Nóż do rzucania Cold Steel Gladius Thrower z pochwą nylonową

129,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły

Nóż do rzucania Cold Steel Gladius Thrower to duży, profesjonalny nóż, który swoim wzornictwem nawiązuje do legendarnego miecza używanego przez legionistów rzymskich.


Rzucanie nożami to ciekawe hobby i pasja, która uczy cierpliwości, zdecydowania oraz trenuje nasze zdolności psychofizyczne. Jest to rodzaj sportu, który staje się coraz bardziej popularny – również w Polsce. Model Gladius Thrower jest kolejnym bardzo ciekawym nożem, który nie tylko wzbogaci naszą kolekcję, ale również sprawi wiele frajdy podczas rzucania.


Nóż Cold Steel Gladius Thrower został wykonany z wytrzymałej węglowej stali S50C, która posiada właściwości bardzo zbliżone do znanej z innych modeli – 1050. Oznacza to, że jest to materiał dedykowany dla dużych narzędzi tnących, gdzie podstawą jest wytrzymałość oraz odporność na zniszczenia. Dzięki właściwemu przygotowaniu materiału (proces hartowania) ma on bardzo wysoką udarność, co docenimy podczas licznych, nie zawsze celnych rzutów.


Głownia posiada długość 21 centymetrów oraz grubość 5 milimetrów. Takie połączenie daje nie tylko wytrzymałość, ale również dobre wyważenie na przednią część głowni, co sprzyja wykonywaniu obrotów podczas rzucania. Klinga posiada kształt charakterystyczny dla rzymskich mieczy typu Gladius. Oznacza to, że ma charakterystyczne trójkątne zakończenie głowni, którego uwieńczeniem jest solidny i wytrzymały czubek. Nóż ten nie posiada typowej krawędzi tnącej. Nie jest ona wymagana w tego typu rzutkach, ponieważ podczas rzutu nóż ma wystarczającą energię, by bez problemu wbić się w drewno czy tarczę. Dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie nie istnieje możliwość ukruszenia fragmentu tak skonstruowanej krawędzi tnącej. Cała powierzchnia noża została pokryta czarną powłoką antykorozyjną.


Rękojeść modelu Cold Steel Gladius została wykonana w technologii full tang co oznacza, że cały nóż stanowi jeden, lity kawałek stali. Takie rozwiązanie ma zdecydowanie pozytywny wpływ na wytrzymałość całej konstrukcji, a co za tym idzie niezniszczalność noża. Chwyt posiada symetryczny kształt oraz półokrągłe profilowane wcięcia poprawiające komfort ułożenia dłoni przed rzutem. W przedniej części znajduje się dolny i górny jelec pozwalający na lepsze wyczucie noża i jednocześnie nadający mu dodatkowego uroku. Rękojeść posiada pięć otworów, które mogą zostać wykorzystane podczas zaplatania rękojeści linką spadochronową typu paracord.


W komplecie z nożem otrzymujemy funkcjonalną pochewkę wykonaną z nylonu. Jej zakończenie jest dodatkowo wzmocnione wkładką z tworzywa sztucznego. Pochewka posiada zapięcie na nap, które chroni przed przypadkowym wypadnięciem noża. Dodatkowym atutem jest szlufka umożliwiająca przenoszenie zestawu na pasie.


Nóż do rzucania Cold Steel Gladius Thrower to wyjątkowo ciekawy projekt, który z pewnością zadowoli każdego wymagającego użytkownika, dla którego najważniejsza jest jakość i wytrzymałość produktu.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

producent: Cold Steel
długość całkowita: 356 mm
długość głowni: 210 mm
grubość głowni: 5 mm
stal: węglowa S50C
waga: 303 g

materiał pochwy: nylon
Opinie
zamawiam Zamknij