Atrapy broni

Broń jest szczególnym rodzajem przedmiotu zainteresowania wielu osób, które może przerodzić się w pasję. Zarówno z punktu widzenia kolekcjonerskiego, jak i z punktu widzenia samoobrony, posiadanie atrap i replik broni może być bardzo przydatne. Dlatego zachęcamy, byś zapoznał się z naszą ofertą, którą widzisz poniżej, by mieć pewność, że potrzebujesz danego modelu lub by przekonać się, czy rzeczywiście taka forma samoobrony jest dla Ciebie korzystna i potrzebna. Zapraszamy do zapoznania się z kategorią atrapy broni.

Czym są atrapy broni?

Repliki, odwzorowania modeli różnych broni białych oraz palnych są wykonywane dla kolekcjonerów oraz w celach samoobronnych. Mowa tu o sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, gdy posiadanie takiego sprzętu może wiązać się z ochroną samego siebie poprzez przymus niebezpośredni. Replika broni nie jest bowiem przeznaczona do obrony fizycznej, a jedynie używana jako straszak przed napastnikiem.

Z kolei dla kolekcjonerów ma ona znaczenie wyjątkowo symboliczne, jest bowiem odwzorowaniem danej broni z danej epoki czy danego modelu broni współczesnej. Atrapa broni palnej różni się od broni klasycznej, ale jest jej kopią. Podobnie jest zresztą z atrapą broni białej. Dzięki nim można odtworzyć wygląda danych zasobów z konkretnych okresów.

Jak korzystać z repliki broni?

Atrapy nie są przeznaczone dla osób, które celują w samoobronę fizyczną. Nie warto zatem sięgać po tego rodzaju przedmioty, gdy chcesz działać i osobiście brać udział w walce, odepchnąć napastnika siłą. To działanie pozbawione siły, opierające się na strachu napastnika. Kiedy ten zaatakuje, wystarczy wyjąć broń, by ta pokazała się z jak najlepszej strony. Na widok atrapy borni białej czy palnej napastnik na pewno poczuje się niepewnie, a przy tym będzie podchodził z rezerwą do osoby ją trzymającą.

Takie działanie może uchronić Cię przed atakiem i przepłoszyć napastnika. Korzystanie z replik i innych tego rodzaju broni jest zezwolone w prawie. Nie wolno jednak stosować tego rodzaju przedmiotów do ataków i własnej działalności. Jest to produkt przeznaczony dla kolekcjonerów oraz do samoobrony w razie ataku i zagrożenia życia lub zdrowia. Warto o tym pamiętać, kupując atrapy broni

Atrapa broni palnej, atrapa broni białej

Warto pamiętać, że tego rodzaju atrapy i repliki mogą być także stosowane do treningów. Mowa tu przede wszystkim o sztukach walki, takich jak: Krav Maga, Combat 56 czy Systema. To także przedmioty używane przez służby do treningów oraz jako element podczas przeprowadzanych tzw. wizji lokalnych. Warto także zwrócić uwagę na wiele różnych modeli, które oferujemy. Staramy się, by nasze produkty nie tylko były doskonałej jakości, ale także, by stanowiły wartość dodaną w samoobronie oraz dla osób ćwiczących czy trenujących.

Zasadniczo oferujemy Ci dwa różne typy broni. Mamy w swoim asortymencie przede wszystkim atrapy broni białej oraz palnej. Wśród nich między innymi takie modele jak:

  • Nóż COLD STEEL RUBBER TR. – czyli model gumowy sztyletu. Wygodny uchwyt umożliwia nie tylko obronę, ale także wygodny trening. Jest wykonany z elastycznego tworzywa Santoprene.

  • PISTOLET P83 – czyli gumowy odpowiednik klasycznego i znanego pistoletu. Doskonale wykonany, lekki i solidnie wykończony. Wygląda a prawdziwy, a jest używany przez policjantów do szkoleń. Doskonały do samoobrony.

  • SAPERKA, atrapa gumowa – czyli dość nietypowy rodzaj repliki broni. To saperka, która została wykonana z gumy, ale posiada stelaż z wytrzymałej stali wewnątrz. Doskonała do treningu sztuk walki i samoobrony. To narzędzie wykorzystywane także przez kolekcjonerów oraz na planach zdjęciowych filmów.

Sprawdź wszystkie modele, jakie znajdują się poniżej, i wybierz atrapę lub replikę, która będzie dla Ciebie przydatna. Celujemy w jakość!

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

14 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

14 produkt(ów)