Obroń się sam BEZ ZEZWOLENIA

Nigdy nie wiemy gdzie, kiedy i kto może stanowić dla nas zagrożenie. Frustracja, sytuacja ekonomiczna, używki, czysta chęć zysku potrafią wywołać w ludziach agresję, która przeradza się czasem w niewytłumaczalny i nieprzewidywalny atak na drugą osobę. Coraz częściej jesteśmy tego świadkami na ulicach, z pozoru spokojnych osiedlach, a nawet własnych domach.

Tymczasem każdy z nas ma prawo do obrony siebie i swoich najbliższych. Nie zawsze jednak wiemy, jak możemy to dobrze zrobić. Właśnie w tym celu przygotowaliśmy dla Was produkty dostępne bez zezwoleń, które w sytuacji zagrożenia życia pozwolą Wam na skuteczną obronę. Są łatwe i bezpieczne w użytkowaniu, nie zrobią napastnikowi poważnej krzywdy, a dla Was będą idealnym narzędziem do samoobrony. Będąc w ich posiadaniu możecie spać spokojnie.

GAZY PIEPRZOWE

To najbardziej popularne przedmioty umożliwiające unieszkodliwienie napastnika. Najczęściej wybierane w celu samoobrony, gdyż są niewielkie, poręczne i łatwe w użyciu. Kapsaicyna rozproszona w formie aerozolu powoduje pieczenie skóry, łzawienie oczu, utrudnia oddychanie i wywołuje ogólną dezorientację. Wystarcza to na chwilowe unieszkodliwienie napastnika i ucieczkę. Zaletą jest również fakt, że gaz nie wywołuje poważnych obrażeń.

Podczas używania gazu pieprzowego należy pamiętać by nie rozpylać substancji pod wiatr oraz kierować strumień w kierunku twarzy napastnika.

Przed schowaniem buteleczki z gazem do kieszeni lub torebki zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi w instrukcji. Dowiemy się z niej między innymi, w jaki sposób przechowywać gaz, jak go używać, jaki jest zasięg strumienia gazu i termin przydatności. Dopiero po takiej lekturze możemy być pewni jego skuteczności w razie konieczności.

https://www.bron.pl/obrona/gazy-pieprzowe

PARALIZATORY

Paralizatory cieszą się coraz większą popularnością. Są bardzo skutecznym sposobem na obezwładnienie atakującego. Wykorzystują one napięcie elektryczne, pod którego wpływem napastnik traci chwilowo przytomność. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że skuteczne są nie tylko w wyniku działania na skórę, ale również przez ubranie.

Paralizatory wyposażone są w akumulatory, które zasilają urządzenie. Często wyposażone są również w zawleczkę bezpieczeństwa, dzięki której urządzenie samoistnie się zablokuje, jeśli napastnik wyrwie go ofierze. Niektóre modele posiadają również latarkę, która ułatwia poruszanie się w ciemności, namierzanie celu, a także oślepia agresora.

Wśród paralizatorów na naszej stronie znajdą Państwo paralizatory klasyczne z dwoma bolcami i tak zwane tasery. Te ostatnie pozwalają na strzelanie ładunkiem elektrycznym na odległość.

https://www.bron.pl/obrona/paralizatory

BROŃ HUKOWA

Wbrew pozorom posługiwanie się bronią hukową jest stosunkowo łatwe. Wystarczy odrobina ćwiczeń i postępowanie zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi przez producenta.

W jaki sposób pistolet hukowy obroni nas przed napastnikiem? Wytwarzany przez niego silny dźwięk, przekraczający 100 dB huku, potrafi skutecznie chwilowo upośledzić zdolność poruszania się i racjonalnego myślenia napastnika. Działa również odstraszająco i alarmująco.

Na naszej stronie znajdą Państwo modele najpopularniejszych, najskuteczniejszych i niezawodnych pistoletów hukowych.

https://www.bron.pl/obrona/bron-hukowa-alarmowa

PISTOLETY GAZOWE

Broń gazowa zawiera substancję czynną podobną jak w przypadku innych gazów łzawiących. Aby ją zakupić nie potrzebujemy żadnych zezwoleń. Służy ona do zapewnienia bezpieczeństwa w ekstremalnych sytuacjach.

Pistolety przeznaczone do gazowego odparcia ataku napastnika działają na bardzo podobnej zasadzie jak klasyczne gazy policyjne. Ich celem jest wyrzut substancji czynnej, która ma za zadanie uniemożliwić napastnikowi jakąkolwiek formę ataku, powstrzymując go od aktywności przez jakiś czas. Daje to szansę na ucieczkę lub wezwanie odpowiedniej pomocy. Ponadto pistolety RMG mają funkcję odstraszającą.

Rozpylenie gazu – w przypadku tej broni gazowej dzieje się to na odległość około 4 metrów – powoduje pojawienie się substancji czynnej. Wywołuje ona przede wszystkim silne podrażnienia śluzówki nosa oraz oczu, a także powoduje duszności. Rozpylony gaz poważnie unieszkodliwia napastnika, lecz nie powoduje u niego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

https://www.bron.pl/obrona/pistolety-gazowe-rmg

BROŃ NA KULE GUMOWE

Kolejnym przydatnym narzędziem do obrony własnej dostępnym bez zezwoleń jest broń na kule gumowe. Tego typu urządzenie jest zasilane małą kapsułką z dwutlenkiem węgla i potrafi trafić skutecznie w cel, który jest oddalony o około 10 metrów w przypadku niemieckiego Walthera PPQM2.

Już sam wygląd pistoletu odstrasza osoby agresywne i sprawia, że ich działania stają się mniej zdecydowane. Poza tym kule gumowe bardzo skutecznie unieruchamiają przeciwnika. Służą one do bezpośredniego odparcia ataku, a zatem mają za zadanie zadać ból, jednak nie powodują one poważniejszych uszkodzeń ciała. Do tego rodzaju broni można także użyć kul gazowych, które po wystrzale rozpylą chmurę substancji czynnej, powodując unieszkodliwienie napastnika na znaczny czas.

https://www.bron.pl/obrona/bron-na-kule-gumowe-i-pieprzowe