Nóż Cold Steel True Flight Thrower/Sheath - rzutka - 1 sztuka (80TFTCZ)

Nóż Cold Steel True Flight Thrower/Sheath - rzutka - 1 sztuka (80TFTCZ)

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Nóż Cold Steel True Flight Thrower/Sheath - rzutka - 1 sztuka (80TFTCZ)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 80TFTC
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
199,00 zł


Nóż Cold Steel True Flight Thrower to uniwersalne narzędzie tnące pełniące jednocześnie rolę noża do rzucania oraz wytrzymałego noża survivalowego.

Firma Cold Steel od wielu lat produkuje jedne z najmocniejszych i najlepszych noży na świecie. Potwierdzeniem tej tezy jest model Thue Flight Thrower, który jest jedną z najpopularniejszych rzutek dostępnych na rynku. Konstrukcja noża  to jeden z najważniejszych wyznaczników odporności. W przypadku noża firmy Cold Steel został on wykonany w technologii full fang – to znaczy, że głownia i rękojeść zostały wycięte z jednego kawałka metalu. Rozwiązanie takie gwarantuje, że nóż bardzo trudno złamać więc będzie nam dzielnie służył przez wiele lat. Materiał z jakiego został wykonany nóż to stal węglowa 1055 – bardzo odporna na różnego rodzaju naprężenia i udary. Profesjonalne podejście do procesu obróbki cieplnej gwarantuje niezawodność i niezniszczalność nawet po kilku tysiącach rzutów. Aby uchronić głownię przed przypadkową korozją została ona pokryta czarną powłoką, która jednocześnie zabezpiecza przed refleksami świetlnymi. Nóż posiada ostry i zarazem mocny czubek, który poprawia parametry penetrujące – bardzo ważne w nożach do rzucania.
Celem poprawy ergonomii i wygody operowania nożem na rękojeść została nawinięta bardzo mocna linka typu paracord. W sytuacji awaryjnej może nam ona posłużyć do budowy schronienia bądź innych czynności.

Nóż Cold Steel Thue Flight Thrower to nie tylko rzutka. Projektant tego noża zadbał również o to, aby był on  w pełni użytkowy w warunkach terenowych. Ze względu na dość wysoki, częściowy płaski szlif głownia dobrze tnie i nie klinuje się w materiale ciętym. Grubość 5mm powoduje, że bez obawy możemy batonować i rąbać, nie martwiąc się o wytrzymałość konstrukcji.  Odsłonięta tylna część rękojeści daje nam możliwość podważania bądź otwarcia kapslowanej butelki.

W komplecie z nożem otrzymujemy wygodną pochewkę wykonana z materiału Cor-ex. Dzięki niej nie zgubimy noża nawet w najtrudniejszych sytuacjach survivalowych. Pochewka posiada szlufkę, za pomocą której możemy przytroczyć ją do pasa lub plecaka.

Więcej informacji
Kod SKU80TFTC
ProducentCOLD STEEL
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com