2 zestawy sylwestrowe z pistoletem hukowym i racami - porównanie

Zestawy od oficjalnego dystrybutora Bron.pl to gwarancja nie tylko udanego Sylwestra, ale także poczucia bezpieczeństwa w każdej innej codziennej sytuacji.

W obu zestawach znajduje się pistolet hukowy Stalker M906, który jest najgłośniejszym, samopowtarzalnym pistoletem alarmowym dostępnym bez zezwolenia. Wraz z nim dostępna jest kabura ze skóry naturalnej i tłoczonym napisem marki.

Zestaw Stalker M906 czarny +naboje +race +kabura obejmuje czarny pistolet hukowy Stalker M906 kal. do 6 mm. Z kolei zestaw Stalker M906 tytan +naboje +race +kabura zawiera pistolet z zamkiem w kolorze tytanowym.

Prócz broni z kaburą, zestawy obejmują bogaty zestaw nabojów i rac, a także walizkę, umożliwiającą wygodne przechowywanie wszystkich artykułów obronnych.

Pistolet hukowy Stalker M906

Stalker M906 to pistolet hukowy spod szyldu tureckiej firmy Atak Arms, która w Polsce była dotychczas znana przede wszystkim z serii rewolwerów hukowych i pistoletów pneumatycznych Zoraki. Popularność Atak Arms wynika z wysokiej jakości wykonania i bezawaryjności. Pistolety hukowe dostępne pod marką Stalker są produkowane specjalnie na rynek polski, na zamówienie wyłącznego dystrybutora, jakim jest Bron.pl.

To, co wyróżnia ten konkretny model pistoletu hukowego, to przede wszystkim fakt, że doskonale imituje on broń palną. Wpływa na to kilka aspektów:

- ładowanie pierwszego naboju wymaga odciągnięcia zamka,

- podczas strzału ma miejsce odrzut zamka do tyłu, a w lufie pojawia się ogień,

- po strzale następuje wyrzut łuski i automatyczne załadowanie kolejnego naboju,

- z pistoletu wydobywa się ogłuszający huk, charakterystyczny dla broni palnej,

- posiada on magazynek, który mieści się w rękojeści.

Działanie tej broni polega zatem na załadowaniu pełnego magazynka i przeładowaniu (przesunięciu dźwigni zrzutu) zamka celem oddania pierwszego strzału. Jako pistolet samopowtarzalny, Stalker M906 po każdym strzale automatycznie ładuje kolejny nabój, wyrzucając jednocześnie wystrzeloną łuskę. W momencie, gdy magazynek zostanie opróżniony, zamek pozostaje w tylnym położeniu, tak samo jak w broni palnej.

Dzięki temu, że kaliber lufy i naboju nie przekraczają 6 mm, pistolet alarmowy Stalker M906 jest dostępny bez zezwolenia i stanowi perfekcyjną alternatywę dla broni palnej. Ma kompaktowe wymiary, więc sprawdzi się jako narzędzie do samoobrony dla kobiet, zmieści się w każdej torebce czy schowku samochodowym, a jednocześnie będzie wygodnie leżał także w dużej, męskiej dłoni.

Wygląd modelu M906, a w szczególności jego linie zewnętrzne, gabaryty i waga, bazują na szwajcarskim pistolecie SIG SAUER P250 Subcompact. Nawiązanie do tego popularnego modelu jest gwarantem m.in. ergonomicznej konstrukcji, pewnego chwytu i precyzyjnego oddawania strzałów.

Ponadto pistolet hukowy Stalker M906 świetnie sprawdza się na szkoleniach z posługiwania się bronią. Zapewnia bezpieczeństwo wszystkim osobom na strzelnicy, nawet wtedy, gdy adept odda przypadkowy strzał. Pozwala on na naukę ładowania magazynka, przeładowanie, oddanie strzału, a nawet ćwiczenie rozkładania i składania broni, zupełnie tak samo jak w przypadku broni palnej. Nowicjusz ma możliwość dowiedzieć się jak wygląda lufa, żerdź, zamek, bezpiecznik, sprężyna oporopowrotna, kurek, komora nabojowa czy okno wyrzutu łuski, bez narażania czyjegokolwiek bezpieczeństwa.

