Pistolet BYRNA na kule pieprzowe i kinetyczne

 

 

 

Wybierając produkty do naszej oferty, kieruje nami chęć zapewnienia wam poczucia bezpieczeństwa. Dlatego zawsze staramy się dokładnie analizować funkcjonalność i jakość produktów, które pojawiają się w naszym sklepie. Tylko takie znajdują uznanie i tylko takie polecamy naszym klientom.

Byrna HD jest pozycją, która szczególnie zyskała nasze zaufanie. To pistolet produkcji amerykańskiej firmy BYRNA Technologies Inc. Firma ta specjalizuje się w produkcji artykułów przeznaczonych do obrony osobistej oraz ochrony osób i mienia. Wyznacznikiem wszelkich działań tej firmy jest od lat produkcja i sprzedaż produktów zapewniających komfort i poczucie bezpieczeństwa w domu oraz podczas wyjazdów. Byrna Technologies Inc. to firma która czerpie z długiej historii doskonałości w produkcji broni lokalnie i w okolicy, z producentami broni, w tym Savage Arms, Camfour Inc., Sturm, Ruger & Co. i Colt Manufacturing Co.

Pistolet Byrna HD jest zasilany 8 gramową kapsułą CO2 wystrzeliwuje pociski gazowe i polimerowe o średnicy ok. 17mm które obezwładniają napastnika mocnym uderzeniem lub chmurą bardzo mocnego gazu pieprzowego. Produkt ten jest absolutną światową nowością. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom gwarantującym zawsze pełną gotowość do użycia, pistolety BYRNA HD zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Byrna HD wystrzeliwuje chemicznie drażniące pociski kalibru 68 wypełnione bardzo silną mieszanką OC (gaz pieprzowy), CS (gaz łzawiący) i PAVA (syntetyczny gaz pieprzowy).

Pistolet Byrna HD został zaprojektowany tak, aby wizualnie przypominał kompaktową broń o długości 19 cm i wysokości 14,5 cm, wadze 0,7 kg. Zasięg skuteczny wystrzelonej kuli to 20 metrów. Jest bardzo wygodny i poręczny. Rękojeść posiada gumowane wstawki, dzięki czemu nie ślizga się w dłoni. Leży pewnie i wygodnie. Pistolet wyposażony jest w obustronny bezpiecznik skrzydełkowy, dzięki czemu przystosowany jest do użytkowania przez osoby prawo- i leworęczne. Pod lufą znajduje się szyna akcesoryjna weaver 22 mm do montażu latarki lub celownika laserowego.

 

 

 

Najważniejsze pytania i odpowiedzi.

Co jest wymagane, aby zakupić Byrna HD?

Na zakup i posiadanie pistoletów BYRNA nie jest wymagane żadne pozwolenie. Energia pocisku jest bardzo duża, ale nie przekracza ustawowych 17 dżuli.

Jakie pociski można stosować w pistolecie Byrna HD?

W pistolecie Byrna HD można stosować kule polimerowe SOLID PROJECTILE, kule gazowe BYRNA BLACK, kule treningowe INERT POWDER i kule gumowe oraz gumowo – metalowe.

Jak działa Byrna HD?

Pistolet Byrna HD zasilany jest 8 gramową kapsułą CO2. Po załadowaniu kapsuły w zasobnik umieszczony pod lufą należy wyciągnąć magazynek z rękojeści. Po wyciagnięciu magazynka, ładujemy do niego kulki twarde lub gazowe. Po załadowaniu kulek wkładamy magazynek do rękojeści pistoletu. W celu oddania strzału ustawiamy bezpiecznik w pozycję FIRE i pociągamy energicznie za spust. Wówczas następuje przebicie kapsuły i wystrzelenie pocisku.

Czy Byrna HD jest uważana za broń palną?

Byrna HD nie jest bronią palną, ale skutecznym narzędziem do samoobrony dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku i o każdym poziomie umiejętności.

Jak duży jest pistolet Byrna HD i czy zmieści się do kabury?

