PLEGIUM - Inteligentne urządzenie obronne

Urządzenie obronne Plegium – szwedzka innowacja dla Twojego bezpieczeństwa

Urządzenie obronne PLEGIUM Smart to najbardziej zaawansowany, inteligentny produkt ochrony osobistej na świecie. Pierwszy tego typu produkt na rynku.

To wielofunkcyjny gaz pieprzowy, który łączy się technologią Bluetooth z Twoim telefonem i w przypadku użycia, dzwoni i wysyła sms informujący Twoich najbliższych, że jesteś w niebezpieczeństwie oraz link do mapy Google z zaznaczeniem miejsca, gdzie urządzenie zostało użyte.

Gaz pieprzowy - przewodnik

 

Jak działa gaz pieprzowy?

Gaz pieprzowy działa drażniąco na błony śluzowe oczu, nosa i ust oraz jest bardzo skutecznym sposobem powstrzymania napastnika, dlatego policja na całym świecie stosuje gaz pieprzowy jako narzędzie nieśmiercionośne. Gaz pieprzowy powoduje ekstremalny ból oczu, zmuszając je do zamknięcia – skutecznie blokując wzrok napastnika nawet na godzinę.

Większość osób, które doświadczyły spryskania gazem pieprzowym, twierdzi, że jest to nieznośnie bolesne. Właściwie rozmawialiśmy z osobą, która została spryskana gazem pieprzowym w ramach swojej edukacji, aby zostać strażnikiem więziennym. Wcześniej w swoim życiu miał również wypadek, w którym złamał kość udową (co jest bardzo wysoko w skali bolesnych doświadczeń do przeżycia) i powiedział nam, że wolałby ponownie złamać kość udową niż być ponownie spryskany pieprzem. To jest bolesne.

 

Oto niektóre z efektów gazu pieprzowego:

 

* Rozdzierający ból w oczach - które są zmuszone do zamknięcia powodując tymczasową ślepotę

* Kaszel i trudności w oddychaniu

* Piekąca skóra

 

Gaz pieprzowy jest jednak w większości przypadków całkowicie nieszkodliwy. Ból ustępuje i często mija po około godzinie. Gaz pieprzowy jest powszechnie uważany za nieśmiercionośne i bardzo skuteczne narzędzie do powstrzymania napastnika.

Różne formuły sprayu pieprzowego

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów gazu pieprzowego, a marketing różnych rodzajów może być co najmniej nieco mylący. Różne firmy stosują różne skale gazu pieprzowego i innego technicznego żargonu. W tej sekcji wyjaśnimy to wszystko.

Zaczniemy od opisania, w jaki sposób inne marki gazu pieprzowego produkują swój płyn w sprayu pieprzowym, a następnie opiszemy doskonały proces produkcyjny i formułę Plegium.

Gaz pieprzowy innych marek

Inne marki produkują gaz pieprzowy z oleju paprykowego chili (zwanego Oleoresin Capsicum lub „OC”), ekstrahowanego z prawdziwych owoców papryki chili. Papryczki chili i pozyskiwany z nich olej zawierają wysokie stężenie grupy cząsteczek zwanych kapsaicynoidami. Kapsaicynoidy sprawiają, że papryczki chili mają ostry smak. U ludzi kapsaicynoidy faktycznie przyczepiają się do tych samych receptorów na końcach nerwów, które wykrywają prawdziwe ciepło. Dlatego podczas jedzenia papryczek chili odczuwasz uczucie gorąca.

Proces produkcyjny stosowany przez inne marki (uprawa, zbiór i ekstrakcja kapsaicynoidów z prawdziwych papryczek chili) ma kilka istotnych wad:

Stężenie kapsaicynoidów w papryczkach chili jest bardzo niejednolite pomiędzy partiami. Stężenie kapsaicynoidów w papryczkach chili zależy od godzin nasłonecznienia, nawadniania, temperatury wzrostu i składu gleby, żeby wymienić tylko kilka czynników. Ze względu na niespójność tych czynników wiele marek nie zna rzeczywistego ciepła swojego gazu pieprzowego.

Olejek pieprzowy ekstrahowany z owoców chili zawiera zanieczyszczenia, na przykład zapach i kolor owoców chili oraz nawozy używane podczas ich uprawy.

Trudno jest połączyć olej pieprzowy z barwnikami do znakowania i barwnikami UV – dlatego większość innych marek gazu pieprzowego nie ma w swoich sprayach żadnego znakowania i/lub barwników UV. Ponieważ Plegium wykorzystuje czystą kapsaicynę wyprodukowaną w laboratorium, możemy dodawać do naszego gazu pieprzowego barwniki do znakowania i UV.

