Torby, plecaki, organizery

TORBY, PLECAKI, ORGANIZERY

Nie wszystko da się nosić w kieszeniach, dlatego tak ważna jest dobra torba. Nierzadko to nie tylko kwestia mody, ale przede wszystkim własnej wygody. Z tego powodu należy ją wybierać poprzez kierowanie się przede wszystkim swoją wygodą, a także potrzebami. Dużo zależy przecież od tego, w jakich okolicznościach masz zamiar wykorzystywać swoją torbę czy plecak. Na wypad do miasta czy na uczelnię przyda Ci się w końcu zupełnie coś innego niż na wyprawę do lasu. Warto też zaopatrzyć się w organizer, zwłaszcza gdy zależy Ci na tym, by trzymać przedmioty zawsze pod ręką.

Torba – absolutna podstawa

Podczas swojej przygody z szeroko pojętą sztuką przetrwania będziesz potrzebował mnóstwa przedmiotów. Musisz je też jakoś przenosić. Tak, by było Ci wygodnie, a jednocześnie żebyś mógł wszystko wygodnie znaleźć i szybko po to sięgnąć, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Będzie Ci potrzebna dobra, poręczna, pojemna i przede wszystkim wytrzymała torba. Jeśli ona Cię zawiedzie podczas Twoich wędrówek, wszystkie Twoje przedmioty rozsypią się i będzie Ci trudno nieść je dalej. Dlatego nie lekceważ tego wyboru. To naprawdę nie wszystko jedno, jakiej torby używasz i w czym przenosisz wszystkie swoje narzędzia survivalowe i inne niezbędne Ci do przetrwania rzeczy. Nierzadko w dziczy dobra torba świadczy o tym, jakie tak naprawdę masz wyposażenie i czy udało Ci się spakować do niej to, czego potrzebujesz. Dlatego jej pojemność jest równie ważna.

Torba czy plecak?

Będziesz musiał podjąć wiele poważnych decyzji, gdy zaczniesz interesować się tym sposobem spędzania wolnego czasu. Jedną z podstawowych będzie wybór pomiędzy torbą a plecakiem. Obie te rzeczy mają swoje zalety. Torba sprawi, że szybciej coś wyciągniesz, bo będziesz miał ją zawsze pod ręką. Z kolei plecak łatwiej się nosi, bo ciężar rozkłada się bardziej równomiernie, a poza tym w tym przypadku nie masz zajętych dłoni. Istnieją też torby, które pełnią rolę dodatkowej kieszeni i możesz je trzymać przy pasie, ale z reguły są one mniejsze.

Jak wybrać torbę dla siebie?

Zacznij od zastanowienia się, w jakim celu właściwie jest Ci potrzebna torba. Odpowiedź może wydawać się oczywista: do przenoszenia rzeczy, ale zatrzymaj się tutaj na trochę dłużej. Dużo w końcu zależy od tego, co chcesz w niej przenosić i gdzie się wybierasz. Być może okaże się tez, że torba nie do końca spełnia Twoje wymagania i dużo lepszy okaże się plecak. Weź pod uwagę wielkość i pojemność wybranej torby, sposób jej zamykania i to, czy przenosi się ją, trzymając w dłoni, czy może na jednym ramieniu. To pozwoli Ci zorientować się, jak bardzo jest poręczna, co może mieć kluczowe znaczenia przy długich wędrówkach. A jeśli chcesz zadbać o swoje plecy i mieć zawsze ręce wolne, a ciężar równomiernie rozłożony – plecak może okazać się zdecydowanie bardziej wygodnym rozwiązaniem

Sprawdź materiał, z którego wykonana jest torba

To bardzo ważne, nikt przecież nie lubi sytuacji, w której torba uległaby zniszczeniu, bo materiał nie wytrzymałby ciężaru noszonych w nich rzeczy. Dlatego im więcej planujesz w niej nosić, tym bardziej wytrzymała musi być. Warto też zadbać o materiał, który odporny jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. To szczególnie ważne, jeśli chcesz mieć ze swojej torby lub plecaka pożytek także podczas długich wędrówek czy leśnych obozów, gdzie tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. Bardzo wytrzymały i odporny na wiele - w tym nie tylko złe warunki atmosferyczne, ale też ścieranie, jest nylon, z którego często możesz spotkać różnego rodzaju torby. Z niego wykonany może być też organizer, który pomoże Ci nosić pod ręką to, co potrzebne,

A może organizer?

To zazwyczaj rzecz nieco mniejsza niż klasyczne torby czy plecaki, ale niezwykle pożyteczna, zwłaszcza podczas długich wędrówek. Organizer pozwoli Ci na wygodne przenoszenie przedmiotów. Często można go traktować po prostu jako dodatkową, odpinaną kieszeń. Tego typu organizer łatwo zaczepisz o pasek, spodnie czy torbę. Mnóstwo przegródek sprawi, że zawsze będziesz mógł wygodnie sięgnąć po to, czego potrzebujesz.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-32 of 799

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-32 of 799