Olejki Walther Pro do czyszczenia i konserwacji wiatrówek oraz broni palnej

‹‹ powrót do wiedzy

 

Każdy użytkownik broni pneumatycznej, hukowej oraz palnej staje w pewnym momencie przed koniecznością przeprowadzania zabiegów konserwujących, wpływających na jej sprawność, niezawodność oraz wieloletnie, bezpieczne użytkowanie. Spośród wielu dostępnych na współczesnym rynku preparatów, największą popularnością cieszą się obecnie specjalistyczne olejki konserwujące, głównie za sprawą ich prostej aplikacji, dużej uniwersalności zastosowań oraz sprawdzonym formułom tworzonym przez specjalistów w zakresie produkcji wiatrówek i broni.

 

 

 

specjalistyczne olejki konserwujące walther

Walther to czołowy europejski producent broni pneumatycznej, hukowej i palnej, oferujący również kompleksowe rozwiązania w zakresie konserwacji, ochrony przed korozją i czynnikami zewnętrznymi oraz postępującym działaniem czasu.

Z myślą o stale rosnącej rzeszy miłośników strzelectwa pneumatycznego, w 2015 roku koncern Walther zadebiutował na rynku nową serią olejków konserwujących Walther Pro Universal Gun Care dedykowanych do pistoletów i karabinków wiatrówkowych. Preparaty te dostępne są w postaci płynu lub aerozolu i zapewniają skuteczną ochronę wiatrówek przed działaniem wody i wilgoci przyczyniających się do korozji. Bardzo efektywnie czyszczą również elementy metalowe, drewniane oraz polimerowe, pozostawiając delikatny film ochronny o bardzo przyjemnym dla otoczenia zapachu. Jednym preparatem możemy zatem konserwować lufy, drewniane osady, polimerowe korpusy oraz ruchowe podzespoły metalowe. Niemiecką jakość i przystępną cenę doceniła już rodzima społeczność wiatrówkowiczów.

 

 

specjalistyczne olejki konserwujące walther

Linia olejów konserwujących Walther Pro Expert Gun Care skierowana jest do posiadaczy i użytkowników pistoletów i rewolwerów hukowo-alarmowych oraz broni palnej. Z uwagi na wymagające warunki, w których użytkowana jest broń hukowa i palna, preparaty z tej serii zostały poddane ekstremalnym testom i mogą być stosowane w temperaturach od -50 ° do +210 stopni Celsjusza. Olejki Walther Pro Expert Gun Care skutecznie wypierają wilgoć, czyszczą, smarują oraz tworzą długotrwały film ochronny, nie przyciągający kurzu i nie rozmazujący się w trakcie przenoszenia i użytkowania broni. Uniwersalność tych preparatów powoduje, że mogą być również stosowane w codziennych naprawach w domu i warsztacie oraz stanowić nieocenioną pomoc podczas wypraw i turystyki ekstremalnej.