Pistolet obronny BYRNA HD wielkością przypomina standardowy pistolet palny. Oferujemy do niego dwa rodzaje kabur z mocowaniem do pasa: taktyczne kabury polimerowe z kydexu, które zostały zaprojektowane specjalnie pod kształt BYRNA HD, a także wygodne i praktyczne kabury skórzane, które dodatkowo za pomocą szelek można zamocować pod pachą.

Jak długo działa kapsuła CO2?

Kapsuły BYRNA CO2 8g mają praktycznie nieokreślony okres przydatności do użycia. Kapsuła włożona do pistoletu nie jest przebijana, dopóki spust nie zostanie pociągnięty pierwszy raz, dzięki czemu zawsze można zachować nieprzybity wkład CO2 w BYRNA HD, aby zmaksymalizować jego użyteczność do samoobrony.

Byrna HD posiada wyjątkową, niespotykana dotąd technologię przebicia, która przebija kapsułę dopiero po pierwszym pociągnięciu spustu. Do wymiany kapsuł z CO2 nie potrzeba żadnych narzędzi. Używamy do tego celu imbusowego trzpienia który jest integralną częścią magazynka. Zaleca się załadowanie nowego wkładu CO2 po każdym użytkowaniu pistoletu, dzięki czemu pistolet zawsze będzie w 100 % gotowy do użycia. Pistolet BYRNA HD będzie dzięki temu Twoim osobistym strażnikiem, zawsze gotowym do pewnej i skutecznej obrony Ciebie i Twojej rodziny.

Ile pocisków mogę wystrzelić za pomocą jednej, 8 gramowej kapsuły CO2?

Jedna, 8 gramowa kapsuła Byrna CO2 wystarcza na wystrzelenie nawet 20 pocisków, ale zalecamy wymianę kapsuły CO2 po 3 magazynkach, czyli 15 strzałach, aby uzyskać każdorazowo maksymalną moc i energię pocisków.

Gdzie można zabrać ze sobą Byrnę HD?

Pistolet BYRNA HD wystrzeliwuje pociski kulowe z energią ok. 15 dżuli. W Polsce urządzenie tego typu może być używane bez żadnych ograniczeń, gdyż w Polsce wszystkie urządzenia pneumatyczne o energii pocisku do 17 dżuli można posiadać bez pozwolenia. W innych krajach ta granica dopuszczalnej energii pocisku dla wiatrówek jest różna i dlatego w niektórych krajach może ono wymagać rejestracji lub pozwolenia. Zalecamy, aby chcąc używać go w innych krajach niż Polska, zawsze sprawdzić stan i lokalne przepisy dotyczące dopuszczalnej bez zezwolenia granicy energii dla wiatrówek. Jeśli nie jesteś pewien przepisów dla kraju w którym chcesz go używać lub przez który będziesz z nim przejeżdżał, możesz skontaktować się z lokalną policją i zapytać o dopuszczalną w tym kraju wielkość energii pocisku dla wiatrówek pneumatycznych.

Czy można używać Byrna HD do paintball’a?

Nie. Byrna HD jest znacznie mocniejszy niż tradycyjny pistolet lub karabin do paintballa i użycie w nim kulki z farbą spowoduje jej pęknięcie w pistolecie. Spowoduje to trwałe uszkodzenie pistoletu BYRNA HD. Z tego powodu nie należy używać BYRNA HD do zabaw i gier typu paintball, a używanie go w tym celu może unieważnić gwarancję !

Jaki rodzaj kapsuły CO2 jest używany w Byrna HD?

Do pistoletów BYRNA HD należy używać 8 gramowych kapsuł CO2 marki BYRNA.

Czy Byrna HD wymaga konserwacji?

Tak, pistolety BYRNA HD wymagaja okresowej konserwacji. Operacja ta jest szczegółowo opisana w instrukcji obsługi. Zabieg ten jest bardzo łatwy i szybki do wykonania. Prosimy zapoznać się z instrukcją konserwacji.