Pistolet_Byrna_SD_Black_SK68300-BLK-1.png

Pistolet na kule gumowe i pieprzowe BYRNA SD BLACK k.68 CO2 8g zestaw

Bron.pl - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Pistolet na kule gumowe i pieprzowe BYRNA SD BLACK k.68 CO2 8g zestaw

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: SK68300-BLK
EAN: 5902944169155
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
2 190,00 zł

Wyjątkowy i skuteczny w obronie i treningu pistolet na kule gumowe i pieprzowe BEZ ZEZWOLEŃ. Zobacz tekże wersję BYRNA SD XL:


Pistolet na kule gumowe i pieprzowe BYRNA SD, kal. .68 zasilany CO2 8g - ZESTAW

Jest to pistolet zasilany sprężonym CO2 z kapsuł 8g, który strzela pociskami kulowymi kalibru .68 (śr.17mm) z energią pocisku do 17 dżuli dzięki czemu w Polsce można je posiadać BEZ ZEZWOLENIA !

NOWOŚĆ 2022 - następca bardzo popularnych pistoletów BYRNA HD

Teraz jeszcze lepsza jakość i użyteczność.

Zmiany to:

 1. Nowe, większe przyżądy celownicze - zapewniające jeszcze łatwiejsze celowanie,
 2. Nowy i lżejszy system spustowy - umożliwiający szybsze i celniejsze strzelanie,
 3. Gumowana rękojeść - zapewniająca jeszcze lepszy chwyt pistoletu.

 

Co to jest BYRNA SD ?

Pistolet BYRNA SD to nowy model od 2022 r, który zastąpił wersję poprzednią - BYRNA HD.
Byrna SD (Selfe Defence) jest to niezwykle mocne i skuteczne narzędzie do samoobrony, które może być użyte praktycznie wszędzie.

Pociskami w tym pistolecie mogą być:

 1. Kule polimerowe twarde, szare (KINETIC PROJECTILES),
 2. Kule gazowe pieprzowe, szaro-czerwone (PEPPER PROJECTILES),
 3. Kule gazowe z bardzo mocnym proszkiem pieprzowym, szaro-niebieskie (MAX PROJECTILES),
 4. Kule treningowe z pudrem w plastikowej osłonie, biało-szare (TRAINING PROJECTILES),
 5. Kule treningowe z pudrem w ekologicznej osłonie ECO, zielone (ECO-KINETIC PROJECTILES)
 6. Kule gumowe i gumowo-metalowe, czarne (GUARD POWER

 

Opis kul jakie można stosować do pistoletów BYRNA

 1. Kule polimerowe twarde, szare - KINETIC PROJECTILES - służą do obrony, obezwładniania oraz do treningu strzeleckiego. Wystrzelone z tego pistoletu skutecznie obezwładnią nawet bardzo agresywnego napastnika mocnym i bolesnym uderzeniem kuli z energią ok. 15 dżuli. 
 2. Kule gazowe - BYRNA PEPPER PROJECTILES lub MAX PROJECTILES - trafiając napastnika lub inny cel pękają i tworzą natychmiast dużą chmurę bardzo silnego gazu, który od razu obezwładnia napastnika. Napastnik nie może swobodnie oddychać i otworzyć oczu bowiem gaz powoduje duszności, paraliż układu oddechowego oraz silne pieczenie twarzy i oczu. Napastnik jest obezwładniony na ok. 30 minut. Gaz nie powoduje żadnych długotrwałych obrażeń. Wszelkie objawy zanikają w czasie do 1 godziny od użycia. Pociski BYRNA PEPPER lub MAX zawierają w swoim składzie: gaz biologiczny pieprzowy (OC), gaz łzawiący (CS) i gaz syntetyczny PAVA. Zestaw wręcz powalający każdego napastnika. Dzięki dużej sile uderzenia i bardzo wysokiej skuteczności obezwładniania gazem, kule pieprzowe działają lepiej i skuteczniej niż broń palna gazowa (tzw. gazówki), gdyż tam zarówno zasięg gazu jak i jego skuteczność jest o wiele niższa niż w przypadku kul pieprzowych wystrzelonych z pistoletu BYRNA SD XL.
 3. Kule treningowe z pudrem w plastikowej osłonie, biało-szare - TRAINING PROJECTILES - służą do trenowania, zobrazowania efektu strzałów z kuli gazowej. Po trafieniu w cel plastikowa osłonka pęka a zamiast obezwładniającego gazu pieprzowego czujemy przyjemny zapach lawendy.
 4. Kule treningowe z pudrem w ekologicznej osłonie ECO, zielone - ECO-KINETIC PROJECTILES - służą także do treningu strzeleckiego, ale osłona wykonana jest z materiału ekologicznego - biodegradowalnego. Po trafieniu w cel osłonka rozpada się na proszek, który można zmyć wodą lub który rozpuści deszcz po treningu w ogrodzie, niepozostawiając przy tym żadnych pozostałości po osłonce. 
 5. Kule gumowe lub gumowo-metalowe, czarne np. GUARD POWER - służą do obrony, treningu oraz do obezwładniania celu. Kule gumowo-metalowe zawierają w swoim składzie oprócz gumy także drobne opiłki metalu przez co są cięższe i skuteczniej obezwładniają cel.  