Istnieje proces sprawdzania rzeczywistej mocy gotowego gazu pieprzowego. Ten proces nazywa się : Wysokosprawna chromatografia cieczowa – w skrócie „HPLC”. Maszyny i proces HPLC są jednak bardzo drogie, dlatego prawie żadna marka gazu pieprzowego nie wykonuje HPLC. Nie możesz mieć pewności co do rzeczywistej siły i siły obezwładniania kupowanego gazu pieprzowego, chyba że producent sprawdzi HPLC (Wskazówka: Plegium robi HPLC ;)).

Produkcja i formuła gazu pieprzowego firmy Plegium

Plegium wykorzystuje nowy, opatentowany, zrównoważony i oparty na laboratorium proces produkcji gazu pieprzowego, który jest lepszy od innych marek. Tak to robimy:

 

Najsilniejszy z kapsaicynoidów (grupa związków, które sprawiają, że papryczki chili są ostre, pamiętasz?) to kapsaicyna. W procesie, w którym powstaje nasz gaz pieprzowy, kapsaicynę pozyskujemy z czegoś zwanego „ligniną” zamiast z papryczek chili. Wbrew intuicji w naszym procesie produkcyjnym nie używamy papryczki chili! Ligning jest produktem ubocznym produkcji papieru, który w opatentowanym procesie przekształca się w bezbarwny, bezwonny proszek o wysokim stężeniu kapsaicyny (95%+). Używanie tej wysoce skoncentrowanej kapsaicyny w proszku zamiast oleju z papryczki chili (którego używają inne marki) ma wiele zalet i to właśnie umożliwia nam wytwarzanie najlepszych sprayów pieprzowych na rynku.

 

Oto, co sprawia, że nasz gaz pieprzowy jest wyjątkowy i lepszy:

Znamy siłę SHU sproszkowanej kapsaicyny, na której opieramy nasz gaz pieprzowy.

Po rozcieńczeniu sproszkowanej kapsaicyny w gazie pieprzowym o pożądanej mocy, wykonujemy HPLC („kontrola temperatury”), aby upewnić się, że każda porcja gazu pieprzowego ma odpowiednią moc. Oznacza to, że możesz być pewien, że gaz pieprzowy firmy Plegium zawsze będzie miał siłę, którą sprzedajemy, i siłę obezwładniania, której potrzebujesz – 2 mln SHU.

 

Gazy pieprzowe firmy Plegium mają bardzo niską temperaturę zamarzania (-23°C) – niższą niż większość innych sprayów pieprzowych dostępnych na rynku, dzięki czemu są także równie skuteczne nawet w długie i mroźne zimowe wieczory.

 

Nasze spraye pieprzowe są dodatkowo niepalne.

Ponieważ produkujemy kapsaicynę z ligniny w procesie laboratoryjnym, zamiast zbierania i i mielenie owoców papryczki chili, nasze spraye nie zawierają żadnych zanieczyszczeń nawozowych ani niepożądanego koloru i zapachu owoców chili.

 

Gaz pieprzowy Plegium ma dodany wysoce skoncentrowany czerwony barwnik oraz barwnik UV, aby oznaczyć napastnika. Czerwony barwnik jest trudny do zmycia, a nawet po zmyciu go przez sprawcę składnik UV będzie świecił w policyjnych latarkach UV („czarne światło”) przez okres do 2 tygodni.

 

Kilka z powyższych właściwości można osiągnąć tylko dzięki opatentowanemu procesowi laboratoryjnemu, w którym wytwarzany jest gaz pieprzowy firmy Plegium.

Gaz pieprzowy czy żel pieprzowy? Który jest najlepszy?

 

Zasadniczo do codziennego noszenia najlepiej nadaje się gaz pieprzowy o kształcie strumienia.

 

Wyjaśnimy poniżej.

 

Liczy się nie tylko siła gazu pieprzowego. Gaz pieprzowy występuje również w różnych tak zwanych formach sprayu. Najczęstsze formy wyrzutu gazu to:

 

Chmura – co oznacza, że spray wystrzeliwany jest w postaci mgły. Oznacza to, że prawie nie musisz celować, aby trafić w cel, ponieważ mgła rozprasza się szeroko. Chmura ma jednak dużą wadę, która polega na tym, że mgła ma to duże ryzyko, że przy mocnym wietrze zawieje ją z powrotem we własne oczy.

 

Strumień – co oznacza, że środek obezwładniający wyrzucany jest w postaci skoncentrowanego strumienia, który rozprasza się na docelowym obszarze o promieniu ok. 30 cm z maksymalnym zasięgiem około 3-4 metry.

 

Żel – oznacza, że płyn jest jeszcze gęstszy niż skoncentrowanego strumienia. Żel pozostaje w jeszcze bardziej zebranym strumieniu nawet przy maksymalnym zasięgu (który często jest trochę dalej niż strumień). Żel ma tę wadę, że musisz celować dokładniej, aby trafić w cel.

