Ranking TOP 10 broni BEZ ZEZWOLENIA

Prezentujemy Państwu ranking TOP 10 najpopularniejszej broni bez zezwolenia - najchętniej kupowanych artykułów obronnych, które można zakupić w sklepie broń.pl oraz posiadać i używać BEZ ZEZWOLEŃ.

Niezależnie czy za oknem mamy szarą jesień, zimowe mrozy czy czas letnich wyjazdów w nieznane, w każdej sytuacji nasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze a zagrożenia są w różnych miejscach, zwłaszcza tych których nie znamy, gdzie jedziemy pierwszy lub drugi raz.

Bez względu jednak na miejsce i czas, aby w takich właśnie sytuacjach zagrożeń czuć się bezpiecznie musimy wcześniej pomyśleć czym się obronimy w przypadku ataku niebezpiecznego psa, agresywnego napastnika lub złodzieja czyhającego na naszą torbę lub portfel.

Spośród ogromnej oferty artykułów obronnych jakie posiadamy w sklepie bron.pl prezentujemy Wam te które cieszą się największą popularnością wśród stałych klientów naszego sklepu.

1. Gazy pieprzowe, ręczne miotacze gazowe, gazy obronne

Gazy pieprzowe_obrona_bron.pl

Gazy pieprzowe to na pewno najpopularniejszy i najtańszy produkt do obrony osobistej.

Gazy występują w różnych pojemnościach i stężeniach. Spośród wszystkich gazów pieprzowych dostępnych w sklepie broń.pl klienci wybierają najczęściej dwa rodzaje gazów, mniejszy - Police Perfect Guard 200 i większy – Police Perfect Guard 500. Gazy te powodują silne duszności, pieczenie oczu. Napastnik obezwładniony jest na ok. 20 minut bez możliwości kontynuowania ataku. Działają zarówno na osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz tzw. dopalaczy. Gazy pieprzowe nie powodują żadnych długotrwałych obrażeń. Gazy Police Perfect Guard posiadają polskie atesty pozwalające na ich stosowanie na ludzi. Są to jedyne gazy na rynku z takim atestem.

Mniejszy gaz - Police Perfect Guard 200 jest szczególnie popularny wśród kobiet. Można go bowiem zawsze mieć przy sobie, w torebce, płaszczu, kieszeni kurtki. Gaz ten jest równie skuteczny jak jego większy brat, z tą tylko różnicą, że występuje w mniejszym opakowaniu. Pojemnik 20 ml wystarcza na ok. 7 mocnych użyć

https://www.bron.pl/obrona/gazy-pieprzowe/gaz-pieprzowy-police-perfect-guard-200-20-ml-zel-pg200

Większy z nich – Police Perfect Guard 500 jest szczególnie popularny wśród mężczyzn, często kupowany od razu ze skórzanym lub materiałowym etui, które możemy przypiąć do paska spodni. Gaz o pojemności 50 ml wystarcza na ok. 20 mocnych użyć.

https://www.bron.pl/gaz-pieprzowy-police-perfect-guard-500-50-ml-zel-pg500

2. Pistolety gazowe typu RMG

Pistolety gazowe RMG to ręczne miotacze gazu pieprzowego w formie pistoletów. Tutaj działanie jest podwójne. Działają odstraszająco przypominając prawdziwą broń oraz obezwładniająco poprzez wystrzał chmury gazu pieprzowego, który obezwładnia napastnika na ok. 20 minut. Pistolety ładujemy wymiennymi wkładami z gazem pieprzowym. Wkład taki umieszczamy w magazynku w rękojeści, odbezpieczamy pistolet i od razu możemy go użyć. Do pistoletów gazowych RMG dokupić można także kaburę skórzaną z mocowaniem do paska spodni oraz szelki dzięki którym kaburę z pistoletem możemy zawiesić pod pachą.

Dwa najpopularniejsze modele pistoletów gazowym typu RMG to KOLTER RMG-23, model nieco mniejszy, kompaktowy, skierowany głównie dla kobiet.

https://www.bron.pl/obrona/pistolety-gazowe-rmg/pistolet-gazowy-kolter-rmg-23-rmg2301

oraz model KOLTER RMG-19, replika pełnowymiarowego prawdziwego pistoletu. W modelu tym magazynek na gaz wyjmowany jest z rękojeści, podobnie jak w prawdziwej broni. Pistolet wykonany jest z wytrzymałego tworzywa ABS dociążonego niemal do wagi prawdziwej broni. Jest wygodny w noszeniu i poręczny w użytkowaniu. Nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności obsługowych. Wystarczy go tylko odbezpieczyć i nacisnąć spust a by z lufy wystrzelona została chmura gazu pieprzowego.

https://www.bron.pl/obrona/pistolety-gazowe-rmg/pistolet-gazowy-kolter-rmg-19-rmg1901

3. Broń hukowa, broń alarmowa tzw. straszaki

Pistolety hukowe i rewolwery hukowe to od lat jeden z najskuteczniejszych i najchętniekj kupowanych artykułów obronnych. Głośny huk odstraszy napastnika oraz zwróci uwagę osób postronnych. Najpopularniejsze pistolety hukowe na rynku to obecnie kompaktowy pistolet hukowy STALKER oraz pełnowymiarowy pistolet hukowy PHANTOM. Producentem tej broni jest bardzo znana w Polsce firma Zoraki. Pistolety te zasilane są najgłośniejszymi nabojami hukowymi typu 5,6x16mm. Są to naboje produkowane specjalnie do tych modeli pistoletów. Dzięki wysokiej energii naboju pistolety te są zdolne przeładować zamek, wyrzucić łuskę oraz załadować kolejną dzięki czemu pistolety te wiernie oddają automatykę działania broni palnej. Naboje ładujemy do magazynka umieszczonego w rękojeści.

