OŃ SIĘ SAM PODCZAS SPACERU PO ZMROKU

Czy chcesz wiedzieć, co warto zabrać ze sobą na spacer po zmroku? Biegasz lub spacerujesz po ciemku ? Jeśli choć raz pokiwałałaś głową twierdząco to znaczy, że ten artykuł
jest dla Ciebie szyty na miarę. Coś specjalnie dla mężczyzn którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym oraz dla kobiet które nie chcą być bezsilne i chcą obronić się same, a więc zapraszamy do lektury.

Zima zawitała z przytupem w naszej szerokości geograficznej. Zmrok zapada już około 16, a co za tym idzie dzień staje się coraz krótszy i szybciej robi się ciemno.
W efekcie zwiększa się stopień narażenia siebie na niebezpieczeństwo. Napastnik bowiem czuje się pewniej po zmroku, jest wówczas mniej widoczny i ma bardziej sprzyjające warunki dla swojego nie pożądanego przez nas działania.

Pistolet hukowy

Jedną z najbardziej popularnych i dostępnch form do samoobrony na rynku polskim jest broń hukowa. Broń ta, ma za zadanie odstraszyć napastnika głośnym hukiem oraz wyglądem przypominającym prawdziwą broń palną. Kaliber lufy oraz naboi, nie przekraczając 6 mm czyni taką broń dostępną bez zezwolenia zgodnie z polskim prawem. Broń hukowa, określana również jako broń alarmowa może spełniać takie funkcje jak: odstraszającą potencjalnego napastnika, czyli do samoobrony, do wystrzeliwania rac podczas imprez okolicznościowych lub w czasie akcji ratunkowej. Broń tego typu stosuje się także do odstraszania ptaków w sadach, na lotniskach i w parkach. Huk potrafi osiągnąć wartość nawet 112 dB. Niewątpliwie jednym z najlepszych modeli na rynku polskim jest pistolet hukowy Phantom, który wyglądem przypomina prawdziwą broń palną i gwarantuje głośny huk, można go nabyć już za 499 zł.

phantom

Pistolet gazowy

Jak dobrze wiemy najlepszą obroną jest atak. Oczywiście nikomu nie życzymy sytuacji zagrożenia, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże jak to zwykło się mówić. Dlatego warto mieć
przy sobie czy to w kieszeni płaszcza by można było szybko dobyć lub ostatecznie w torebce niewielkich rozmiarów przedmiot. Mowa o RMG 23 za niecałą stówkę. Jeśli sam widok nie odstraszy agresora wtedy z odległości koło 2 metrów możemy wystrzelić z tegoż o to pistoletu silny gaz pieprzowy. O czym należy pamiętać w tej sytuacji. Tego typu pistolet jest dobry ale gdy nie ma wiatru a zwłaszcza wstecznego. Wiadomo jakby się to mogło skończyć. Na pewno delikwent, który zostanie poczęstowany porcją mocnego środku obezwładniającego czytaj gaz pieprzowy skutecznie unieszkodliwi rzezimieszka na około 20 minut co pozwoli na ucieczkę nie pozostawiając trwałych śmiercionośnych obrażeń.
Dla męskiej części tego artykułu rozwiązaniem jest z kolei RMG 19, replika popularnej broni.

rmg

Gaz pieprzowy

Alternatywą dla pistoletów gazowych są gazy pieprzowe formą przypominające najzwyklejszy dezodorant. Miotacze gazu są najpopularniejszą formą do samoobrony jeśli spojrzymy w statystyki. Dzięki swej niskiej cenie, prostocie użycia oraz wysokiej skuteczności. Tego typu produkt do samoobrony jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Zasięg skuteczny tego typu urządzeń sięga nawet do 5 metrów, także spokojnie powinno się unieszkodliwić napastnika. Jeśli chodzi o płeć piękna to częściej wybiera gazy pieprzowe w formie chmury ponieważ łatwiej objąć jego powierzchnią napastnika tylko co ważne, nie używaj tej formy na wietrze tudzież w zamkniętym pomieszczeniu.
W takich warunkach lepiej sprawdzi się forma żelowa, która ma nieco dalszy zasięg i jest odporniejsza na wiatr. W tym miejscu należałoby wspomnieć o gazach Police Perfect Guard. Jest to produkt polski także z tego powodu warto również wspierać polski przemysł. Tego typu urządzenie w zupełności sprawdzi się zarówno w obronie przed ludźmi również pod wpływem alkoholu, narkotyków czy też róznego typu środków odurzających. Pewnie pomyślałaś w tej chwili czy taki środek obronny ochroni nas przed zwierzętami.
Odpowiedź brzmi..tak. Skutki takiego potraktowania jegomością są..opłakane, oczy i układ oddechowy podrażniony, duszności czy dezorientacja. Gaz Police Perfect Guard jako jeden z nielicznych na rynku polskim posiada atest Polskiego Zakładu Higieny, dopuszczając go do używania w celach obronnych na ludzi i zwierzęta także posiada dodatkową zaletę przy wyborze tego typu produktu.