 

Znakomity gaz pieprzowy firmy Plegium jest dostępny w postaci skoncentrowanego strumienia, który my (i wielu innych ekspertów użytkowników gazu pieprzowego) uważamy za najlepszy pod względem funkcjonalnym kompromis. Strumień natrysku to dobra kombinacja dalekiego zasięgu (nasz sięga około 4 metrów), niskiego ryzyka cofania się i nadal trochę rozprasza, aby obezwładnić cel w porównaniu do natrysku żelowego.

Gaz pieprzowy „liczba wyrzutów”

Wiele marek twierdzi, że ich pojemniki mają określoną liczbę „wyrzutów”. Na przykład firma może twierdzić, że jej gaz pieprzowy „zawiera do 10 szybkich wyrzutów”. Nie lubimy takich oświadczeń, ponieważ bardzo trudno jest zrozumieć, jak długo można faktycznie spryskiwać. Oczywiste pytanie, które się pojawia, brzmi: Jak długo trwa „jeden wyrzut”?

 

W Plegium opracowaliśmy własne dysze do rozpylania pieprzu (podobnie jak w przypadku wszystkich kluczowych komponentów) i dostosowaliśmy rozmiar otworu w dyszy, aby zmaksymalizować zasięg i czas rozpylania. Wszystkie nasze spraye pieprzowe zawierają wystarczającą ilość płynu, aby wytrzymać około 10 sekund ciągłego rozpylania – co jest więcej niż wystarczające, aby obezwładnić nawet wielu napastników jednocześnie, a przy tym zachować kompaktowe wymiary urządzenia, idealne do codziennego noszenia.

 

Wszystkie gazy pieprzowe są jednorazowego użytku. Jeśli musiałeś użyć gazu pieprzowego, ważne jest, aby zaopatrzyć się w nowy, aby być znów pewnym, że masz wystarczającą ilość płynu i siłę obrony, jeśli będziesz miał tak pecha i będziesz musiał ponownie użyć gazu pieprzowego.

 

I tu dobra wiadomość. Plegium ma wyjątkową gwarancję: Jeśli w realnej sytuacji musiałeś używać któregoś z naszych sprayów, otrzymasz od nas nowy za darmo! Po prostu wyślij do nas e-mail z jakimś dowodem prawdziwego zdarzenia, a wyślemy Ci zupełnie nowy taki sam produkt za darmo.

Rozwój naszego produktu i proces produkcyjny

Plegium to innowacyjne urządzenie obronne w branży bezpieczeństwa osobistego.

 

Wierzymy, że wszyscy ludzie powinni mieć przy sobie skuteczne, niedrogie, bogate w funkcje narzędzie (na przykład nasz Smart Pepper Spray ;)), aby móc skutecznie się obronić i uciec na wypadek, gdyby wydarzyło się coś złego.

 

Wszystkie nasze produkty są opracowywane i wytwarzane w naszym własnym zakładzie produkcyjnym w Szwecji. Znasz Szwecję? Nie mylić ze Szwajcarią…

 

Chociaż oba są krajami w Europie, Szwajcaria produkuje wysokiej klasy zegarki, sery i czekoladę. Z kolei Szwecja to miejsce narodzin wielu odnoszących sukcesy firm, w tym Spotify, IKEA, bezpieczne Volvo, Skype, H&M, Minecraft (!), a teraz Plegium ;) - maksymalne bezpieczeństwo osobiste.

 

Wykorzystujemy najnowsze technologie, dostarczając produkty wyposażone w nowe funkcje (na przykład bezpłatne wiadomości tekstowe GPS i rozmowy telefoniczne), w niewielkich rozmiarach, z niezrównaną żywotnością baterii (4 lata) i w znacznie niższej cenie niż którykolwiek z naszych konkurentów.

 

Tworzenie produktów, które spełniają wszystkie te kryteria, było co najmniej wyzwaniem, ale nam się to udało i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu. A co ważniejsze: nasi klienci są bardzo zadowoleni z rezultatu.

 

Niemal każdy składnik składający się na Smart Pepper Spray musiał zostać opracowany od podstaw. To tylko niektóre z części wykonanych na zamówienie: gaz pieprzowy, pakiety baterii (w sumie jest ich w sumie osiem baterii obsługujących różne funkcje sprayu Smart Pepper…), styki baterii, płytki drukowane, kable, oprogramowanie układowe Bluetooth, iOS Aplikacja na Androida, komunikacja w chmurze (dla SMS-ów i rozmów telefonicznych GPS), pokrywa bezpieczeństwa i jej unikalny mechanizm sprężynowy, syrena, dysza spryskująca, spust i cała plastikowa obudowa. Gdybyśmy używali gotowych komponentów, Smart Pepper Spray prawdopodobnie byłby co najmniej dwukrotnie większy. Nie poszliśmy na skróty, tworząc to, co my (i wielu naszych klientów) uważamy za najlepsze urządzenie bezpieczeństwa osobistego na rynku.