Pistolet Stalker mieści 8 nabojów. Oprócz wersji podstawowej – czarnej, występuje w wielu innych wersjach kolorystycznych:

https://www.bron.pl/obrona/bron-hukowa-i-amunicja/stalker

Pistolet Phantom to typowy męski, pełnowymiarowy pistolet, replika jednego z najpopularniejszych pistoletów na świecie. Magazynek pistoletu hukowego Phantom mieści aż 12 szt nabojów. Podczas strzału naboje są wyrzucane dokładnie tak samo jak w prawdziwej broni palnej. Oprócz podstawowej czarnej występuje także w wielu innych wersjach kolorystycznych

https://www.bron.pl/obrona/bron-hukowa-i-amunicja/phantom

4. Broń na kule gumowe i pieprzowe PEPPERBALL

Do bezpośredniego odparcia ataku najpewniejsze będą urządzenia zdolne obezwładnić napastnika strzałem kulą gumową lub pieprzową. Kula gumowa wystrzelona z energią 16 dżuli skutecznie zatrzyma agresora a kula pieprzowa po trafieniu w napastnika rozbija się tworząc chmurę obezwładniającego gazu pieprzowego. Gaz ten powoduje duszności, brak swobodnego oddychania a także silny ból i pieczenie oczu. Napasnitk jest całkowicie obezwładniony. Nie ma żadnych szans dalszego działania. Duszący i piekący w oczy gaz wyłącza go na około 20 minut.

W tej kategorii polecamy dwa najmocniejsze na rynku produkty z USA z energią kuli gumowej aż 16 dżuli: pistolet Pepperball TCP oraz niepozorna latarka Pepperball z ukrytą opcją wystrzeliwania kul oraz laserowym wskaźnikiem celu. Urządzenia zasilane są kapsułami CO2.

Pistolet Pepperball TCP to pełnowymiarowy pistolet z magazynkiem w rękojeści na 6 szt kulek .68 cala. Zasilany jest 8 gr kapsułą CO2

https://www.bron.pl/obrona/bron-na-kule-gumowe/pistolet-na-kule-gumpieprzpepperball-tcp-zestaw-kal68-ekp17j-26102

Latarka Pepperbal z wyrzutnikiem kul gumowych mieści w magazynku 5 kul gumowych lub pieprzowych kalibru .68. Kule wystrzeliwane są z energia ok. 16 dżuli. Latarka ma dodatkowo laserowy wskaźnik celu pokazujący nam miejsce trafienia kul. Z zewnątrz wygląda jak typowa, większa latarka. Wystrzeliwanie obezwładniających kul gumowych jest ukrytą i zaskakującą napastnika opcją tej obronnej latarki.

https://www.bron.pl/obrona/bron-na-kule-gumowe/latarka-pepperball-s2-z-wyrzutnia-kul-gumowychpieprzkal68-ekp17j

5. Paralizatory GUARD Storm i PHAZZER Enforcer

Paralizatory to urządzenia służące do obezwładnienia napastnika za pomocą ładunku elektrycznego o energii wyładowania do 10 mA. Ładunek ten działa na mięśnie obwodowe napastnika powodując paraliż i czasowe obezwładnienie agresora.

Najpopularniejsze w sklepie broń.pl modele paralizatorów to GUARD STORM z opcją użycia poprzez dotyk bezpośredni oraz model Phazzer Enforcer wystrzeliwujący ładunki na odległość do 7 metrów

Guard Storm

Poręczny i wygodny paralizator który zmieści się zarówno w kieszeni jak i w damskiej torebce. Zasilany jest akumulatorem ładowanym z kontaktu 230V. Posiada alarm który włączy się w przypadku wyrwania zawleczki bezpieczeństwa. Posiada także mocną latarkę ledową która dodatkowo oświetli drogę lub zamek drzwi.

https://www.bron.pl/obrona/paralizatory-i-akcesoria/paralizator-guard-storm-z-alarmem-29209

Paralizator Phazzer Enforcer to jedyny dostępny na rynku paralizator z możliwością zarówno użycia bezpośredniego jak i na odległość ok. 7 metrów. Paralizator wyposażony jest także w celownik laserowy i latarkę o zasięgu światła ok. 45 metrów. Sprzedawany jest w zestawie z kaburą i dwoma sztukami kartridży.

https://www.bron.pl/obrona/paralizatory-i-akcesoria/paralizator-phazzer-enforcer-pelny-zestaw-855700000