Dzięki tak szerokiemu wyborowi pocisków i wszechstronnemu zastosowaniu, pistolet BYRNA SD to doskonałe narzędzie do ochrony Ciebie oraz Twojej rodziny bez ryzyka trwałych obrażeń lub odebrania życia napastnikowi

 

Główną zaletą pistoletów BYRNA SD, która wyróżnia go od innych pistoletów do samoobrony jest to, że

kapsuła z gazem CO2 jest przebijana automatycznie dopiero w momencie pierwszego strzału !

więc możemy być na 100 % pewni, że zadziała on skutecznie w każdym momencie. 

 

Pistolet ten przeznaczony jest do ochrony osobistej, do bezpośredniego odparcia ataku. To nie jest zabawka.

Pistolet od samego początku jego konstruowania i budowy miał jedno docelowe przeznaczenie - OBRONA

Pistolet BYRNA SD to Twój osobisty strażnik, zawsze pewny i gotowy do tego abyś czuł się bezpiecznie.

 

 

Pistolet Byrna SD został zaprojektowany tak, aby wizualnie przypominał kompaktową broń o długości 185 mm i wysokości 143 mm, waga 597 g

Zasięg skuteczny wystrzelonej kuli to 20 metrów.

Jest bardzo wygodny i poręczny. Rękojeść posiada gumowane wstawki, dzięki czemu nie ślizga się w dłoni. Leży pewnie i wygodnie. 

Pistolet wyposażony jest w obustronny bezpiecznik skrzydełkowy, dzięki czemu przystosowany jest do użytkowania przez osoby prawo- i lewo- ręczne.

Pod lufą znajduje się szyna akcesoryjna weaver 22mm do montażu latarki lub celownika laserowego.

 


 
Co jest wymagane, aby zakupić BYRNA SD?

Aby kupić pistolet BYRNA SD nie potrzeba żadnych zezwoleń, specjalnych licencji ani rejestracji po zakupie.

Każda osoba, która ukończyła 18 rok życia może być posiadaczem pistoletu obronnego BYRNA SD bez żadnych problemów.

 
Co zawiera zestaw BYRNA SD ?

Kupując pistolet obronny BYRNA SD  otrzymujesz w zestawie:

 1. Pistolet BYRNA SD w wersji BLACK - czarny
 2. Zapasowy magazynek do pistoletu BYRNA SD
 3. Kule polimerowe twarde SOLID PROJECTILES / KINETIC PROJECTILES - 5 szt
 4. Kule gazowe PEPPER PROJECTILES - 5 szt.
 5. Kule treningowe INERT POWDER / TRAINING PROJECTILES lub ECO-KINETIC PROJ. - 5 szt
 6. Kapsuły CO2 8g - 2 szt
 7. Pokrowiec - futerał do przechowywania i transportu.

 
Jak działa Byrna SD?

Pistolet BYRNA SD zasilany jest 8 gramową kapsułą CO2. Po załadowaniu kapsuły w zasobnik umieszczony pod lufą należy wyciągnąć magazynek z rekojeści. Po wyciągnięciu magazynka, ładujemy do niego kulki twarde lub gazowe. Po załadowaniu kulek wkładamy magazynek do rękojeści pistoletu. W celu oddania strzału ustawiamy bezpiecznik w pozycję FIRE i pociągamy energicznie za spust. Wówczas następuje przebicie kapsuły i wystrzelenie pocisku.


Czy Byrna SD jest uważana za broń palną?
Nie, pistolet BYRNA SD nie jest traktowany jako broń palna. Na jego zakup i posiadanie nie jest wymagane żadne pozwolenie.

Jest to urządzenie pneumatyczne obronne o energii pocisku do 17 dżuli, zasilane sprężonym CO2 z kapsuły 8g.


Jak duży jest pistolet BYRNA SD i czy zmieści się do kabury?
Pistolet obronny BYRNA SD wielkością przypomina standardowy pistolet palny. Oferujemy do niego dwa rodzaje kabur z mocowaniem do pasa: taktyczne kabury polimerowe z kydexu, które zostały zaprojektowane specjalnie pod kształt BYRNA SD, a także wygodne i praktyczne kabury skórzane, które dodatkowo za pomocą szelek można zamocować pod pachą. 

Kabura Byrna


Jak  długo działa kapsuła CO2?

Kapsuły BYRNA CO2 8g mają praktycznie nieokreślony okres przydatności do użycia. Kapsuła włożona do pistoletu nie jest przebijana, dopóki spust nie zostanie pociągnięty pierwszy raz, dzięki czemu zawsze można zachować nieprzybity wkład CO2 w BYRNA SD, aby zmaksymalizować jego użyteczność do samoobrony.