police_perfect-guard

Pistolet na kule gumowe

Kolejnym przydatnym narzędziem do obrony osobistej stanowi broń na kule gumowe. Tego typu urządzenie jest zasilane małą kapsułką z dwutlenkiem węgla i potrafi trafić skutecznie w cel, który jest oddalony o około 10 metrów w przypadku niemieckiego Walthera PPQ M2. Oprócz samoobrony tego typu produkt fajnie sprawdzi się także do treningu strzeleckiego a na pewno wśród Was są miłośniczki tego typu aktywności. W razie potrzeby można równiez zamontować na specjalnej szynie montażowej latarkę lub laser.

ppq

Paralizator wielofunkcyjny

Ostatnim omawianym produktem w tym artykule jest bardzo popularny paralizator Phazzer Enforcer, który przez wielu ekspertów jest uznawany za jeden z najlepszych paralizatorów wielofunkcyjnych. Obecnie najmniej za niego wydacie w sklepie bron.pl, niecałe cztery tysiące złociszy w zestawie m.in. z kartridżami, kaburą, ładowarką etc . Suma może robić wrażenie ale ten produkt jest z pewnością wart każdej złotówki a na obronie, kwestii bezpieczeństwa własnego życia nigdy nie powinno się oszczędzać.

Paralizatory to jedne z najpopularniejszych na świecie z urządzeń obronnych dostępnych bez zezwoleń. Stosowane zarówno przez osoby cywilne jak i policje, straż miejską oraz inne służby ochrony. Phazzer Enforcer obezwładnia napastnika w odległości nawet do 6,5 m.

phazzer

Paralizatory Phazzer to bardzo skuteczne i nowoczesne posiadające zaawansowana technologię.Pozwala ona na czasowe zakłócenie funkcjonowania napastnika. Działa również na napastnika pod wpływem alkoholu, narkotyków. Każda osoba pełnoletnia może nabyć paralizator, wg ustawy poniżej 10 mA posiada również polskie badanie dopuszczające do użytkowania. Głowna zaleta to działanie na odległość.

Phazzer Enforcer zasilane jest za pomocą znajdującego się w rękojeści akumulatora ładowanego za pomocą ładowarki sieciowej 230 V. Celność zapewniona dzięki celownikowi laserowymi. Bezpiecznik znajduje się z tyłu urządzenia. Wbudowana latarka o zasięgu do 45 m. Ergonomiczny chwyt dla łatwego trzymania.

Dotkliwe pieczenie twarzy, łzawienie oczu, dezorientacja w terenie całkowita, taki stan utrzymuje się mniej więcej przez 30 min natomiast do 60 min dyskomfort i bez bezpośredniego kontaktu z napastnikiem.
2 elektrody za pomocą sprężonego azotu z prędkością 50 m/s wbijają się haczykami i porażają prądem. Skutecznie obezwładnia. Zwala z nóg, ciężko zareagować. Po wystrzeleniu elektrod można używać jak standardowego paralizatora działającego w kontakcie.

Ostatnio coraz częściej słyszymy o czyhających niebezpieczeństwach (choćby nie tak całkiem dawno akcja poszukiwania częstochowskiego gwałciciela o której było głośno w mediach). W rzeczywistości tak naprawdę nikt z nas nie wie kiedy i czego może się spodziewać za rogiem ciemnej ulicy, na parkingu czy na korytarzach ciemnej klatki schodowej. 
I na to właśnie chcielibyśmy Was uczulić. Bądźmy czujni! Nie pozostawajmy obojętni i nie lekceważmy sygnałów jakiejkolwiek przemocy w naszym otoczeniu. 
Chcielibyśmy, abyście zadbali nie tylko o bezpieczeństwo swoje, ale i bliskich Wam osób, a zwłaszcza kobiet, które są tak ważne w naszym życiu i które często nie zdają sobie sprawy z powagi grożących im sytuacji. Zachęcamy więcej pań do wizyt w naszym salonie lub sklepie internetowym i zapoznania się z naszym asortymentem osobiście.

Pamiętaj, że to przestępca nas obserwuje a nie my przestępców i w każdej chwili możemy paść ofiarą napadu, rozboju czy kradzieży. Bądź zawsze gotów na takie wyzwania.