Kieszenie

Odpowiednie skompletowanie ekwipunku przed wyprawą wymaga głębokiego przemyślenia. Doświadczenie uczy, że warto zabrać ze sobą nie tylko rzeczy niezbędne, ale też takie, których użycie jest prawdopodobne. W przypadku sytuacji ekstremalnych mogą one nawet uratować życie. Posiadanie ich wiąże się z miejscem ich przechowywania. Służą do tego komfortowe kieszenie, które można zastosować przy różnego rodzaju ekwipunku. Do czego służą? Co można w nich przechowywać? Dlaczego ich zastosowanie jest konieczne?

Zastosowanie kieszeni terenowej

Obozując pod gołym niebem, posiadasz okazję napawania się naturą. Mogą jednak czekać Cię w czasie wyprawy niespodzianki i sytuacje trudne. Jak wtedy sobie poradzisz? Jeśli masz pod ręką odpowiedni sprzęt, z pewnością nie będzie to dla Ciebie wielkim wyzwaniem. Kieszeń survivalowa da Ci to, czego potrzebujesz, gdy chcesz wziąć ze sobą to, co najważniejsze. Może być używana jako baza do przechowywania ekwipunku, jak również jako jego uzupełnienie. W zależności od rozmiaru kieszeni możesz umieścić ją na pasie biodrowym, przewiesić przez ramię lub upiąć przy spodniach czy plecaku.

Co zmieścisz w kieszeni terenowej?

Ulokowanie wszystkiego w plecaku terenowym nie zawsze jest dobrym pomysłem. Gdy planujesz spędzić noc pod namiotem, plecak będzie służył Ci zapewne jako większy bagaż. Podczas wędrówki z pewnością będzie potrzeba skorzystania z telefonu, racji żywnościowej czy wody. To wszystko możesz schować w wygodnej kieszeni terenowej. Nie musisz wtedy za każdym razem sięgać po plecak czy torbę. Taka kieszeń może pomieścić pożywienie, wodę, nóż, przedmioty apteczne czy nawet piłę lub siekierkę. Zdecydowanie sprawdza się podczas samotnych wypraw i nie tylko.

Kieszeń survivalowa może też być samoistnym elementem pierwszej pomocy. Odpowiednio oznakowana, od razu rzuca się w oczy. Zmieścisz w niej wszystko, co najważniejsze przy udzielaniu innym wsparcia, jak również sobie. Przewiąż ją wtedy wokół pasa, by przedmioty apteczne mieć zawsze pod ręką. Wśród kieszeni znajdziesz również mniejsze, w których będziesz mógł przechowywać swoje urządzenia elektroniczne. Telefon czy GPS nie będą musiały być głęboko w plecaku.

Zasadność używania kieszeni terenowej

Bushcraft wymaga przemyślanego działania i niekiedy również improwizacji. Łatwiej jest to zrobić, gdy ma się przy sobie odpowiednie narzędzia. Być może lubisz krótkie wypady i nie potrzebujesz brać ze sobą większego ekwipunku. W takim wypadku kieszeń terenowa z dodatkowymi mocowaniami na pasie zapewni Ci możliwość, zabrania ze sobą niezbędnego wyposażenia, a także prostych narzędzi. Zaliczają się do nich składane piły, noże czy siekierki. To wszystko możesz mieć w jednym miejscu, używając kieszeni survivalowej.

Podczas dłuższych podróży i wędrówek korzystasz z większego bagażu. Masz przy sobie namiot, śpiwór, być może nawet prosty piecyk i sporo innych przedmiotów. Przechowywanie w jednym plecaku z tymi gabarytami drobnych przedmiotów pierwszej potrzeby nie jest wygodne. Dlatego i w takich sytuacjach przydaje się kieszeń. Zapobiega zgubieniu niezbędnych rzeczy i ułatwia sięgnięcie po nie, gdy są potrzebne. Nie musisz wtedy rozpakowywać całego ekwipunku i szukać w nim latarki. Masz ją w kieszeni terenowej przy swoim pasie.

Kieszeń to Twój wybór

Narzędzia wykorzystywane podczas survivalu dzielimy na absolutnie niezbędne i te, które są potrzebne. Te pierwsze zawsze musisz mieć przy sobie. Drugie natomiast powinieneś. Nie przydadzą się one może przy każdej wyprawie, mogą Ci jednak pomóc wyjść z sytuacji ekstremalnej. Wszystkie je możesz zmieścić w odpowiedniej kieszeni terenowej. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Od prostego przechowywania telefonu, po niezbędnik w czasie podróży zawierający cały ekwipunek.

Dlatego dobór odpowiedniej zależy od Twoich preferencji. Ustal długość i cel swoich podróży. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i komforcie wędrówki. Zaplanuj kolejne etapy działania i przemyśl, co może Ci się przydać. Wtedy łatwiej znajdziesz dla siebie odpowiednią kieszeń survivalową. Zapewni Ci ona porządek w wyposażeniu i ochronę najcenniejszych rzeczy.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-32 of 219

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

1-32 of 219