Byrna SD posiada wyjątkową, niespotykana dotąd technologię przebicia, która przebija kapsułę dopiero po pierwszym pociągnięciu spustu.

Do wymiany kapsuł z CO2 nie potrzeba żadnych narzędzi. Używamy do tego celu imbusowego trzpienia który jest integralną częścią magazynka.

Zaleca się załadowanie nowego wkładu CO2 po każdym użytkowaniu pistoletu, dzięki czemu pistolet zawsze będzie w 100 % gotowy do użycia.

Pistolet BYRNA SD będzie dzięki temu Twoim osobistym strażnikiem, zawsze gotowym do pewnej i skutecznej obrony Ciebie i Twojej rodziny. 

 

Ile pocisków mogę wystrzelić za pomocą jednej, 8 gramowej kapsuły CO2
Jedna, 8 gramowa kapsuła Byrna CO2 wystarcza na wystrzelenie nawet 20 pocisków, ale zalecamy wymianę kapsuły CO2 po 3 magazynkach, czyli 15 strzałach, aby uzyskać każdorazowo maksymalną moc i energię pocisków.


Gdzie można zabrać ze sobą Byrna SD?

Pistolet BYRNA HD wystrzeliwuje pociski kulowe z energią ok. 15 dżuli.

W Polsce urządzenie tego typu może być używane bez żadnych ograniczeń, gdyż w Polsce wszystkie urządzenia pneumatyczne o energii pocisku do 17 dżuli można posiadać bez pozwolenia

W innych krajach ta granica dopuszczalnej energii pocisku dla wiatrówek jest różna i dlatego w niektórych krajach może ono wymagać rejestracji lub pozwolenia. Zalecamy, aby chcąc używać go w innych krajach niż Polska, zawsze sprawdzić stan i lokalne przepisy dotyczące dopuszczalnej bez zezwolenia granicy energii dla wiatrówek. Jeśli nie jesteś pewien przepisów dla kraju w którym chcesz go używać lub przez który będziesz z nim przejeżdżał, możesz skontaktować się z lokalną policją i zapytać o dopuszczalną w tym kraju wielkość energii pocisku dla wiatrówek pneumatycznych.

Czy pistolet BYRNA SD dostępny jest także w innych kolorach ?
TAK
. BYRNA SD dostępny jest w 3 różnych kolorach.  W zależności od upodobań, przeznaczenia i indywidualnych preferencji możesz wybrać odpowiedni dla siebie kolor BLACK - czarny, TAN - brązowy, TUNGSTEN GRAY - szary,

Cena i parametry wszystkich modeli są takie same. Sprzedawane są oczywiście także w zestawach z dodatkowym magazynkiem, kulami 3 rodzaje po 5 szt. oraz 2 kapsułami CO2 8g.

Czy można używać Byrna SD do paintball’a?
Nie. Byrna SD jest znacznie mocniejszy niż tradycyjny pistolet lub karabin do paintballa i użycie w nim kulki z farbą spowoduje jej pęknięcie w pistolecie. Spowoduje to trwałe uszkodzenie pistoletu BYRNA SD.

Z tego powodu nie należy używać BYRNA SD do zabaw i gier typu paintball, a używanie go w tym celu może unieważnić gwarancję !

Jaki rodzaj kapsuł CO2 jest używany w BYRNA SD?
Do pistoletów BYRNA SD należy używać 8 gramowych kapsuł CO2 marki BYRNA.


Czy Byrna SD wymaga konserwacji?
Tak, pistolety BYRNA HD wymagają okresowej konserwacji i smarowania, jednak producent rozwiązał to w bardzo prosty i łatwy sposób:

Kupując zapasowe kapsuły CO-2 marki BYRNA opakowanie zawiera łącznie 10 szt. kapsuł 8gr. ( 9 szt. standardowych plus 1 szt z dodatkiem olejku smarnego)

Kapsuła ta oprócz wystrzeliwania kul z pełną mocą, dodatkowo podczas strzelania smaruje zawór, uszczelki oraz inne mechanizmy pistoletu, przez co nie trzeba juz stosować żadnych dodatkowych środków smarnych)   

 

Dane techniczne:

- waga 597 g
- długość 185 mm
- wysokość 143 mm
- pojemność magazynka: 5 kul + 1 w komorze
- system półautomatyczny (semi auto)
- bezpiecznik dwustronny
- zasięg skuteczny 20 metrów
- zasięg maksymalny 50 metrów
- energia początkowa wystrzeliwanej kuli 16 J
- prędkość początkowa przy kal. 68 (17,2 mm) - 100m/s
- szyna akcesoryjna weaver (22 mm)

Producent: BYRNA, USA

Energia pocisku nie przekracza 17J.


Więcej informacji
Kod SKUSK68300-BLK
SymbolProducentaSK68300-BLK
ProducentBYRNA
EAN5902944169155
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z BYRNA
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com