Wiatrówka karabinek WALTHER LGV Master Ultra (600.71.30) 5,5mm

2 099,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Opis

Szczegóły


Karabinek Walther LGV Master Ultra to nowoczesna wersja legendarnej wiatrówki, produkowanej od 1964 roku. Szereg innowacyjnych i niespotykanych dotąd rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że LGV jest bezkonkurencyjny wśród karabinków sprężynowych pod względem celności każdego strzału. Wiatrówki te produkowane są w 100% w Niemczech, co gwarantuje bardzo wysoką jakość produktu.

Wersja Master Ultra wyróżnia się wobec karabinka Walther LGV Master dociążnikiem lufy, który pełni funkcję stabilizatora strzału poprzez dociążenie lufy, a także, dzięki swoim rozmiarom, ułatwia napinanie sprężyny.

Sprężynę karabinka Walther LGV wykonano ze specjalnie hartowanej stali, zapewniając tym samym długi okres jej użytkowania. Końce sprężyny są szlifowane, dlatego uzyskują wysoką kulturę pracy. Pierścień ślizgowy zrobiony został z tworzywa o niskim współczynniku tarcia. Metalowy tłok porusza się w cylindrze cicho i płynnie.

 

 

Celność oddawanych strzałów uzależniona jest w znacznym stopniu od kultury pracy języka spustowego. Wiatrówkę Walther LGV wyróżnia lekko działający spust matchowy i wyraźnie wyczuwalny punkt wyzwolenia strzału. Takie działanie spustu zapewniają elementy wykonane ze stali narzędziowej. W mechanizmie tym można regulować długość pierwszego etapu oraz siłę nacisku.

 

 

LGV to pierwszy karabinek, w którym zastosowano obrotowy tłok, który obraca się niwelując tarcie powstające w wyniku działania sprężyny. Tłok nie ma również kontaktu z dźwignią napinającą - nie powstaje tarcie wytracające energię. W konwencjonalnych wiatrówkach, tłok trze o dźwignię, gdy porusza się do przodu.

 

 

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem technologicznym, podnoszącym jakość karabinka, jest zastosowanie dźwigni napinania, która porusza się na prowadnicach ze specjalnego tworzywa, które są dociskane do dźwigni przy pomocy sprężyn. Zapewnia to idealny kontakt dźwigni z tłokiem, przez co możliwość powstawania uszkodzeń w tym newralgicznym miejscu została wyeliminowana.

 

 

Znakomitym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać znakomitą powtarzalność strzałów przez długie lata jest blokada klinowa, zapewniająca nieruchomą blokadę lufy. Solidny klin umożliwia złamanie lufy jedynie po ręcznym naciśnięciu dźwigni zwalniającej. Wibracje wywołane strzałem nie mają żadnego wpływu na pozycję lufy.

 

 

Bardzo istotne podczas precyzyjnego strzelania są przyrządy celownicze. Wiatrówka Walther LGV Master Ultra została wyposażona w szczerbinkę mikrometryczną oraz muszkę z wymiennymi wkładkami, aby strzelec mógł dopasować odpowiednią do odległości, na jaką strzela.

 

 

 

Karabinek Walther LGV Master Ultra posiada zunifikowany, półcalowy gwint do montażu standardowych tłumików.

Niemiecki producent zastosował w modelu LGV technologię nazwaną Super Silent Technology. Tłumik redukuje dźwięk wynikający z rozprężania gazów wylotowych, ale nie likwiduje hałasu, którego źródłem jest wnętrze karabinka. Wiatrówki LGV są tak skonstruowane, że natężenie dźwięku, wynikające z pracy mechanizmów, jest minimalne. Tłok z minimalną tolerancją pasowania i uszczelki tłoka z materiału o niskim współczynniku tarcia przyczyniają się do maksymalnej redukcji hałasu.

Ważniejsze dla celności, jak również dla komfortu strzelca, jest zastosowanie technologii Vibration Reduction System. Projektanci karabinków LGV dołożyli wszelkich starań, aby maksymalnie zredukować wibracje powstające przy strzale - dzięki temu, cykl strzału jest bardzo płynny. Nie tylko poprawia to celność, ale również nie naraża optyki na szkodliwe szarpnięcia. Dzięki otworom transferowym, wywierconym w optymalnych miejscach, tłok jest wyhamowywany w odpowiednim momencie. Długa prowadnica sprężyny także redukuje nieprzyjemne wibracje.

Kolbę wiatrówki wykonano z najwyższą starannością z drewna bukowego, które w świecie wiatrówkowym uznawane jest za jedno z najlepszych materiałów do produkcji kolb. Odpowiednie fragmenty łoża są teksturowane, aby łatwiej było utrzymać karabinek nawet spoconymi lub wilgotnymi dłońmi. Klasyczna kolba bukowa jest bardzo estetyczna i trwała.

Projekt, przygotowanie, wytworzenie narzędzi i produkcja karabinka Walther LGV Master Ultra wykonywane są przez firmę Walther w Niemczech. Wielki test 60000 strzałów bez wyraźnych oznak zużycia konstrukcji, wykonany przez inżynierów z fabryki Walthera, dowodzi niezbicie, iż współczesne wersje to godni następcy legendarnego Walthera LGV.

Karabinki sprężynowe Walther to Mistrzowskie Karabinki

Krzysztof Siuda - Międzynarodowy Mistrz Polski PFTA 2015 w kategorii HFT-2 oraz Mistrz Świata w tej samej kategorii z 2012 roku dowiódł, że karabinki sprężynowe Walther to najwyższa jakość wśród wiatrówek. Nadają się nie tylko do wiatrówkowej rekreacji, lecz również mogą być wykorzystywane na turniejach strzeleckich wśród najlepszych strzelców w kraju i za granicą. Strzelectwo to pasja, która rodzi się wraz z zakupem pierwszej wiatrówki. Zapraszamy do zapoznania się z opowieścią Krzysztofa Siudy, który opowiada, czym dla niego jest strzelectwo wiatrówkowe.

 

 

Wraz z rozwojem pasji strzeleckiej szkolimy naszą technikę i osiągamy coraz lepsze wyniki na tarczy. Chcąc strzelać na najwyższym poziomie, warto uczyć się od najlepszych. W poniższym filmie Krzysztof Siuda opowiada, jak rozpocząć strzelectwo terenowe, jak przygotować się do zawodów oraz udziela kilku ważnych wskazówek, jak osiągnąć zadowalający nas efekt na tarczy.

 

 

Strzelectwo terenowe nie jest sportem indywidualnym. Po odpowiednim treningu i przygotowaniu warto zapisać się do organizacji strzeleckiej, jaką jest np. pfta i wziąć udział w zawodach strzeleckich. Strzelcy wiatrówkowi to niezwykle otwarci ludzie, przez co na każdych zawodach jest niesamowicie miła atmosfera i zdrowa rywalizacja. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Międzynarodowych Mistrzostw Polski PFTA w strzelectwie terenowym, na której widać, jak niesamowicie ciekawy i rodzinny jest charakter tej imprezy.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

 • łoże bukowe
 • dociążnik lufy
 • tradycyjne przyrządy celownicze z wymiennymi muszkami
 • dwustopniowy, regulowany spust
 • kaliber: 5,5mm
 • prędkość początkowa 185 m/s
 • blokada lufy
 • waga: 4,2 kg
 • długość: 1095 mm
 • długość lufy: 400 mm


  Energia wylotowa śrutu poniżej 17 J. Wiatrówka dostępna bez zezwolenia.
Opinie
zamawiam Zamknij