003)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: DO.SW-3003
EAN: 5902944114476
W magazynie
Wysyłka w ciągu 3 dni
1 699,00 zł
układ optyczny: Maksutov-Cassegrain
średnica: 127 mm
ogniskowa: 1500 mm
światłosiła: f/11,8
obstrukcja w średnicy: 40 mm (31,5%)
obstrukcja w powierzchni: 9,9%
największe użyteczne powiększenie: 254x
rozdzielczość: 1,10” przy λ=560nm
waga tuby optycznej: 3,4 kg
wymiary tuby: 14 cm x 33 cm

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKMAK 127 SP OTA to doskonały wybór dla miłośników astronomii poszukujących sprzętu mobilnego z naciskiem na obserwacje Księżyca i planet Układu Słonecznego.

Teleskop składa się z płyty korekcyjnej - meniskowej, zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku.

Teleskopy te mają zredukowaną komę i wykazują jedynie szczątkową aberracje chromatyczną, dając nam ostre i wyraziste obrazy.

Wielka zaletą teleskopów Maksutowa jest niewielka ich długość, zwarta konstrukcja i na ogół niewielka masa.

Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji planetarnych.

Konstrukcja tego rodzaju dobrze spisuje się w warunkach wielkomiejskich gdzie na jasnym niebie trudno jest zaobserwować jakiekolwiek obiekty mgławicowe.

Teleskop posiada 1,25 calowy wyciąg okularowy, jak również nasadkę kątową w tym rozmiarze oraz dwa okulary.

System optyczny Teleskop składający się ze sferycznego korektora meniskowego (ujemna soczewka meniskowa ze szkła kronowego), zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy tego typu mają zredukowaną komę, astygmatyzm i z reguły wykazują jedynie szczątkową aberrację chromatyczną.

 

Dają one rewelacyjnie ostre i wyraziste obrazy. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji Księżyca i planet.

Niestety, teleskop taki nie pozwala uzyskiwać dużych pól widzenia i nie nadaje się w zasadzie do obserwacji obiektów mgławicowych.

Teleskop ten zbiera około 235 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12,1 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej).

Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”.

Montaż Teleskop bez montażu. Możliwość zamocowania tuby na statywie fotograficznym – odpowiednie złącze wbudowane w tubus (zalecane mikroruchy).

Wyciąg Teleskop wyposażony jest wyjście okularowe 1,25”. Regulacja ostrości odbywa się za pomocą pokrętła znajdującego się przy zwierciadle.

To za pomocą właśnie regulacji położenia zwierciadła głównego regulujemy ostrość. Do zestawu dołączono dwa okulary o takiej średnicy.

Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1,5-2 km; plamy słoneczne i ich struktura; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Merkurego i Wenus tarcza Marsa pasy równikowe Jowisza i księżyce Galileuszowe pierścienie Saturna i kilka mniejszych księżyców planety Uran i Neptun ruch planetoid na tle gwiazd obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy około 1,8 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12,1 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,1". barwy najjaśniejszych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe prawie wszystkie obiekty katalogu Messiera setki gromad kulistych setki gromad otwartych jaśniejsze mgławice dziesiątki galaktyk Obserwacje naziemneTeleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć nasadki kątowej pryzmatycznej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego). Wraz z nasadką kątową i odpowiednim montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Więcej informacji
Kod SKUDO.SW-3003
ProducentSKY-WATCHER
EAN5902944114476
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com