Broń hukowa została wyposażona w system zapobiegający przypadkowemu wystrzałowi, czyli zewnętrzny bezpiecznik nastawny. Kiedy bezpiecznik jest ustawiony w pozycji dolnej, widoczna jest litera S (Safe), co oznacza, że pistolet jest zabezpieczony przed wystrzałem. Ustawienie bezpiecznika w górnej pozycji odbezpiecza pistolet do strzału, a wtedy widoczną literą jest F (Fire).

Stalker M906 może także posłużyć do odstraszania ptactwa i dzikiej zwierzyny, na przykład na różnorodnych sadownictwach. Jednym z jego wyjątkowych zastosowań jest również wystrzeliwanie fajerwerków w formie rac. Ta funkcja przydaje się nie tylko w Sylwestra, ale przy praktycznie każdej uroczystości, którą można uczcić w huczny i efektowny sposób. W komplecie z pistoletem znajduje się nasadka dedykowania do wystrzeliwania rac o średnicy 15 mm.

Amunicja i race w zestawie

Pistolet Stalker M906 mieści 8 sztuk nabojów hukowych typu 5,6/16. Są to naboje wyprodukowane na specjalne zamówienie firmy Bron.pl, które wyróżniają się głośniejszym hukiem niż naboje stosowane dotychczas. Dzięki temu, że energia takiego naboju wynosi 140 J możliwe jest dodatkowo uzyskanie efektu odrzutu i cofnięcia zamka. W zestawach sylwestrowych dostępne jest po 200 sztuk amunicji 5.6x16 Mega Huk. Co istotne, do tego modelu pistoletu nie można stosować innych nabojów niż dedykowana dla niego amunicja, rekomendowana przez dystrybutora.

Prócz nabojów, zestawy oferują 50 rac hukowych Zink i 25 rac świetlnych Zink Five Stars. Race hukowe to fajerwerki tworzące podwójny efekt pirotechniczny (huk i błysk). Mogą posłużyć jako element sylwestrowego pokazu, ale i sygnał startowy w zawodach, sposób na odstraszenie agresywnych zwierząt lub ptaków, a nawet jako sygnał ratunkowy. Wybuchają na odległości 20 metrów.

Zestaw rac wielokolorowych Zink Five Stars to race typowo celebracyjne. W skład tego setu wchodzi po 5 sztuk rac:

- SunGrazer, które tworzą efekt komety ze złotym brokatem i srebrnej wierzby,

- Desert Gold, oferujące efekt komety, która ciągnie złotą poświatę wraz z kontrastującym na zielono bukietem,

- Demon Eyes, tworzące efekt brokatowo-złotej, błyszczącej komety oraz bukiet czerwonych migających gwiazd,

- Devil's Tail – race tworzące efekt wirujących komet w odcieniach srebrno tytanowych, połączony z bukietem strzelających gwiazdek,

- Angel Eyes, dające efekt jasnej komety ze złotym brokatem, połączonej z bukietem jaskrawo migających gwiazd.

Żeby wystrzelić racę należy wkręcić dedykowaną nasadkę do wylotu lufy, załadować naboje hukowe do magazynka, przeładować pistolet, ładując tym samym nabój do komory, włożyć racę do nasadki i strzelić w górę na otwartej przestrzeni.

Nabój hukowy odpala racę, która podczas strzału wystrzela z nasadki na odległość około 20-50 metrów. Na tej wysokości, w zależności od rodzaju racy, możemy obserwować wybuch z efektem gwiazdy, komety lub świetlnej flary.

Nie należy zapominać, że naszym obowiązkiem jest upewnić się co do tego, że utrzymujemy bezpieczną odległość od łatwopalnych przedmiotów, a wystrzeliwując racę nie możemy stwarzać zagrożenia dla ludzi ani zwierząt.

Przechowywanie – kabura i walizka

Jako że pistolet alarmowy najlepiej jest nosić przy sobie, bardzo dobrze posłuży do tego celu skórzana kabura. Taka kabura, z mocowaniem do pasa spodni albo mocowana pod pachą (za pomocą specjalnych szelek), jest dołączona do obu zestawów sylwestrowych.

Oba zestawy posiadają także praktyczną walizkę z czarnego tworzywa, w której można wygodnie przechowywać pistolet wraz z nasadką do wystrzeliwania rac świetlnych i wszelkimi dodatkowymi akcesoriami.