Zagrożenie może się czaić wszędzie. Kobiety w szczególności narażone są na nieuzasadnione ataki, przed którymi często nie mają szansy się obronić. To odbiera im np. swobodę decydowania o rodzaju, miejscu i czasie ulubionych aktywności (np. biegania). A jeśli nie mają wyboru i są skazane na samotne podróże, to doświadczają uczucia dyskomfortu psychicznego spowodowanego uczuciem strachu.

To może się przydarzyć każdej kobiecie. Napad rabunkowy, próba gwałtu… Takie historie znajdziemy nie tylko w poczytnej gazecie, zobaczymy w wiadomościach czy usłyszymy w radiu. To historie kobiet, które żyją obok nas. Są żonami, matkami i koleżankami. To, co im się przytrafia, uzmysłowiła nam, że zagrożenie jest blisko. I jest realne. A my musimy zrobisz wszystko, by każda kobieta mogła się obronić.

My chcemy umocnić w kobietach poczucie bezpieczeństwa. Nie nauczymy ich technik samoobrony, ale możemy zaproponować produkty, które skutecznie odstraszą bądź unieszkodliwią napastnika. Poręczne, łatwe w użyciu i różnorodne. Wybrane specjalnie dla kobiet.

GAZY PIEPRZOWE

To najbardziej popularne przedmioty umożliwiające unieszkodliwienie napastnika. Najczęściej wybierane w celu samoobrony, gdyż są niewielkie, poręczne i łatwe w użyciu. Kapsaicyna rozproszona w formie aerozolu powoduje pieczenie skóry, łzawienie oczu, utrudnia oddychanie i wywołuje ogólną dezorientację. Wystarcza to na chwilowe unieszkodliwienie napastnika i ucieczkę. Zaletą jest również fakt, że gaz nie wywołuje poważnych obrażeń.

Podczas używania gazu pieprzowego należy pamiętać by nie rozpylać substancji pod wiatr oraz kierować strumień w kierunku twarzy napastnika.

Przed schowaniem buteleczki z gazem do kieszeni lub torebki zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi w instrukcji. Dowiemy się z niej między innymi, w jaki sposób przechowywać gaz, jak go używać, jaki jest zasięg strumienia gazu i termin przydatności. Dopiero po takiej lekturze możemy być pewni jego skuteczności w razie konieczności.

https://www.bron.pl/obrona/gazy-pieprzowe

PARALIZATORY

Paralizatory cieszą się coraz większą popularnością. Są bardzo skutecznym sposobem na obezwładnienie atakującego. Wykorzystują one napięcie elektryczne, pod którego wpływem napastnik traci chwilowo przytomność. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że skuteczne są nie tylko w wyniku działania na skórę, ale również przez ubranie.

Paralizatory wyposażone są w akumulatory, które zasilają urządzenie. Często wyposażone są również w zawleczkę bezpieczeństwa, dzięki której urządzenie samoistnie się zablokuje, jeśli napastnik wyrwie go ofierze. Niektóre modele posiadają również latarkę, która ułatwia poruszanie się w ciemności, namierzanie celu, a także oślepia agresora.

Wśród paralizatorów na naszej stronie znajdą Państwo paralizatory klasyczne z dwoma bolcami i tak zwane tasery. Te ostatnie pozwalają na strzelanie ładunkiem elektrycznym na odległość.

https://www.bron.pl/obrona/paralizatory-i-akcesoria

BROŃ HUKOWA

Wbrew pozorom posługiwanie się bronią hukową jest stosunkowo łatwe. Wystarczy odrobina ćwiczeń i postępowanie zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi przez producenta.

W jaki sposób pistolet hukowy obroni nas przed napastnikiem? Wytwarzany przez niego silny dźwięk, przekraczający 100 dB huku, potrafi skutecznie chwilowo upośledzić zdolność poruszania się i racjonalnego myślenia napastnika. Działa również odstraszająco i alarmująco.

Na naszej stronie znajdą Państwo modele najpopularniejszych, najskuteczniejszych i niezawodnych pistoletów hukowych.

https://www.bron.pl/obrona/bron-hukowa

PISTOLETY GAZOWE

Broń gazowa zawiera substancję czynną podobną jak w przypadku innych gazów łzawiących. Aby ją zakupić nie potrzebujemy żadnych zezwoleń. Służy ona do zapewnienia bezpieczeństwa w ekstremalnych sytuacjach.

Pistolety przeznaczone do gazowego odparcia ataku napastnika działają na bardzo podobnej zasadzie jak klasyczne gazy policyjne. Ich celem jest wyrzut substancji czynnej, która ma za zadanie uniemożliwić napastnikowi jakąkolwiek formę ataku, powstrzymując go od aktywności przez jakiś czas. Daje to szansę na ucieczkę lub wezwanie odpowiedniej pomocy. Ponadto pistolety RMG mają funkcję odstraszającą.

Rozpylenie gazu – w przypadku tej broni gazowej dzieje się to na odległość około 4 metrów – powoduje pojawienie się substancji czynnej. Wywołuje ona przede wszystkim silne podrażnienia śluzówki nosa oraz oczu, a także powoduje duszności. Rozpylony gaz poważnie unieszkodliwia napastnika, lecz nie powoduje u niego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

https://www.bron.pl/obrona/pistolety-gazowe-rmg

ALARMY I ODSTRASZACZE

Odstraszacze to proste w obsłudze, elektroniczne urządzenia obronne, które odstraszają napastnika lub agresywne zwierzęta za pomocą wysoce drażniącego dźwięku lub niemal niesłyszalnych ultradźwięków. W naszej ofercie znajdują się alarmy osobiste emitujące głośny sygnał dźwiękowy w granicach 110 decybeli oraz odstraszacze zwierząt działające na falach o częstotliwościach niesłyszalnych dla ludzkiego ucha.

Urządzenia, które oferujemy mają za zadanie przeciwdziałać niepożądanym zdarzeniom. Niezależnie od tego, czy są to odstraszacze czy alarmy dźwiękowe, mają one odstraszać napastnika poprzez wydawanie silnych, drażniących go dźwięków.

https://www.bron.pl/obrona/alarmy-i-odstraszacze