 

Ponadto stworzenie produktu połączonego przez Bluetooth, który ma 4-letnią żywotność baterii, jest niemałym wyczynem. Musieliśmy precyzyjnie dostroić oprogramowanie układowe i antenę wewnątrz Smart Pepper Spray, aby niezwykle wydajnie komunikować się z telefonem. Bardzo ważne jest, abyś nie musiał się martwić o ładowanie gazu pieprzowego energią.

Jak używać gazu pieprzowego?

 

Wszystkie gazy pieprzowe firmy Plegium są bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy wsunąć kciuk pod pokrywę bezpieczeństwa i nacisnąć spust, aby jednocześnie wystrzelić gaz i aktywować wszystkie inne funkcje. Spryskaj napastnikowi oczy (od ucha do ucha), a następnie wyceluj w nos i usta. Jeśli masz Smart Pepper Spray, napastnik jest teraz oślepiony przez gaz pieprzowy, głośna syrena zwróci uwagę osób postronnych, dioda LED miga, Twoje kontakty alarmowe otrzymują telefon (za darmo) i wiadomość tekstową z Twoją lokalizacją GPS na mapie (za darmo). A jeśli masz opcjonalną usługę profesjonalnego monitoringu (dostępną jako subskrypcja w aplikacji Plegium), punkt monitoringu powiadomi lokalną policję. Całkiem fajnie, co?

 

Jeśli zostaniesz zaatakowany, ważne jest oczywiście, abyś wiedział, gdzie jest twój gaz pieprzowy i że możesz go szybko wyciągnąć i uruchomić. Aby to ułatwić, mamy opracował unikalny „odrywalny” brelok rozdzielający magnetycznie, który umożliwia szybki dostęp do gazu pieprzowego - jedną ręką! Gazy pieprzowe firmy Plegium są jedynymi na rynku z tym rozdzielającym breloczkiem magnetycznym.

Używasz go w ten sposób: Zawieś gaz pieprzowy Plegium na breloczku lub w przegródce wewnątrz torebki, abyś wiedział, gdzie go masz. Jeśli musisz go użyć, po prostu go pociągnij do siebie, aby szybko wyciągnąć spray i wystrzelić gaz.

 

Niektóre inne spraye na rynku mają "klamerkę" na breloczku, ale te wymagają dwóch rąk do odpięcia, co nie jest optymalne, jeśli jesteś atakowany.

 

Bateria,

Wiele urządzeń obronnych na rynku wymaga częstego ładowania lub wymiany baterii. Bądźmy szczerzy – istnieje ryzyko, że o tym zapomnimy…

Dzięki 4-letniej żywotności baterii w urządzeniach Plegium możesz być pewien, że Twoje kontakty alarmowe zostaną powiadomione, jeśli będziesz musiał użyć Plegium Smart.

 

Zdecydowaliśmy się na produkcję naszych wyrobów we własnej fabryce, aby mieć pełną kontrolę nad jakością.

Oto niektóre z etapów produkcji Smart Pepper Spray:

 

* Napełnianie płynem i zwiększanie ciśnienia w pojemnikach z gazem pieprzowym

* Produkcja obwodów elektronicznych (większość firm zleca to Chinom – My robimy to we własnym zakresie, aby zapewnić maksymalną kontrolę jakości)

* Złożenie wszystkich elementów składających się na Smart Pepper spray (w sumie około 70 elementów)

* Umieszczanie produktów w naszych pięknych opakowaniach dla klientów.

 

Na całej naszej linii produkcyjnej znajduje się wiele stanowisk kontroli jakości. A tuż przed umieszczeniem produktu w opakowaniu klienta przeprowadzamy jeszcze jeden ostateczny test wszystkich funkcji, aby upewnić się, że otrzymujesz produkt doskonały, na którym możesz polegać, gdy najbardziej go potrzebujesz.

 

PODSUMOWUJĄC

Urządzenie PLEGIUM SMART to rewolucja w ochronie osobistej, dostępna bez żadnych opłat abonamentowych oraz bez żadnych pozwoleń na użycie i posiadanie tego urządzenia, bowiem zgodnie z obowiązującą Ustawą o Broni i Amunicji - ręczne miotacze gazu obezwładniającego można posiadać i używać zgodnie z ich przeznaczeniem BEZ ZEZWOLENIA, nawet przez osoby niepełnoletnie.